• Poniedziałek, 18 czerwca 2018
  • Godz. 1:39
  • Imieniny: Elżbiety, Marka
  • Czytających: 4059
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Policyjne patrole narciarskie na stokach

Wiadomości: Szklarska Poręba
Poniedziałek, 8 stycznia 2018, 15:22
Autor: 112
Fot. KMP Jelenia Góra
Policyjne patrole narciarskie czuwają w górach naszego regionu nad bezpieczeństwem wielbicieli zimowego szaleństwa na stokach już od kilku lat. W minioną niedzielę taki patrol był w Szklarskiej Porębie.

7 stycznia w godzinach od 9.00 do 14.00 jeleniogórscy policjanci pełnili służbę na stoku Ski Arena w Szklarskiej Porębie. Tego dnia również nad bezpieczeństwem turystów czuwali strażnicy Karkonoskiego Parku Narodowego, którzy na skuterze patrolowali szlaki turystyczne.

Policjanci zwracali baczną uwagę na sprzęt, który bardzo często narciarze pozostawiali bez opieki, legitymowali osoby podejrzanie zachowujące się, zwracali uwagę na kulturę na stoku oraz w kolejkach do wyciągu, a także pilnowali, aby narciarze nie zjeżdżali z wyznaczonych tras i nartostrad.

- Policjanci nie tylko czuwają nad bezpieczeństwem narciarzy, ale również pomagają ratownikom GOPR w udzielaniu pierwszej pomocy . Co roku policjanci, którzy pełnią służbę w patolach narciarskich uczestniczą w kursie udzielania pierwszej pomocy. Jest to niezwykle ważna umiejętność ponieważ często oni, jako pierwsi muszą zareagować na sytuację zastaną na stoku – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik UM w Jeleniej Górze.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~y 9-01-2018 1:53
Niebywałe i co oni jeszcze robili jak widać ze zdjęć ludzi nie było, chyba robione o 5 rano !!
~jeronimo 9-01-2018 10:19
Może wpis nie do końca na temat, ale może ktoś wie, co się stało z mikrostacją Łysa Góra. Od kilku lat - dwóch - trzech, pomimo, iz widać że nastąpiły zmiany, jest nowocześnie, światowo, europejsko, to jednak coś niedobrego chyba dzieje się z tym fajnym ośrodkiem. Storna internetowa nieaktualizowana, zmiany w funkcjonowaniu ośrodka praktycznie kosmetyczne, cenowo - szału nie ma, no i przede wszystkim brak jakiekolwiek informacji o działalności ośrodka. W dawnych latach działały kamery na stronach, ktoś z obsługi zamieszczał filmiki, opisy, podawał rzeczywistą temperaturę, a nie prognozę z METEO.PL. Nawet jak śniegu nie było, to widać było, że coś się w stacji dzieje. Były opisy, kiedy można się spodziewać naśnieżania, kiedy ruszy choćby mały wyciąg. Teraz próżno tego szukać. Jest bezduszna, nowoczesna strona i widać, że nikt się nią nie interesuje. Ktoś coś wie więcej? Dlaczego jedna z najbardziej przyjaznych narciarzom stacji przemieniła się nie do poznania?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2018 Highlander's Group