Zalogowanych: 13

Chrusty: Kacper Karp dziesiąty w Polsce

Wtorek, 6 marca 2018, 23:59
Aktualizacja: 0:00
W dniach 25 lutego – 4 marca w miejscowości Chrusty (woj. świętokrzyskie) rozegrane zostały Mistrzostwa Polski młodzików do lat 10 w szachach. Jedynym reprezentantem Klubu Szachowego Jelonka był Kacper Karp, który awans do mistrzostw wywalczył wygrywając eliminacje makroregionalne (region dolnośląski i lubuski).

Uczeń Szkoły Podstawowej nr 11 w 9 rundach finałowego turnieju zdobył 6 punktów, co pozwoliło na zajęcie 10. lokaty w gronie 68 zawodników z całego kraju. Brawa dla Kacpra, rodziców oraz trenerów. Mistrzem Polski został Jakub Seemann (MKSz Rybnik) - 7,5 pkt, drugi był Igor Musiał MCKiS Jaworzno) - 7 pkt, a brąz powędrował do Błażeja Grota (KSz Polonia Wrocław) - 7 pkt. Szczegółowe wyniki są dostępne na stronie organizatora: http://tmo9nk.webwavecms.com/?wwShowPage=b5c4b60e48552e9add4815c5d2222d33cbb42101efc68bfffa1ff037ae96a6b8