Zalogowanych: 11

Jelenia Góra: Wiceliderki mocniejsze

Niedziela, 23 kwietnia 2023, 17:27
Aktualizacja: 17:28
W meczu 20. kolejki I ligi piłkarek ręcznych Karkonosze Jelenia Góra podejmowały MTS Żory. Wyrównana walka trwała do 10. minuty, po czym wiceliderki ze Śląska stopniowo odjeżdżały gospodyniom.

Spotkanie dwóch drużyn z czołówki I ligi, gr. B poprzedziła prezentacja zawodniczek oraz życzenia urodzinowe dla trenerki biało-niebieskich - Dili Samadovej.

Jeleniogórzanki przez 10 minuty toczyły wyrównaną walkę z rywalkami, jednak od stanu 5:6 ekipa z Żor zdobyła 3 gole z rzędu, a po trafieniu Kobzar-Witczak na 6:9 - kolejne 3 gole i zrobiło się 6:12. Jeszcze w 22. minucie strata do gości nie była zbyt duża (10:14), ale końcówka pierwszej połowy należała już do wiceliderek, które odjechały na 11:21.

Po zmianie stron gra wyglądała podobnie, jednak były momenty lepszej gry Karkonoszy. W 48. minucie na tablicy wyników było 19:30, jednak na 5 minut przed końcem strata stopniała do 6 trafień (26:32). Ostatecznie podopieczne Dili Samadovej przegrały 27:36.

W zespole z Żor zobaczyliśmy dwie zawodniczki, które w przeszłości grały w Jeleniej Górze - Julię Pędziwiatr oraz Karolinę Kanicką (na 26 sekund przed końcem ujrzała czerwoną kartkę).

MKS Karkonosze Jelenia Góra - MTS Żory 27:36 (11:21)

Karkonosze: Wierzbicka - Mazurkiewicz 9, Wołoszczak 5, Jarosz 5, Załoga 5, Kobzar-Witczak 2, Domin 1, Gałuszka, Kuśnierz, Los.
MTS: Ivanytsia, Gembalczyk - Mikosz 8, Barska 6, Donets 5, Kanicka 5, Sójka 5, Wołczyk 4, De Sousa Lira 2, Biernacka 1, Pędziwiatr.
Kary: 2 minuty (Karkonosze) - 8 minut (MTS)
Sędziowali: Andrzej Gratunik (Zielona Góra), Mariusz Wołowicz (Wtórek)