Kotlina Jeleniogórska: Derby dla Karkonoszy !

Czwartek, 10 czerwca 2004, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 17 lutego 2006, 16:06
Autor: Dawid Gajda
W meczu derbowym okręgu jeleniogórskiego, Karkonosze pokonały na wyjeździe Woskar Szklarska Poręba 2:1.

Mecz zasłużenie wygrali podopieczni trenera Radziszewskiego, będąc zespołem lepszym.  Pierwszą sytuację w meczu stworzyli goście już w 3 min. Piłkę w pole karne wrzucił Malinowski, fatalny kiks popełnił obrońca Woskaru lecz Józefiak strzelił z 5 metrów wprost w bramkarza gospodarzy. W 9 min. piłkę przejął w środku boiska Horwat zagrał ją do Wojtasa, który uderzył obok bramki. Chwilę później z rzutu wolnego z ok. 20 metrów uderzał Pacan, lecz na przeszkodzie stanął słupek. Piłkarze Woskaru grali z kontry i to im przyniosło efekt w 35 min. Grający trener ekipy ze Szklarskiej Poręby, Artur Seta minął Chrząszcza i zmusił do kapitulacji Ciepielę. Przyjezdni po stracie szybko ruszyli do ataku. I już 7 min. później padło wyrównanie. Na uderzenie z 20 m. zdecydował się Łukasz Bizoń piłka podskoczyła przed Niemcem i wpadła do siatki.   W drugiej połowie optyczną przewagę mieli jeleniogórzanie. W 52 min. dośrodkowywał Kicuła do strzału z woleja złożył się Kiełtyka i fatalnie przestrzelił. 10 Min później Kicuła znalazł się w dobrej sytuacji jednak golkiper gospodarzy nie dał się zaskoczyć. Zwycięska bramka dla zespołu Karkonoszy padła w 72. min. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Józefiak, piłka wpadła pod nogi Pacana, który dopełnił formalności. Od tego momentu przyjezdni kontrolowali przebieg meczu, i utrzymali korzystny wynik do ostatniego gwizdka sędziego.

Woskar Szklarska Poręba 1 – 2 Karkonosze Jelenia Góra Bramki: 1:0 Seta (35), 1:1 Bizoń (42), 1:2 Pacan (72)Sędziowali: Andrzej Kotos jako główny oraz Piotr Kotos i Katarzyna Baran jako asystenci (Wrocław)Żółte kartki: Jończy (23 - za faul), Malinowski (28 – za niesportowe zachowanie)Karkonosze: Ciepiela – Pacan, Jończy, Chrząszcz, Smoliński, Horwat, Józefiak (74 Lis), Malinowski (32 Chowański), Bizoń, Wojtas (46 Kicuła), Kiełtyka