Czytaj także: Świdnica Wałbrzych

Wiadomości |  Sport |  Fotoreportaże |  Ogłoszenia |  Katalog firm |  Będzie się działo |  Rykowisko |  Sondy |  Życzenia |  Gazeta |  Reklama 
Niedziela, 17 grudnia 2017 Godz.: 05:00:48 Imieniny: Floriana, Łukasza, Łazarza, Olimpii Czytających: 1202 Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wiadomości, Jelenia Góra

Posłanka Lichocka o mediach i ordynacji

Czwartek, 5 października 2017, 07:55, ostatnia aktualizacja: 2017-10-06 11:14
Autor : Przemek Kaczałko
Miej świadomość
Powrót człowieka na Księżyc 

Świat Czwartek, 13:26
14 grudnia 2017

 
Głos ulicy
 
Kalendarz wydarzeń
 
Telewizja DAMI
 
Co jest grane w Norwidzie?
"Najdroższy" w Norwidzie 

Jelenia Góra Poniedziałek, 14:58
11 grudnia 2017

 
Kategorie wydarzeń
Event10
Kabarety1
Koncerty10
Konkursy2
Kursy6
Prelekcje6
Sportowe1
Tańce3
Teatry6
Turystyka1
Warsztaty5
Wystawy12
 
Dialogi Jelonki
 
Archiwum PDF
Archiwalne numery Jelonka
 
Fot. Przemek Kaczałko

Ważnym elementem spotkania z Joanną Lichocką, które odbyło się wczoraj (4.10) w Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze była kwestia abonamentu, nad którym pracują parlamentarzyści, a także planowane zmiany w ordynacji wyborczej czy sądownictwie. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości mówiła też o nieprawdziwych informacjach podawanych w mediach.

Jak podkreśliła, projektami dotyczącymi opłaty abonamentowej zajmuje się Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W pracach sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu znajdują się się obecnie dwa projekty. Pierwszy (autorstwa PSL) zakłada likwidację abonamentu i finansowanie mediów publicznych z budżetu państwa, a drugi (złożony przez MKiDN) zakłada uszczelnienie systemu obowiązującego obecnie, aby obywateli zmusić do płacenia abonamentu.

- To uszczelnienie nie do końca się Polakom podoba. W kontakcie z wyborcami wielokrotnie słyszeliśmy, żeby poszukać jednak innego rozwiązania - powiedziała Joanna Lichocka, która zdradziła, że jednym z pomysłów jest powiązanie abonamentu z podatkiem dochodowym. W tym przypadku od każdej pensji pobierane byłoby 5-6 złotych bez względu na to, czy ktoś posiada odbiornik i ogląda telewizję. - Dyskusja trwa nadal. Media publiczne otrzymują na różne sposoby pieniądze i nie grozi im sytuacja kryzysowa - zapewnia publicystka Gazety Polskiej i Gazety Polskiej Codziennie. W przypadku likwidacji abonamentu posłanka zauważa, że zrodzi to poważne zagrożenie, gdyby do władzy doszło ugrupowanie, które chciałoby prywatyzacji całości lub części mediów narodowych. - Takie rozwiązanie dałoby politykom ogromną władzę nad mediami publicznymi - większą, niż mają do tej pory. Docelowo powinniśmy stworzyć taki mechanizm, aby media publiczne były niezależne od doraźnych zmian politycznych - dodała J. Lichocka. - Media publiczne po 1989 roku zawsze były w systemie postkomunistycznym łupem partii rządzących - podkreśliła.

Podczas spotkania była też mowa o dekoncentracji mediów, która również budzi wiele kontrowersji. Chodzi o wydawnictwa, których większościowym udziałowcem są podmioty z kapitałem zagranicznym. - Są różne koncepcje. Ustawa może być bardzo radykalna lub bardziej liberalna. To jest też kwestia wyboru stopnia awantury, jaką ten projekt otworzy. Trzeba pozwolić na to, żeby media były bardziej zróżnicowane, również pod względem kapitałowym - oceniła Joanna Lichocka, która przyznała także, że dostrzegany jest problem lokalnych mediów, które wiążą się z samorządami. Brane jest pod uwagę ograniczenie możliwości finansowania mediów lokalnych przez samorządy.

