Zalogowanych: 24

Lubań: Udane starty pływaków Just Swim w Lubaniu

Poniedziałek, 26 marca 2018, 23:32
Aktualizacja: Wtorek, 27 marca 2018, 5:44
Na pływalni w Lubaniu odbyły się XI Pływackie Mistrzostwa o Puchar Burmistrza, w których wzięło udział aż 58 pływaków z Klubu Sportowego Just Swim Jelenia Góra.

W pierwszym dniu zmagań rywalizowali młodsi adepci pływania, czyli roczniki 2006 i młodsi. Pokreślić należy starty najmłodszych zawodników z roczników 2010/2011 - tj. Julian Woźny, Tymoteusz Krynicki, Konstanty Trusewicz i jego brat bliźniak Nikodem oraz kilku debiutantów: Janek Białożyt i Hubert Buratyński. Braciom udało się stanąć na podium, Nikodem wygrał konkurencję 25m stylem grzbietowym, a jego brat Kostek był drugi. W stylu dowolnym Kostek wywalczył trzecie miejsce, a Nikodemowi niestety spadły okularki i finiszował ostatecznie piąty. To nie koniec sukcesów pierwszego dnia zawodów. Olimpia Puszkiel wygrała konkurencję 50m stylem grzbietowym, Krystian Kasprzak był drugi na 50m stylem klasycznym i 50m stylem motylkowym, Julia Drewnik była trzecia na 50m stylem dowolnym i Agata Zapora też trzecia na 50m stylem klasycznym.

Drugiego dnia bezkonkurencyjny był Jakub Miliszkiewicz który w trzech swoich startach był trzy razy pierwszy: 100m stylem zmiennym, 100m stylem klasycznym i 100m stylem dowolnym. W tej ostatniej konkurencji uzyskał rewelacyjny czas 59.39. Została „złamana” zatem magiczna granica jednej minuty. Trzy medale tego samego dnia zdobył Wojciech Mynarski. Syn trenerki Just Swim, Agnieszki Gryckiej zdobył srebrny medal na 100m stylem zmiennym i dwa trzecie miejsca na 100m stylem motylkowym i 100m stylem grzbietowym. Dwa brązowe medale wywalczyła Pola Krygiel w konkurencjach 100m stylem dowolnym i 100m stylem motylkowym. Srebrny medal do kolekcji Just Swim dołożył Maciej Bordziłowski w konkurencji 100m stylem klasycznym.

O pechu mogą mówić nasze sztafety, które wywalczyły dwa czwarte miejsca - pierwszego i drugiego dnia zawodów. Należy dodać, że w klasyfikacji medalowej KS Just Swim wywalczył czwarte miejsce, zdobywając 17 medali (5 złotych, 6 srebrnych i 6 brązowych), pozostawiając w pokonanym polu takie teamy jak AZS AWF Wrocław czy Juvenia Wrocław. Kolejny sprawdzian dla naszych pływaków już niebawem, bo 7 i 8 kwietnia na własnym basenie podczas VII Karkonoskiego Pucharu Sprintu.