• Poniedziałek, 18 czerwca 2018
  • Godz. 7:44
  • Imieniny: Elżbiety, Marka
  • Czytających: 2541
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Teatr Norwida: Wkrótce premiera „Najdroższego”

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 13 września 2017, 7:11
Aktualizacja: Czwartek, 14 września 2017, 7:01
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Na sobotę (23.09) zaplanowana jest pierwsza premiera Teatru Norwida w tymczasowej siedzibie, którą na czas remontu wnętrza budynku przy ul. Wojska Polskiego będzie Kino Grand przy ul. Krótkiej. W kameralnej sali przystosowanej do potrzeb teatru, widzowie zobaczą spektakl pt. „Najdroższy” Francisa Vebera w reż. Marcina Sosnowskiego.

Aktorzy jeleniogórskiego teatru dopiero od kilki dni szykują się do przedstawienia w nowej siedzibie – wcześniej ćwiczyli w budynku przy Al. Wojska Polskiego. Jak sami podkreślają, pozytywnie zaskoczyła ich nowa scena i na próbach panuje bardzo dobra atmosfera. Podobnie było podczas spotkania z dziennikarzami, podczas którego zaprezentowali ogromne poczucie humoru, co nie jest przypadkowe, bowiem pracują nad komedią. Zapowiada się więc fantastyczna zabawa zarówno dla aktorów, jak i widzów. - Jesteśmy pełni dobrej nadziei, bo jest atmosfera, klimat, to wnętrze ma swojego ducha, więc jest fajnie – ocenił M. Sosnowski, który wraz z aktorami przyznaje, że są mile zaskoczeni nową sceną.

- Będziemy żartować ze sztuki współczesnej, z żądzy pieniądza – stąd ten tytuł „Najdroższy”, ale mam nadzieję, że będzie przede wszystkim zabawnie – powiedział Marcin Sosnowski, reżyser spektaklu. Po raz trzeci w swojej aktorskiej karierze w rolę Francoisa Pignona wcieli się Piotr Konieczyński, który idealnie do tej kreacji pasuje (wcześniej zagrał w „Kolacji dla głupca” oraz w „Zakale”). - Jestem każdym z nas, bo są momenty kiedy nie udaje mi się w życiu, albo wydaje mi się, że mi się nie udaje, albo rzeczywiście mi się nie udaje. Chodzi o to, że każdy z nas ma w życiu chwile kiedy jest szczęśliwy, bo wydaje mu się, że zrobił wspaniały interes, znalazł cudowną towarzyszkę, a później okazuje się inaczej – mówił (na pozór) zawile Piotr Konieczyński, który liczy, że publiczność wielokrotnie się uśmiechnie przy scenach, które będą przypominały wydarzenia z ich życia. - Wyjaśnijmy sobie pewną tajemnicę – Piotr nie gra Francois Pignona – on jest Francois Pignonem – żartowali aktorzy.

Scenografia: Marek Chowaniec, opracowanie muzyczne: Marcin Sosnowski. Występują: Marta Kędziora, Magdalena Kępińska, Anna Ludwicka-Mania, Jacek Grondowy, Piotr Konieczyński, Bogusław Kudłek, Bogusław Siwko.

Premiera już 23 września o godz. 19:00 w Kinie Grand (ul. Krótka 3). Więcej szczegółów na stronie: www.teatrnorwida.pl/spektakle/najdrozszy/

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Głos ulicy
Za kółkiem z rodzicem?  9
TV Dami
Serwis Informacyjny TV Dami z 15.06.2018 r.  
Miej świadomość
NASA odkryła coś na Marsie  
Dialogi Jelonki
Joanna Lichocka o mediach i katastrofie smoleńskiej  65
Aktualności
Budowa obwodnicy – kolejne etapy prac  2
Kultura
Kulturalna współpraca  10
Copyright © 2002-2018 Highlander's Group