Niedziela, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 6626
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Aparat CPAP

Piątek, 3 grudnia 2021, 12:18
Aktualizacja: 12:19
Autor: ts
Polska: Aparat CPAP
Fot. ts
Aparat CPAP to wybór medyczny niezbędny w leczeniu bezdechu sennego. Wyrób ten działa bardzo skutecznie i jednocześnie nieinwazyjnie. Fenomen tego urządzenia polega na tym, że wprowadza ono powietrze do dróg oddechowych. Odbywa się to pod niewielkim ciśnieniem. Dzięki temu możemy uniknąć zapadania się dróg oddechowych.

Czym jest bezdech senny?
Bezdech to sytuacja, gdy w naszym oddechu pojawiają się cykliczne przerwy, trwające co najmniej 10 sekund. Stan ten powoduje niedotlenienie organizmu. Może się to zdarzać kilkadziesiąt razy w godzinę. Konsekwencją tego jest niewyspanie, ciągłe uczucie zmęczenia i powtarzające się bóle głowy.

Najczęściej takie dolegliwości dotyczą mężczyzn z nadwagą, w szczególności w okolicach karku. Warto zwrócić uwagę na swój rozmiar kołnierzyka. Lekarze wskazują, że niepokojący powinien być rozmiar powyżej 40. Ponadto, bezdechowi często towarzyszą schorzenia takie jak nadciśnienie i cukrzyca. Osoby, które cierpią na wskazane choroby i dodatkowo mają nadwagę, są znaczenie bardziej niż inne narażone na bezdech senny.

Czy bezdech senny można leczyć?
Jeżeli podejmiemy się leczenia bezdechu sennego, to nie tylko zmniejszymy ryzyko zgonu, ale też poprawimy jakość swojego snu. Co za tym idzie, będziemy mieć o wiele lepszy nastrój w ciągu dnia oraz poprawi się aktywność seksualna. Jeżeli doświadczaliśmy pierwszych objawów depresji, jest duża szansa, że one znikną.

Jak działa aparat CPAP?
Celem działania aparatu CPAP jest niedopuszczanie do sytuacji, w której organizm jest niedotleniony. Dzieje się tak dzięki wprowadzaniu do dróg oddechowych użytkownika powietrza pod niewielkim ciśnieniem. W wyniku takiego działania powstaje swego rodzaju poduszka powietrzna, która pozwala na utrzymanie dodatniego ciśnienia podczas wdechu. Aparat CPAP powoduje, że nie dochodzi do zapadnięcia się naszych dróg oddechowych. CPAP przywraca prawidłowy przepływ powietrza przez drogi oddechowe. Pozwala to na odtworzenie prawidłowej struktury snu. Dzięki temu możemy odzyskać możliwość pełnego, niezaburzonego niczym wypoczynku.

Kiedy należy stosować́ aparat CPAP?
Powinien on być stosowany u osób cierpiących na bezdech senny. Schorzenie to musi oczywiście być zdiagnozowane przez lekarza. Prawidłowe leczenie i profilaktyka są niezwykle istotne. Choroba ta potrafi znacząco utrudnić codzienne życie, ponieważ zaburza rytm dnia i utrudnia normalne funkcjonowanie. Osoby stosujące aparat CPAP zwracają uwagę na zauważalne zmniejszenie napięcia psychicznego i poprawę samopoczucia. Pamiętajmy, że długotrwałe problemy ze snem oddziałują na ogólny stan zdrowia. Z powodu ciągłego zmęczenia nasz organizm zacznie się buntować.

Dla osoby cierpiącej na bezdech senny taki profesjonalny aparat CPAP może być zbawieniem. Całkowicie odmieni on życie pacjenta. Wpłynie nie tylko na jego życie, ale też na życie jego bliskich. Spanie w jednym łóżku z osobą, która chrapie i traci oddech jest męczące i niezwykle stresujące.

Aparat CPAP to bardzo małe urządzenie, a ma wiele zaskakujących funkcji. Generuje on odpowiednie ciśnienie powietrza, które następnie jest przekazywane do pacjenta. W jaki sposób się to odbywa? Powietrze z urządzenia jest dostarczane do użytkownika przez maskę twarzową oraz rurkę. Ciśnienie wygenerowane przez aparat CPAP ma za zadanie utrzymywanie dodatniego ciśnienia w drogach oddechowych chorego. W wyniku tego działania krtań użytkownika oraz jego tchawica i oskrzela będą stale drożne podczas wdechu i wydechu. Prawidłowa drożność będzie się utrzymywać na całej długości dróg oddechowych.

Co ważne, aparat CPAP działa bardzo cicho, dzięki czemu jego tryb pracy nie przeszkadza w zasypianiu ani użytkownikowi, ani osobie znajdującej się obok niego. Tym samym zapewnia on spokojną noc.

Niezawodny aparat CPAP
Najnowocześniejsza wersja aparatu CPAP sklepvitalaire.pl to sprzęt medyczny, który jest non stop połączony z urządzeniami zewnętrznymi. Dzięki temu ma miejsce przesyłka danych i ciągła kontrola stanu zdrowia osoby leczonej. Lekarz na podstawie otrzymanych wyników ma możliwość śledzenia postępów zastosowanej terapii.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group