Czytających: 10995

Szklarska Poręba: Koniec 42. święta narciarzy biegowych

Poniedziałek, 5 marca 2018, 9:46
Aktualizacja: 14:50
W ostatnim dniu 42. Biegu Piastów narciarze rywalizowali na dystansie 25 km i 12 km. Niedzielne zmagania cieszyły się równie dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczestników, jak i kibicujących im rodzin i znajomych. Po raz kolejny bardzo dobrze spisali się zawodnicy MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra.

Na liście startowej biegu na 25 km było niemal 1600 osób, a najlepszy okazał się Michał Skowron! Zawodnik MKS Karkonosze Sporty Zimowe po zaciętej rywalizacji przez cały dystans, popisał się niesamowitym sprintem na finiszu wywołując gorący doping zgromadzonej wokół trasy, publiczności. O jedną sekundę gorszy okazał się Jakub Psenicka z Czech, który dzień wcześniej zajął trzecie miejsce w biegu na 50 km. Na najniższym stopniu podium stanął Jakob Walther z Niemiec (do zwycięzcy stracił 2 sekundy). Wśród kobiet triumfowała Adela Booudikova z Czech, która wyprzedziła swoją rodaczkę Terezę Hujerovą o 1,5 minuty. Trzecie miejsce przypadło Polce – Emilii Romanowicz.

Bardzo dobrze jest wygrywać tutaj na Polanie - na swoich trasach, w swoim regionie, przy tak dużej liczbie kibiców. To niesamowite emocje - powiedział Michał Skowron. - Od początku wszyscy ruszyli mocnym, szybkim tempem i myślałem, że nie wytrzymam jeśli takie tempo utrzymałoby się do końca biegu, ale potem było lepiej. Jeszcze przedwczoraj trenowałem przyspieszenia na ostatnich 100 metrach, bo wiedziałem, że jeśli mam wygrać to tylko na ostatnich metrach - wyznał triumfator z Jeleniej Góry.

Na dystansie 12 km lista startowała obejmowała 723 nazwiska. Rywalizację panów zwyciężył Krzysztof Małkiński (UKS Hubal Białystok), drugi był Martin Svarc z Czech, a trzeci Maciej Zdziechowski (MKS Karkonosze SZ/ SMS Szczyrk). Wśród kobiet triumfowała Klara Moravcova z Czech, która na metę przybyła z czasem 40:53. Drugie miejsce zajęła Róża Łyjak z MKS Karkonosze (czas: 44:27), a trzecie Aleksandra Fundanicz (46:26).

Tym samym 42. Bieg Piastów dobiegł końca, a już wkrótce rozpocznie się modernizacja Polany Jakuszyckiej!