Polska: Wysoka przegrana Vitaralu

Sobota, 14 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 0:16
Autor: BERO
Vitaral doznał kompromitującej porażki w Koszalinie. Zadecydowała o niej postawa jeleniogórzanek w drugiej połowie, w której zagrały bez wiary w sukces.

Podopieczne Romualda Szpota wyrównany bój toczyły tylko przez 25 minut, kiedy przegrywały 8:9. Wówczas w poczynania jeleniogórzanek wkradło się rozprężenie. Ten fakt bezlitośnie wykorzystał AZS. Koszalinianki zdobyły trzy gole i do szatni schodziły prowadząc 12:9.

Po przerwie Vitaral wyszedł na parkiet bez wiary w zwycięstwo. Miejscowe wykorzystały niemoc rywalek i szybko odebrały im ochotę do gry. W 45. minucie meczu było już po meczu (21:13 dla AZS). Przewaga koszalinianek rosła z minuty na minutę i ostatecznie sięgnęła różnicy 17 bramek.

- To był dramat w naszym wykonaniu - podsumowała zasmucona Marzena Buchcic.

W zespole Vitaralu zadebiutowała skrzydłowa Izabela Rózga, która wcześniej broniła barw Pogoni Żory.

<b>AZS Koszalin - Vitaral Jelenia Góra 34:17 (12:9)</b>

<b>Vitaral:</b> Kowalczyk, Czarna - Augustyniak 4, Gęga 1, Oreszczuk 4, Kaczyńska 2, Buchcic 1, Bogusławska 2, Przygodzka 2, Bąkowska 1, Rózga 0, Wasiucionek 0.