Zalogowanych: 25

Osiecznica: Trzynaście medali na początek rywalizacji w 2018 roku

Środa, 14 lutego 2018, 16:51
Aktualizacja: 16:55
Trzynaście medali wywalczyli zawodnicy Klubu Sportowego Just Swim Jelenia Góra podczas V Zawodów Pływackich o Puchar Wójta Gminy Osiecznica które odbyły się w dniach 9–10 lutego.

W dwudniowych zmaganiach wzięło udział prawie czterystu zawodników z klubów z całego kraju. - Te zawody potraktowaliśmy jako starty kontrolne przed imprezami wyższej rangi - mówi główny trener Just Swim Jelenia Góra Marcin Binasiewicz. Ekipa jak zawsze dała z siebie 110% i spisała się na medal, a właściwie na trzynaście medali!

Niekwestionowaną liderką została Dominika Książek, zdobywczyni aż pięciu krążków:
Złoto -100m stylem dowolnym (1:06.17)
Srebro - 50m stylem motylkowym (34.58)
Srebro - 50m stylem dowolnym (30.09)
Brąz - 100m stylem motylkowym (1:21.59)
Brąz - 100m stylem grzbietowym (1:19.25)

Dominika została tym samym zwyciężczynią klasyfikacji generalnej w swojej kategorii wiekowej.

Zaraz po Dominice w rankingu medalowym uplasowali się: Ula Rakucka - srebro na 50m stylem klasycznym (40.73) i brąz na 100m stylem klasycznym (1:29.47) oraz Krystian Kasprzak – złoto na 100m stylem zmiennym (1:25.30) i brąz na 50m stylem grzbietowym (39.56).

O wyjątkowym pechu może mówić, będący w bardzo dobrej formie, Maksym Woźny. Zdobył złoty medal na 100m stylem dowolnym (1:04.46) i aż cztery razy „otarł się” o podium, zajmując tak nie lubianą przez sportowców, czwartą lokatę.

Po jednym medalu wywalczyli również: Agata Zapora – srebro na 100m stylem dowolnym (1:35.90), Bartosz Bancewicz – srebro na 100m stylem motylkowym (1:44.39), a także Hubert Skowron – brąz na 50m stylem klasycznym (47.03).

- Gratulacje należą się wszystkim zawodnikom Klubu Sportowego Just Swim, za walkę i godne reprezentowanie barw klubu oraz Jeleniej Góry. Zdecydowana większość naszych pływaków po raz kolejny pobiła swoje rekordy życiowe, klasyfikując się w pierwszej dziesiątce w swoich kategoriach wiekowych. Były to pierwsze zawody w 2018 roku, który zapowiada się na bardzo pracowity pod względem startów w zawodach i mamy nadzieję równie „owocny” jak zawody w Osiecznicy. Już niebawem start w Zielonej Górze, a za niecały miesiąc najlepsi jadą na Grand Prix Polski do Lublina, mamy nadzieję na podobne sukcesy - dodaje trener Marcin Binasiewicz.