• Poniedziałek, 18 czerwca 2018
  • Godz. 1:56
  • Imieniny: Elżbiety, Marka
  • Czytających: 3673
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Trwa wielka taneczna gala w JCK

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 5 lutego 2017, 8:10
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 lutego 2017, 8:28
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomasz Raczyński
Za nami pierwszy dzień Tanecznej Gali No Name Dance Studio, która odbywa się w Jeleniogórskim Centrum Kultury (ul. Bankowa). W sobotę (4.02) w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej JCK wystąpiły grupy zaawansowane, dzisiaj (5.02) zaprezentują się początkujący tancerze.

Szkoła Tańca No Name Dance Studio funkcjonuje już czwarty rok, zatem styczniowa Gala była siódmą w historii szkoły (odbywają się dwa razy w roku). Jest to okazja do zaprezentowania nabytych umiejętności przed rodzicami, dziadkami i przyjaciółmi. Bilety już dawno się rozeszły, a sala widowiskowa wypełniona była do ostatniego miejsca. - Przede wszystkim robimy to dla dzieci. To one są gwiazdami, to jest ich dzień – powiedziała Marcelina Leśniak z No Name Dance Studio.

W sumie w ciągu dwóch dni na scenie wystąpi ok. 220 tancerzy, najmłodszy – Antoś, ma 4 latka i nie był to jego debiut. Swoje umiejętności prezentowały też dzieci i młodzież, a nawet dorośli, dla których taniec jest sposobem na odreagowanie po pracy.

Organizatorzy przyznają, że taniec to nie tylko rozrywka, ale i sztuka, aktorstwo, teatr. - Zawsze powtarzam dzieciom na treningach, że dobry tancerz potrafi być dobrym aktorem. Tu wszystko idzie w parze, to jest przygotowanie samego tańca, choreografii, inscenizacji, strojów, no i przede wszystkim charakter, mimika – to wszystko składa się w całość – potwierdziła M. Leśniak. Uczestnicy nie kryli stresu przed występem, ale radość jaką daje im wyrażanie uczuć poprzez ruch na scenie była silniejsza, a na zakończenie publiczność czekała tradycyjna niespodzianka – piękny pokaz tańca z przesłaniem, że dzieci są najważniejsze.

W sobotę wystąpiły następujące grupy: Ponad Podziałami, Szok, Power, Blackout, Dzieciaki z Naszej Paki, Eksplozja, Grupa Jazzowa, Odlot oraz Zyg-Zag.

- Zapraszamy serdecznie na nasze zajęcia i dziękujemy rodzicom, że się angażują – dodała szefowa szkoły tańca. Dzisiaj (5.02) na scenie zaprezentują się grupy początkujące, a kolejna gala już w czerwcu br.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~NoNameDanceStudio 5-02-2017 11:47
Dziękujemy !!! Uśmiech, radość, taniec i pozytywna energia ! Przesyłamy wszystkim dobrą energię :)
~Magda1111 5-02-2017 15:19
napiszcie cos o TYM co się dzieje w kowarach!!! przecież jeśli to prawda to jelenia też jest ZAGROŻONA!!!
~ciekawski 5-02-2017 15:48
A co się dzieje w Kowarach? Cygany się zwijają?
~~ 5-02-2017 16:50
Gorzej. Wielki Strażnik z Piechowic chce zostać Strażnikiem Kowar.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Głos ulicy
Za kółkiem z rodzicem?  9
TV Dami
Serwis Informacyjny TV Dami z 15.06.2018 r.  
Miej świadomość
NASA odkryła coś na Marsie  
Dialogi Jelonki
Joanna Lichocka o mediach i katastrofie smoleńskiej  65
Aktualności
Budowa obwodnicy – kolejne etapy prac  2
Kultura
Kulturalna współpraca  10
Copyright © 2002-2018 Highlander's Group