Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 6707
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: 8 najciekawszych propozycji gier planszowych na wspólne rodzinne zimowe wieczory

Środa, 22 grudnia 2021, 14:24
Aktualizacja: 14:25
Autor: ts
Polska: 8 najciekawszych propozycji gier planszowych na wspólne rodzinne zimowe wieczory
Fot. ts
Gry planszowe znów wracają do łask! Jeśli nie masz pomysłu na to, jak spędzić wspólnie z dziećmi długie rodzinne wieczory – zainwestuj w planszówki. W wybraniu tych najciekawszych pomoże Ci nasze zestawienie!

Zalety rodzinnego grania w planszówki
Zima to najlepszy czas, aby spędzić go z rodziną. Długie zimne wieczory sprzyjają temu, aby wspólnie coś zrobić, pytanie brzmi tylko: „co?”. Okazuje się, że najlepszą formą rozrywki w rodzinnym gronie są gry planszowe! Dlaczego? Bo nie nudzą się przy nich ani mali, ani duzi. Ponadto, pobudzają naszą kreatywność oraz zdolność do logicznego i taktycznego myślenia, szczególnie jeśli wybierzemy coś takiej oferty, jak: gazetka promocyjna Smyk.

Grając w planszówki zacieśniasz więzy rodzinne!
Gry planszowe mają jeszcze dwie ważne zalety, które docenią zarówno rodzice, jak i dzieci.
- Podczas gry w planszówki nasze oczy odpoczywają od ekranów monitorów. Niestety, ale w dzisiejszym świecie nawet nauka nie może się odbyć bez komputera czy tabletu.
- Planszówki zacieśniają także więzy rodzinne. Gdy gramy z rodziną w gry planszowe skupiamy się tylko na niej. Nie da się jednocześnie np. gotować obiadu i grać, dlatego warto wspólnie spędzać czas przy planszówkach.
Jak zatem wybrać planszówki, które zapewnią nam sporo rozrywki w zimowe wieczory? Najlepiej te z naszej listy. Może także pomóc w wyborze gazetka promocyjna Toysrus.

Propozycji gier planszowych
1. „Podaj Dalej” – ta gra rozbawi Was do łez! Na czym polega? Otóż, każdy z graczy dostaje zmywalny notes i hasło, które musi narysować. Następne poddajemy go dalej, aby kolejny gracz napisał, to co widzi. Następny gracz z kolei musi narysować to, co przeczytał. Zeszyt tak krąży dopóki nie wróci do nas z powrotem, abyśmy mogli odczytać to, co nasi współgracze stworzyli.
2. Jeśli masz nastoletnie dzieci, to koniecznie musisz mieć w swoich zasobach klasyk w postaci gry „Scrabble”. Ta ponadczasowa gra sprawdzi się także na wieczorkach towarzyskich ze znajomymi. Jeśli chodzi o zasady, losujemy literki i układamy z nich hasła.
3. Kolejną kultową grą jest „Monopoly”. Zasad tej rozgrywki chyba nikomu nie trzeba wyjaśniać, ponieważ grę tę wielu z nas zna jeszcze z dzieciństwa, dlatego w jednej z najnowszych wersji warto przedstawić ją naszym pociechom.
4. „Było sobie życie” to z kolei propozycja gry edukacyjnej. Gra powstała na podstawie kultowego filmu o tym samym tytule, którego autorem jest Albert Barille. Na czym polega zabawa? Trzeba bronić się przed wirusami odpowiadając na pytania. Wygra ten, kto zdobędzie wszystkie żetony z wizerunkiem Hemo.
5. Ciekawą propozycją jest także gra skojarzeń „Dixit”. Kochają ja zarówno mali, jak i duzi, ponieważ rozwija kreatywność i wyobraźnię. Gra polega na wymyślaniu określonych skojarzeń do posiadanego obrazka. Wygrywa ten, kto zrobi to najlepiej.
6. Świetną rozrywkowo-rodzinną grą jest są także „Tajniacy”. Warto po nią sięgnąć, szczególnie jeśli rodzina liczy 2+2, ponieważ do tej rozgrywki potrzeba co najmniej czterech graczy, aby utworzyć dwie drużyny. Następnie członkowie tych drużyn grają w skojarzenia, próbując odgadnąć, pod jakimi kryptonimami ukrywają się ich tajni agenci, zanim uda się to przeciwnikom.
7. „Magia i Miecz” jest propozycją dla tych, którzy kochają smoki i magię. Wcielając się m.in. w wojownika, kapłana lub czarnoksiężnika toczysz walkę o Koronę Władzy.
8. Ostatnią propozycją naszego zestawienia jest „Rebel Splendor”. W tej rozgrywce zbierasz karty, które stanowią ekwipunek bohatera. Im jest on bogatszy, tym większe jego możliwości. Wygrywa ten, kto zdobył określony poziom i największa liczbę punktów.

Podsumowanie
Gry, które znalazły się w naszym zestawieniu, to gwarant miło spędzonego czasu z rodziną. Jeśli osiem naszych propozycji to dla Ciebie za mało, polecamy poszukać inspiracji we wcześniej wspomnianych gazetkach promocyjnych ze Smyka lub Toysrusa. Tam z pewnością znajdziesz coś, przy czym Twoja rodzina spędzi miło długie zimowe wieczory.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group