R E K L A M A
Posłanka przyznaje, że media wpisały się w konflikt polityczny, ponieważ zawsze są odbiciem rzeczywistości. - Cieszę się, że dzięki zmianom w mediach publicznych poszerzyliśmy pluralizm - nie dominują już tylko poglądy jednej strony, są równoważone poglądy obozu Platformy Obywatelskiej przez opinie i informacje dziennikarzy związanych z "dobrą zmianą". Czasami - również w mediach publicznych wydaje się, że temperament niektórych publicystów i dziennikarzy ponosi mocno, ale myślę, że jest to odpowiedź na zachowanie dziennikarzy i publicystów w mediach komercyjnych związanych ze stroną liberalną. Jest lepiej, bo Polacy mają więcej źródeł informacji - mogą obejrzeć Fakty, po tym Wiadomości oraz Olejnik, a po tym Rachonia, i wyrobić sobie własny pogląd - wyznała dziennikarka, którą do Jeleniej Góry zaprosił senator Krzysztof Mróz.

Były radny Rady Miejskiej mówił m.in. o pomyśle karania za tzw. "fake-newsy". - Można się pomylić, coś nieświadomie powiedzieć, ale tu jest mowa o świadomym podawaniu nieprawdy - powiedział Krzysztof Mróz. Wśród przykładów podawano m.in. doniesienia części mediów o tym, że "Orły Górskiego" ucierpią na ustawie dezubekizacyjnej.

W kwestii planowanych zmian ordynacji wyborczej mówiono przede wszystkim o transparentności wyborów - mają być przeźroczyste urny wyborcze, monitoring w lokalach wyborczych, czy większa kontrola nad liczeniem głosów. Rozważa się także ograniczenie kadencyjności wójtów, burmistrzów, prezydentów do dwóch kadencji - co ma obowiązywać od najbliższych wyborów (nie wstecz). Politycy PiS podkreślali również, że wspomniane projekty ustaw ws. abonamentu czy ordynacji wyborczej będą rozpatrywane dopiero, jak Parlament poradzi sobie ze zmianami w sądownictwie, które są obecnie priorytetem.

Zobacz zdjęcia
Następna wiadomość  Wiadomości 
 Poprzednia wiadomość Strona główna 
 

