• Czwartek, 21 marca 2019
  • Godz. 22:37
  • Imieniny: Benedykta, Lubomira
  • Czytających: 7763
  • Zalogowanych: 14
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

"1 procent" pomoże Wojtusiowi!

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 4 marca 2019, 11:01
Aktualizacja: 13:37
Autor: ts
Fot. ts
„ Nigdy nie pozbawiaj nikogo nadziei, może to wszystko, co mu pozostało.” – H. Jackson Brown

Wojtuś urodził się 19 maja 2013r. przedwcześnie w ciężkiej zamartwicy płodu z powodu trzykrotnego owinięcia pępowiną, niedotlenieniem. Jest dzieckiem niepełnosprawnym od urodzenia, cierpi m.inn. na : niedoczynność tarczycy, wzmożone napięcie mięśniowe, krótkowzroczność z oczopląsem, stwierdzono u niego agenezję ciała modzelowatego mózgu, jest dzieckiem autystycznym, opóźnionym psychoruchowo, bierze lekarstwa na epilepsję. W swoim krótkim życiu przeszedł już cztery operacje chirurgiczne.

Niestety w lipcu roku zdiagnozowano u niego bardzo rzadki i obciążający zespół genetyczny "Ruvalcaby". . Choroba zaczęła szybko postępować i w maju tego roku czeka go kolejna operacja.

19 maja Wojtuś skończy sześć lat, z utęsknieniem czekamy na jego pierwsze słowo, pierwszy samodzielny krok. Walkę o życie wygrał, ale walka o sprawność i samodzielność trwa nadal i trwać będzie jeszcze długo. Wojtuś wymaga stałej opieki lekarskiej i kosztownej rehabilitacji psychoruchowej, logopedycznej, która jest tak bardzo potrzebna. Koszty rehabilitacji, leków, konsultacji lekarskich są ogromne i w znacznym stopniu przewyższają możliwości finansowe naszej rodziny. Bardzo byśmy chcieli aby nasz syn w przyszłości mógł w porównywalnym stopniu bawić się ze swoimi rówieśnikami. Niestety otrzymując wyniki genetyczne nie możemy pozwolić sobie na patrzenie w daleką przyszłość, żyjemy z dnia na dzień ciesząc się każdą wspólnie spędzona chwilą i każdym najmniejszym synka postępem (o ile jest) - mówi mam chłopca.

Wojtuś nie jest już tym samym radosnym dzieckiem, którym zawsze był. Coraz częściej towarzyszy mu ból i cierpienie. Mimo wszystko Waleczny Wojtek się nie poddaje, nawet jeśli miewa gorsze chwile.

My rodzice i bliscy Wojtusia musimy mieć uśmiech na twarzy, mimo że w sercu jest ból. Jego leczenie i rehabilitacja wiąże się z dużymi kosztami, dlatego zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich ludzi dobrego serca o pomoc finansową - apeluje mam chłopca.

Poprzez przekazanie 1% podatku: KRS 0000186434 | Tytułem: Wojciech Małko 286/M
Jeśli ktokolwiek chciałby wesprzeć rehabilitację, leczenie Wojtusia przez wpłaty środków na konto fundacji, podajemy dane: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”;77-400 Złotów Stawnica 33
nr konta: 89-8944-0003-0000-2088-2000-0010 z dopiskiem: darowizna na rzecz Wojciecha Małko

Dziękujemy za to, że nie są Państwo obojętni na los dzieci chorych i niepełnosprawnych. Dzięki Państwa Pomocy Wojtuś może systematycznie być rehabilitowany - Kamila i Maksymilian Małko, rodzice Wojtusia.

Czytaj również

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
1099
Tak
38%
Nie
54%
Nie mam zdania
8%
Głos ulicy
Ulgi dla młodych, ale nie dla wszystkich?  
TV Dami
Serwis Informacyjny TV DAMI Jelenia Góra z dnia 21.03.2019 r  
Miej świadomość
Leszek Żebrowski – Czy Żołnierze Wyklęci byli bandytami?  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Rekordowa liczba wykroczeń na Lubańskiej  
Aktualności
Kiedy ponownie otwarty zostanie plac zabaw przy SP nr 10?  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group