Jelenia Góra: Sabina Kobzar prowadzi KPR do pierwszego zwycięstwa

Sobota, 7 listopada 2009, 18:48
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 listopada 2009, 11:37
Autor: ahawer
Pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach, odniosły piłkarki ręczne KPR Jelenia Góra, które pokonały na własnym parkiecie outsidera ligi KSS Kielce 36:27.

Dzisiejszy mecz nie stał na wysokim poziomie, ale był za to bardzo zacięty do ostatniej minuty. Mecz KPR rozpoczął w ustawieniu: Szalek- Kobzar, Dąbrowska, Odrowska, Kocela, Buklarewicz, Załoga.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównanym widowiskiem. Na prowadzenie wychodziła raz jedna, raz druga drużyna. Po pierwszym kwadransie gry, widniał remis po 8. Bezbłędna w tym okresie gry była Sabina Kobzar, dzięki której przyjezdne nie wyszły na większe prowadzenie. Indywidualne akcje Sabiny i zawsze celne rzuty karne goniły wynik. W ciągu pierwszych dwudziestu minut KPR miał trzy rzuty karne, KSS żadnego. Na tablicy świetlenje mieliśmy remis po 10. Trzy minuty później jednak nasze rywalki prowadziły 11:13. Wtedy to trener Wąs, wziął czas i dokonał zmian. Na parkiecie pojawiły się: Łoniewska i Stanisławiszyn. Nasze zawodniczki jednak w tym okresie gry się gubią, KSS wygrywał 12:14 i „spudłował” karnego. Ciężar gry bierze na siebie jednak Sabina Kobzar i Marta Dąbrowska, dzięki którym przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, doprowadzamy do remisu 15:15. Na 15. bramek aż 8. zdobyła sama Sabina.

Druga odsłona meczu zaczęła się bardzo spokojnie. Oba zespoły grały ostrożnie, w obawie przed utratą bramek. Więcej szczęścia miały jeleniogórzanki, których akcje kończyły się bramkami. Rywalki prowadziły wyrównany mecz jeszcze do 40 minuty. Nasze rywalki zaczęły gubić się w ofensywie, miały problemy ze zbudowaniem składnych akcji, KPR bezlitośnie wykorzystywał niemoc kilczanek i wychodził na coraz większe prowadzenie. Po zejściu z boiska Aleksandry Pokrzywki ( zdobyła 8 bramek) w 46 minucie, było 28:21. Z biegiem czasu przewaga gospodyń była coraz bardziej wyraźna w pewnym momencie wynosiła już 30:22.

Bardzo poprawnie broniła dziś Martyna Kozłowska, która „wyłapała” kilka ważnych piłek meczu. W zespole KSS-u dobre zawody rozegrała dziś Litwinka Marija Giedroić, która zaaplikowała nam 10 bramek. Nie wystarczyło to jednak by pokonać świetnie dysponowane dziś jeleniogórzanki. Ostatecznie KPR pokonał podopieczne Romana Jezierskiego 36:27.

KPR Jelenia Góra – KSS Kielce 36:27 (15:15)

KPR: Szalek, Baranowska, Kozłowska, Kobzar 11, Załoga 8, Dąbrowska 6, Odrowska 5, Kocela 4, Buklarewicz 2, Rykaczewska, Stanisławiszyn.