Komentarze (45) Dodaj komentarz

~Real 5-10-2017 10:08
Jak chyba już zdążyliście się zorientować, co najmniej nie lubię polityków. Obojętnie z jakiej są opcji, może z jednym wyjątkiem... to taki trybun ludowy, bratnia dusza, muzyk ;) Przeczytałem artykuł i o dziwo wszystko jest logiczne, układa się w całość. Podpisałbym się pod tym i już ;)
~Tosia 11 5-10-2017 11:31
Ja też. Tylko szkoda, że nic nie było nt kontrowersyjnych zjawisk w programach informacyjnych TVP. Z tego co przeczytałam w internecie, że pani Lichocka nie jest zwolenniczką Kurskiego -szefa TVP . Jakkolwiek inne programy TVP mnie satysfakcjonują, to do tych informacyjnych mam duże zastrzeżenia. Najczęściej czysta informacja połączona jest z nachalną interpretacją do z góry założonej tezy. Przecież są audycje, w których mogą wypowiadać się komentatorzy i wtedy jest czas na interpretację. W dodatku często w kółko powtarza się to samo, aż niedobrze się robi
~kjiukjiu 5-10-2017 11:36
No to pani redaktor wytłumaczyła które stacje Ok, a które bee. To nie moja bajka. Mróz i Lichocka to bardzo dobrana para.
~ 5-10-2017 11:42
Tak trzeba !!!! Rzeczowo i na temat !!!!!!
~ 5-10-2017 11:48
Tosiu :) w mojej opinii najlepsza jest informacja czytana bez wizji. Bez mowy ciała, gestykulacji, mimiki twarzy, jakości wysławiania się, dobrego lub złego ubioru, zadbania o siebie czy niechlujstwa. Dlatego preferuje wiadomości z sieci i z różnych źródeł. Czyste info :)
~Real 5-10-2017 11:49
aaaa, ten chłystek wyżej to ja ;)
~ 5-10-2017 11:59
O ile się nie mylę,to ta pani poseł,która chce przywrócenia kary śmierci dla Tuska.Ordynacje wyborczą też przerobią że nie wyjdziemy z podziwu!!!
~poiu 5-10-2017 12:05
Czy ta pani... pardon... poseł naprawdę sądzi, że TVP czy PR mogą być jeszcze bardziej zależne od władzy niż są teraz?! Bardziej się juz nie da ! Podobnie "niezależne' były tylko w stanie wojennym. Nawet za Gomółki były bardzie wiarygodne niż teraz.
~ 5-10-2017 12:29
Ordynacie wyborcza i same wybory to RUSKIE wraz ze swoja agentura tak POprzerabialo, ze gorzej nie bedzie. Patrz poparcie dla PSL bylo ponad 20%
~@^@ 5-10-2017 12:32
Na rynku mediów toczy się totalna wojna polityczna więc TVP się w nią, chcąc nie chcąc wpisuje, inaczej tvn-y zjadły by nas z włosami/ dlatego przekaz TVP jest prosty jak konstrukcja cepa- ma być dla prostaczka zrozumiały. Bardziej wymagający widz musi sięgać po publicystykę. Ale wreszcie widać dziennikarzy, którzy kiedyś działali w katakumbach. Co do abonamentu totalnego (dla wszystkich), to tak to działa w Niemczech. Jak oddychasz, to płacisz, nawet jak jesteś głuchy i ślepy. Za abonament kilku Niemców już siedzi w dziupli, w tym samotnie wychowująca matka. Ale o ile wiem, Sąd Najwyższy rozpatruje, czy ten abonament jest dopuszczalny.
~do polu 5-10-2017 12:35
Pani Joanna to jest na przepustce z klasztoru.? Widziałam zakonnice podobnie ubrane. A Pan Krzysztof od dyrektyw Pana Prezesa aż tyci osiwiał z wrażenia. Znaczy ,że ,,dobra zmiana"
~Anonim+ 5-10-2017 12:37
Uważam, że abonament radio-telewizyjny jest dodatkowym podatkiem, którego (zgodnie z prawem?) należałoby egzekwować od wszystkich posiadaczy odbiorników, a tu już wyłania się nielogiczność jego stosowania w bardzo wielu przypadkach. Jasnym jest, że Państwo (znacznie) dokłada do istnienia tych instytucji masowego "rażenia", zatem niezwykła jest potrzeba jego egzekwowania. I tu jest problem dla rządzących - winien być, ale wpłynie niekorzystnie na poparcie - stąd wiadoma opieszałość jego radykalnego wprowadzenia. Uważam, że kiedy korzystam WYŁĄCZNIE z telewizji satelitarnej ( w ogóle nie oglądam TVP), powinienem mieć możliwość zablokowania kanałów wspomnianej tv i nie płacenia abonamentu.
~ 5-10-2017 12:43
Tobie zapewne Podobaja sie kreacje Pani Rozy Thun Fon Hende-Hoh
~Bogata Lichocka 5-10-2017 13:04
Joanna Lichocka jest bogata. Ma majątek warty około 5 milionów złotych! Ciekawe co myśli o elektoracie PiS, który głównie przecież składa się z biednych ludzi? Pewnie to samo co przedwojenny dziedzic myślał o wiejskiej biedocie
~Kto jeszcze im wierzy? 5-10-2017 13:05
Anita Gargas, Joanna Lichocka i Ewa Stankiewicz to najbardziej gorliwe głosicielki religii smoleńskiej.
~lesław 5-10-2017 13:08
Mądrzy polacy oglądają tylko TVN,bo tak kazał Tusk . Potrzeba gnoić Polskę bo tego chce PO i Nowoczesna . Czum gorzej tym lepiej. Polaku klękaj przed niemcem i proś o litość może coś ci skapnie albo wyrośnie ci garb.
~do lesław 5-10-2017 13:15
durny jesteś jak twoje imię
~ 5-10-2017 13:55
