Zalogowanych: 9

Jelenia Góra: Koszmarny sezon, spadek z I ligi

Niedziela, 18 marca 2018, 11:12
Aktualizacja: 11:14
Koszykarki MKS–u MOS Karkonoszy Jelenia Góra zapisały się w historii żeńskiej koszykówki odnosząc komplet porażek w sezonie zasadniczym, a rywalizacja o utrzymanie potwierdziła, że dla tego zespołu nie ma miejsca w I lidze. W rewanżowym spotkaniu z Olimpią Wodzisław Śląski jeleniogórzanki walczyły ambitnie do ostatnich sekund, ale wyższość rywalek nie podlegała dyskusji.

W konfrontacji o utrzymanie spotkały się dwa najsłabsze zespoły grupy B, I ligi. Podobnie jak w sezonie zasadniczym, tak w decydującej fazie Olimpia Wodzisław Śląski pokazała, że to jej należy się w środkowej z trzech lig żeńskiej koszykówki w Polsce.

W pierwszym meczu Olimpia wygrała 73:43, a rywalizacja toczyła się do dwóch zwycięstw, więc nawet minimalne zwycięstwo mogło przedłużyć nadzieje jeleniogórzanek. W pierwszej kwarcie była walka, miejscowe przegrały jedynie 15:22, ale w drugiej odsłonie przyjezdne powiększyły przewagę i do szatni obie ekipy schodziły przy stanie 26:42. Po zmianie stron rywalki nie odpuszczały do 27. minuty, kiedy to było 29:53, ale z każdą kolejną minutą coraz lepiej prezentowały się miejscowe, które nie miały już nic do stracenia. Gdy w 32. minucie Celina Kwietoń celną „trójką” doprowadziła do stanu 44:56 wszystko było jeszcze możliwe. Osiem minut na odrobienie 12 punktów straty nie było kwestią niemożliwą do wykonania i „Karkonoszki” z całych sił starały się odwrócić losy spotkania. Niestety, były w stanie jedynie zbliżyć się na 9 „oczek” (w 39. minucie było 54:63), a cały mecz MKS MOS przegrał w hali przy ul. Sudeckiej 54:69.

Niestety, że względów zdrowotnych dziewczyn nie mógł wspierać z ławki trener Jerzy Gadzimski, którego zastąpił na ten mecz Andrzej Radziwanowski. Zarówno szkoleniowiec, jak i zawodniczki po tym spotkaniu nie chcieli się wypowiedzieć na temat meczu, ani całego sezonu.

Spadek z I ligi to zła wiadomość dla władz klubu, bowiem zgodnie z umową z Miastem Jelenia Góra – klub, który spadnie z ligi, będzie miał pomniejszone dofinansowanie o 40 procent. Nieoficjalnie mówi się, że władze MKS MOS Karkonoszy będą chciały wykupić „dziką kartę” na grę w I lidze w przyszłym sezonie, jednak taki pomysł wzbudza kontrowersje.

MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra – Olimpia Wodzisław Śląski 54: 69 (15:22, 11:20, 13:12, 15:15)