• Poniedziałek, 18 czerwca 2018
  • Godz. 7:50
  • Imieniny: Elżbiety, Marka
  • Czytających: 2629
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Szkoły średnie opanowały Rynek

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 27 kwietnia 2017, 8:47
Aktualizacja: Piątek, 28 kwietnia 2017, 10:41
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Projekt „Programuję swoją przyszłość – Jelenia Góra... enter” po raz kolejny był okazją, aby młodzież kończąca gimnazjum zapoznała się z ofertą jeleniogórskich szkół średnich, a także do zaprezentowania przez uczniów liceów i szkół zawodowych swoich talentów.

- To taki marketing podany w niekonwencjonalny sposób – powiedział Paweł Domagała, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta, który zapowiedział, że Miasto szacuje otworzenie 42 oddziałów klas pierwszych w szkołach ponadgimnazjalnych, co powinno przełożyć się na 1200 przyjętych uczniów.

W trakcie wczorajszej (26.04) imprezy uczniowie trzecich klas gimnazjów uczestniczyli w grze miejskiej, w której za zadanie mieli pokonanie wszystkich stacji w jak najlepszym czasie. Stacje były rozlokowane w różnych częściach centrum miasta. - Jest to swego rodzaju „bieg na orientację”. Odgrywają tutaj rolę przede wszystkim: wiedza, umiejętności oraz szybkość – wyjaśnił P. Domagała. Zwycięskie drużyny miały zapewnione nagrody, ale najważniejsza była dobra zabawa mimo nieprzychylnej aury (padający deszcz i chłód).

Przykładowo na stoisku „Norwida” młodzież miała za zadanie rozwiązywanie rebusów, układanie zdań, rysunki i inne zajęcia. - Podczas takiej imprezy możemy reprezentować szkołę i pokazać, co mamy do zaoferowania. Można też pokazać inną stronę nauki, pokazać, że nauka może też sprawiać radość ludziom – mówił Leszek Kołodziejczyk z II LO.

Przez kilka godzin chętni mogli zapoznać się z ofertą szkół na specjalnych stoiskach oraz odprężyć się dzięki występom artystycznym uczennic i uczniów szkół średnich. Uczestnicy podkreślali, że „Jelenia Góra...enter” to bardzo potrzebna inicjatywa. - Możemy zobaczyć oferty i ludzi, którzy chcą zaprosić nas do swoich szkół – stwierdziła Weronika Ranecka z trzeciej klasy Gimnazjum Nr 1, która nie podjęła jeszcze decyzji co do wyboru szkoły, ale bierze pod uwagę „Norwida” i „Śniadeckiego”.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Uczeń 27-04-2017 10:16
Bardzo sympatyczna Pani na zdjęciu 21 z handlówki - chyba pójdę do tej szkoły .........dziękujemy za cukierki.
~franio22 27-04-2017 11:23
Przepraszam, czy my mamy w Jeleniej Górze RYNEK? No chyba że ten Nowy, galeryjny... Panie Kaczałko, litości...
~ 27-04-2017 14:05
Już jakiś franio się czepia :p każdy wie o co chodzi. Zarówno historycznie, jak i potocznie nazwa Rynek jest używana, więc franio wracaj do pracy, bo twoje IP sugeruje, że piszesz w godzinach pracy xD co na to przełożeni? Fajna impreza, brawo dzieciaki!
~dlsls 27-04-2017 14:46
I ta nielegalna kopia windowsu na 22 zdjęciu :)
~]] 27-04-2017 16:41
Zdjęcie nr1 - chyba taneczne kobita w adidasach i chłopak w za krótkich spodniach - rewelka he he.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2018 Highlander's Group