Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 5313
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: 5 sposób na to, jak zachować pieniądze w portfelu robiąc zakupy. Gazetka promocyjna nam w tym pomoże!

Środa, 29 grudnia 2021, 15:06
Aktualizacja: 15:06
Autor: ts
Polska: 5 sposób na to, jak zachować pieniądze w portfelu robiąc zakupy. Gazetka promocyjna nam w tym pomoże!
Fot. ts
Kiedy kupujemy nie opuszcza nas wrażenie, że wciąż ubywa nam z portfela… To mało pocieszające, a jednak wydajemy wciąż pieniądze, robiąc zakupy, bo jest to nieodłącznym elementem naszego życia i zaspokajania swych potrzeb. Okazuje się, że odrobina sprytu pomaga zaoszczędzić sporo podczas wydawania. Jak to możliwe?

Skarbonka w domu
Wydawać by się mogło, że to tylko miejsce wrzucania kieszonkowego przez dzieci – nic bardziej mylnego. Przysłowie grosz do grosza ma w sobie ludową mądrość. Czasem nie jesteśmy świadomi, ile pieniędzy gdzieś nam się „rozpływa”. Wydając bez przemyślanej strategii tracimy podwójnie. Po pierwsze dlatego, że wydajemy (po prostu, to oczywiste), a po drugie dlatego, że przepłacamy! Gazetka promocyjna to świetne rozwiązanie, dzięki któremu możemy zaoszczędzić i kupować mądrze. Co to znaczy mądrze? O tym poniżej.

Zaplanuj jadłospis na cały miesiąc
A przynajmniej na 2 tygodnie. To nie takie proste, ale odrobina wprawy i… będzie z górki. Najważniejsze, by przeanalizować, co domownicy lubią. Zastanówmy się, co najczęściej jemy i co chcielibyśmy w diecie zmienić, a co pozostawić takim, jakie jest. Spiszmy wszystko dokładnie na dużej kartce. Zaplanujmy jadłospis na dany okres, notując każdy posiłek i ilość domowników (by nie zabrakło porcji). Takie planowanie pozwala na jeszcze jedną cenną rzecz – ustalenie budżetu. Możesz jasno określić, ile w danym miesiącu chcesz wydać na zakupy spożywcze. Dopiero wówczas zabierz się za listę zakupów. O tym poniżej.

Lista zakupów kluczem do sukcesu
Gazetka promocyjna przeprowadzi cię przez cały proces w sposób bezbolesny. Ważne jednak, by nieco odwrócić kolejność. Najpierw przejrzyj gazetki promocyjne, a dopiero później zaplanuj listę. Tylko wtedy skorzystać z ofert najbardziej jak to tylko możliwe. Gdy już sprawdzisz, np. kaufland gazetka od jutra, będzie możliwe zaplanowanie zakupów zgodnie z jadłospisem i upodobaniami (w kwestii marek i konkretnych produktów).

Nie ulegaj pokusom
Pamiętaj, by postępować zgodnie z planem i nie robić żadnych ustępstw. Każdy kolejny dodatkowy zakup będzie generował nowe i tak w nieskończoność. Postaraj się pracować nad konsekwencją. Świadome robienie zakupów to nie tylko oszczędność pieniędzy. To przede wszystkim oszczędność żywności. Ileż to razy wyrzucamy do śmieci przeterminowane produkty, bo zapomnieliśmy o nich lub nie rozplanowaliśmy posiłków na czas i jedzenie wylądowało wśród odpadków. To nie jest dobre rozwiązanie. Postarajmy się więc kupować mądrze po to, by nie dokarmiać domowego kosza na śmieci.

Sprawdzaj paragon
Kiedy już zakupy zostały zrobione sprawdź, ile pieniędzy zostało wydanych i ile oszczędności to przyniosło. Sumę rabatów możesz ze spokojem sumienia przekazać wiernej skarbonce. Zdziwisz się, jak szybko się zapełni a ty skorzystasz z jej zawartości realizując zupełnie inne przyjemne przedsięwzięcia.

Przykład idzie z góry – ucz oszczędzania swe dzieci
Robiąc mądrze zakupy możesz dać przykład maluchom. W duchu obecnego trendu „nic się nie marnuje” pokażesz, jak kupować bez nadwyżek, nie wyrzucać jedzenia do kosza i oszczędzać pieniądze dzięki korzystaniu z oferty, jaką udostępnia nam gazetka promocyjna. W ten sposób, choć może się to wydawać prozaiczne, dajemy dzieciom przykład i uczymy ich gospodarności.

Gazetka promocyjna – najważniejsze zalety
Gdyby więc podsumować w kilku podpunktach, co zyskujemy korzystając z gazetek promocyjnych, można stwierdzić, że:
● Usprawniają proces robienia listy zakupów,
● Pozwalają zaoszczędzać,
● Są świetną formą dialogu sklepów z konsumentami,
● Uczą przemyślanego robienia zakupów bez zbędnego gromadzenia (i marnowania w późniejszym czasie).
Warto zatem z nich korzystać i nabywać nowych przyzwyczajeń w kontekście odruchów konsumpcyjnych. Świadome kupowanie, oszczędność, filozofia „zero waste” i ekologia (gazetki promocyjne online to mniej makulatury) są ważnymi podpunktami na naszej liście zanim zaczniemy planować zakupy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
4
100%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group