• Niedziela, 20 maja 2018
  • Godz. 23:44
  • Imieniny: Aleksandra, Bazylego, Bernardyna
  • Czytających: 5492
  • Zalogowanych: 3
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wybieramy kolor nowych autobusów!

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 19 maja 2017, 15:32
Aktualizacja: 15:38
Autor: MZK
Fot. Użyczone
Za kilka miesięcy po Jeleniej Górze będzie kursować ponad 20 nowych autobusów. W jakich będą kolorach? Wszystko zależy od mieszkańców.

Na stronie: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeXpWcOtVS32jf7u-GyKgxYna5oMBNY3c9VcQydsWK-r2NINw/viewform?c=0&w=1 zamieszczona jest ankieta.

Wypełnijmy ją! Czekają nagrody!

Czy jeleniogórskie autobusy powinny być czerwone, by w ten sposób nawiązywać do kolorystyki dawnych tramwajów? Elementy czerni dodawałby im elegancji. Może dobrze byłoby, gdyby posiadały kolor limonkowy, by kojarzyć się w ten sposób z czystością i świeżością? A może mają być biało-zielone lub biało-niebieskie?

Wybierzmy sami! Zmiana nie pociągnie za sobą żadnych dodatkowych kosztów - kolor autobusów zapisany zostanie w specyfikacji przetargowej.

Kolorystyka starszych autobusów zmieniana będzie sukcesywnie - wraz z ich remontami. Rozłożona zostanie na lata.

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz

~Nero 19-05-2017 15:51
Tylko czerwony!!! Zaj...... jest!
~ 19-05-2017 16:27
czerwona dolina więc czerwony
~Jel.. 19-05-2017 16:36
może być i czerwony ale pozdejmować {zwłaszcza z szyb) reklamy
~do 16:36 19-05-2017 17:58
racja, bo i tak już za bilety zdzierają jak za zboże
~mzkjg 19-05-2017 18:53
Zielony wygląda świeżo i ładnie, poza tym mało jest takich malatur w polskich miastach. Oby wygrał :)
~. 19-05-2017 20:26
Czarno - Czerwony ma charakter .
maromk 19-05-2017 21:40
Czarno-zielony
~XX 20-05-2017 7:17
Ciemny niebieski -navy metalik
~XX 20-05-2017 7:19
ciemny niebieski-navy metalik
~15 20-05-2017 7:28
15 kiedyś była przyspieszonym kursem więc zielony :)
~11111 20-05-2017 8:08
Kolor obojętny ,tylko nie zaklejajcie okien plakatami lub innymi reklamami.Bo wku....ia jak jade i nic nie widzę przez okno.
~..-- 20-05-2017 9:06
Kolor jak najbardziej biało-czerwony,czyli bez zmian.
~elise 20-05-2017 14:29
Czerwony tradycyjny. Wszystkie inne kolory to profanacja. Popieram zakaz reklam i plakatow na szybach , szczególnie tych dziurkowanych na całej szybie które zniekształcaja obraz. Mogą one szkodzić pasażerom.
~Tako 20-05-2017 15:01
W nowych autobusach nie będzie można kleić reklam przez pięć lat.
~ 20-05-2017 15:30
Niebieski wygląda jak PKS Zgorzelec. Trochę się przybrudzi i będzie fatalnie. Podobnie jak opcja "bez zmian".Zielony jest bezpłciowy, limonkowy wygląda jak zabawka z marketu. Czarno-czerwony zdecydowanie ma charakter.
~ 20-05-2017 15:37
Niebieski wygląda jak PKS Zgorzelec. Trochę się przybrudzi i będzie fatalnie. Podobnie jak opcja "bez zmian".Zielony jest bezpłciowy, limonkowy wygląda jak zabawka z marketu. Czarno-czerwony zdecydowanie ma charakter.
~ann 20-05-2017 17:02
czerwono-czarny!!!!
~ 20-05-2017 17:46
Uważam ze biało zielony jasny będzie ładny ,te czerwone to już takie oklepane są.Czas by coś zmienić.
~kolory 20-05-2017 21:02
Jeżeli miasto dba o swój wizerunek to chyba należy nawiązać do kolorów miejskich - współczesnych (biało, żółto czerwone) lub przedwojennych (biało niebieskie)
~adol 20-05-2017 23:44
Myślę,że jest teraz jedyna okazja żeby autobusy stały się lepiej widoczne.Ten warunek spełnia kolor LIMONKOWY,nawet w odcieniu bardziej jaskrawym,niż ten proponowany.Apeluję o przełamanie stereotypów(tradycyjne malowanie,czy eleganckie)i postawić na poprawę bezpieczeństwa na naszych ulicach.Widziałem na filmie limonkowy wóz pożarniczy, gdzieś w USA.Miasto odważyło się zerwać z tradycją-czerwony kolor strażacki wcale nie jest dobrze widoczny.Myślę ,że limonkowe autobusy nadałyby naszym ulicom zaskakująco ożywczy ogląd,a nawet stać się cechą charakterystyczną Jelonki(wrocławskie niebieskie tramwaje mknęły po szynach w słowach piosenki -przeboju sprzed kilkudziesięciu lat.
~Ob. Serwator 21-05-2017 1:47
Najlepszy CZARNY. Przyzwyczai nas do oczekiwanej przyszłości
~Inka 21-05-2017 8:43
wydaje mi się, że MZK nie powinno zajmować się kolorem autobusów, tylko zadabać o: - czystość ich wnętrza, - jakość wykonania reklam na oknach, zwiększenie widoczności - PUNKTUALNOŚĆ (spóźnienia często spowodowane są przez kierowców, którzy zapominają, że mają więcej biegów niż dwa), - lepszą organizację kursów, np. w niedziele i święta kursuje na godzinę tylko jedna 7 (zawsze tak zawalona, że oddychać nie można)
~. 21-05-2017 10:28
Najlepszy to będzie PRZEZROCZYSTY ! :)
~ 21-05-2017 20:53
Zostawić te same kolory, bo są najładniejsze - biało-czerwone, czyli takie jak miały tramwaje po wojnie, właśnie takie były kolory tramwajów w Jeleniej Górze; nie malować reklam na autobusach, bo są ohydne i nie widać przez nie przystanków.
~focus 22-05-2017 8:54
Kolory takie jak są mają ładny odcień i nie widzę po co miały by być zmiany.Teraz widać dobrze czy autobus jest brudny czy czysty , zmiany są niepotrzebne nikomu.
~ 22-05-2017 10:09
Cały czerwony to jest najgorszy wybór. Kolor czerwony ma to do siebie, że po czasie matowieje i blaknie, a trzeba zauważyć, że autobysy nie są myte ręcznie tylko automatycznie i kolor po kilku latach będzie wyglądał dramatycznie.
~zielono mi 22-05-2017 11:05
Oczywiście że zielone. Zielona Jelenia Góra to i autobusy w soczystej zieleni. Ale!!!!!!!!!!!!!!!!!! oczyścić szyby, żadnych reklam na szybach.
~ab 23-05-2017 15:46
komu przeszkadza obecna kolorystyka?
~PG. 2-08-2017 21:19
Niebieski najładniejszy dla naszej Jeleniej

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2018 Highlander's Group