Czytających: 15008

Jelenia Góra: Szachowe emocje w Jeleniej Górze

Poniedziałek, 23 października 2017, 9:40
Aktualizacja: 23:27
Za nami I Turniej szachowy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Elektronicznych zorganizowany w sobotę, 21 października przez Zespół Szkół Elektronicznych i Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze oraz Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra.

Turniej adresowany był dla miłośników szachów reprezentujących maksymalnie czwartą kategorię szachową, zarówno dla dorosłych, jak i młodzieży. Wśród startujących było 5 uczniów szkół podstawowych, 5 uczniów gimnazjów, 7 uczniów szkoły średniej oraz 2 dorosłych i 1 student. Po 6-rundowym turnieju zwycięzcą został Krystian Szpakowski z Zespołu Szkół Elektronicznych z wynikiem 5,5 pkt. Zaledwie o pół punktu mniej zdobył Marek Tkacz (wydawca portalu Jelonka.com!), na trzecim stopniu podium uplasował się Krzysztof Tomaszewski (4,5 pkt).

Podczas turnieju aż dziesięciu zawodników zdobyło normę na V kategorię Polskiego Związku Szachowego. Uczestnikom zawodów gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Organizatorem turnieju był Zespół Szkół Elektronicznych i Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze oraz Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra.

Poniżej pełne wyniki turnieju:

I Turniej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Elektronicznych w Jeleniej Górze – 21.10.2017 r.