Czytających: 11577

Jelenia Góra: Dwa orkany nie dały rady Karkonoszom

Sobota, 28 października 2017, 21:11
Aktualizacja: Wtorek, 31 października 2017, 13:23
Kiedy przez Polskę przechodził orkan "Grzegorz", na stadionie przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze piłkarze miejscowych Karkonoszy podejmowali zespół Orkana Szczedrzykowice. W meczu na szczycie IV ligi lepsi okazali się jeleniogórzanie, dzięki czemu wyprzedzili w tabeli jednego z rywali do awansu.

W pierwszej połowie biało-niebiescy grali z wiatrem, co z zasady sprzyja zespołom atakującym. Niestety jeleniogórzanie nie decydowali się na strzały z dystansu, ale też stwarzali sobie dogodne sytuacje. Zanim podopieczni Marka Siatraka otworzyli wynik spotkania, serca miejscowych kibiców zadrżały, gdy na początku spotkania po zagraniu Śliwińskiego Kociszewski pokonał bramkarza Karkonoszy, ale zrobił to będąc na spalonym, więc gol nie mógł zostać uznany. Kilkanaście minut później goście ponownie mieli okazję, ale i tym razem zakończyła się niepowodzeniem. W 36. minucie nieliczna grupa sympatyków Karkonoszy cieszyła się z otwarcia wyniku – dośrodkowanie Kuźniewskiego przedłużył głową Poszelężny, a Gałach idealnie złożył się do woleja i wpakował piłkę w okienku bramki strzeżonej przez Wójcika. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, a po zmianie stron zgodnie z przewidywaniami Orkan zaatakował podwójnie – z wiatrem. Starania przyjezdnych nie przyniosły jednak skutku, a w odpowiedzi Giziński mógł uspokoić szeregi obronne swojej drużyny, bowiem wchodząc z narożnika pola karnego miał przed sobą tylko golkipera gości, ale rywal wyczuł jego intencje. W końcówce spotkania szansę na wyrównanie miała Filipiak, który z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę, jednak to Karkonosze po końcowym gwizdku cieszyły się z kompletu punktów.

Dzięki wygranej biało-niebiescy awansowali na czwarte miejsce w tabeli grupy zachodniej IV ligi, wyprzedzając swoich dzisiejszych rywali. Na czele nadal Apis Jędrzychowice, który wygrał w Zgorzelcu z miejscową Nysą 5:0. Za tydzień jeleniogórzanie zmierza się w Giebułtowie z Sudetami. Na własnym boisku zaprezentują się ponownie w Święto Niepodległości (11 listopada) w starciu z rezerwami Chrobrego Głogów.

Karkonosze Jelenia Góra - Orkan Szczedrzykowice 1:0 (1:0)