Z ostatnich badan wychodzi, ze TVN ma ogladalnosc coraz mniejsza. to za pewne za milosc do POLSKI
~@13:05 5-10-2017 14:05
dziennikarze prawicowi przyjeli wersje o zamachu jako możliwą i starają się znaleść dowody na jej potwierdzenie. Po drugiej stronie są dziennikarze TVN i Wyborczej, którzy uznali za pewnik, że była to zwykła katastrofa. Ten podział pokazuje jasno w jakich mediach są ludzie nastawieniu krytycznym i racjonalnym a gdzie marionetki sterowane z Moskwy.
~IIIsort 5-10-2017 14:21
Tylko TVN +Super stacja+ gazeta Tygodnik Faktycznie .
~ 5-10-2017 14:28
"od każdej pensji pobierane byłoby 5-6 złotych bez względu na to, czy ktoś posiada odbiornik i ogląda telewizję." Bez względu?! Zróbcie tak, to będzie piękny samobój:)
~Real 5-10-2017 15:04
E tam, tvn i polsat nie są takie złe. Tvn turbo jest dobre, tvn 7, tvn fabula i polsat film też niezłe. Tylko najlepiej nagrywać, co by reklamy przewinąć ;)
~@14:28 5-10-2017 15:10
Teraz abonament RTV wynosi 22 zł /mies. PiS chce go zmniejszyć do 5-6 zł. Dlaczego uważasz, że zmniejszając abonament 4 krotnie mieliby sobie zaszkodzić?
~FILUT 5-10-2017 15:21
"Tylko prawda jest ciekawa" .... Aż miło posłuchać mądrych i merytorycznych wypowiedzi pani posłanki Lichockiej!
~!!!! 5-10-2017 15:46
W portalu postkomunistycznego szmatławca nj24 - oczywiście brak relacji ze spotkania z panią J. Lichocką. POLAM i wszystko jasne!
~no no 5-10-2017 16:55
Bo szmatławiec broni Kurskiego ,którego pani poseł chciała wywalić.Miała racje .Bo reżimowe szczujnie nie do zniesiena dla rozumu ,i przyzwoitości.Spada im oglądalność ,więc szukają jeleni u ludu.A prym prowadzi wybranka pana Millera.
~zaboberek 5-10-2017 17:32
"Teraz abonament RTV wynosi 22 zł /mies. PiS chce go zmniejszyć do 5-6 zł". Owszem,do 5-6 zł,ale od każdej dorosłej osoby w gospodarstwie domowym!Wobec takiej retoryki,to w wielu rodzinach abonament będzie o wiele wyższy niż jest teraz.
~Mirek52 5-10-2017 18:53
Lichocka to "elokwentny" elektorat PIS. W cudzysłowiu bo elokwentny człowiek wie że ma wybór a demokracja polega na różnych pogladach i zdaniach co tej Pani jest obce !
~@zaboberek 5-10-2017 20:02
o tym nie wiedzialem ale gdy mieszkają 3 osoby to i tak abonament będzie niższy.
~Solidarność po pisowsku 5-10-2017 20:34
Czy wreszcie ktoś z PiS wyjaśni aferę z Macierewiczem. Czy ktoś z PiS wyjaśni powiązania Macierewicza z amerykańskim senatorem D'Amato? D'Amato to współpracownik i sojusznik Macierewicza w USA. D'Amato był powiązany z Bank of New York, w którym wyprał miliardy dolarów Siemion Mogilewicz, globalny gangster, który dzisiaj jest tajna bronią Putina. D'Amato związany jest z mafijnymi rodzinami Gambino i Genowese, które z kolei współpracowały z rosyjską mafią. D'Amato obsługuje wielkie koncerny, które robią interesy z Moskwą /źródło:T. Piatek: Macierewicz i jego tajemnice/
~Rt 5-10-2017 20:34
Ot takie ble ble
~@20:34 5-10-2017 20:50
autor tych rewelacji jest patologicznym alkoholikiem i narkomanem. Nawet opozycja nie traktuje poważnie jego sensacji.
~do 20. 50 5-10-2017 21:09
To niczego nie wyjaśnia. To opluwanie po pisowsku.
~ 5-10-2017 21:10
do : 20:34 | ~Solidarność po pisowsku| - teraz PiS jest zajęte Amber Gold , rolą w niej " Józefa Bąka " i jego ojca, HGW i jej roli w " reprywatyzacji" warszawskiej. A może jeszcze muszą w aktach po Stasi poszukać " Oskara ". Może coś dla ciebie też się znajdzie ciekawego, boś taki " ciekawski " ?
~luis 5-10-2017 21:10
a gdzie strptiz dla tych staroci co byli nac sali
~ 5-10-2017 21:11
cbp234.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.113.234) To niczego nie wyjaśnia. To opluwanie po pisowsku. A twoje to bredzenie po peowsku !!!
~@21:09 5-10-2017 21:15
wyjaśnia to, że w książce niczego nie ma. Opozycja dokładnie ją przeanalizowała i nie znalazła niczego z czym można by iść do prokuratora albo nagłaśniać. Stary narkoman przelał na papier swoje paranoje a GW wydała to pod prowokującym tytułem.
~PiS=PRL bis 5-10-2017 23:13
do @21:09; do czyjej propkuratury, pana zbysia. który obraża sie i wszystkich wokół łącznie z Prezydentem? Teraz nie sczeka , bo prezes zakazał!!! He he he
~r 6-10-2017 8:47
Najwyższy czas wprowadzić wysokie kary za podawanie fake news. Można rzucić g...m w kogoś i zawsze coś się przyklei. Za świadome przekazanie nieprawdy powinna być tak wysoka kara, że gazeta może iść z torbami. Media obce to i informacje obce. I tak ostatnio mniej jest nagonki na rząd bo mają obawy przed repolonizacją. To tylko wyciszenie.
~Obs 6-10-2017 8:58
PiS chce nam tu z gotować dyktaturę rodem z krajów komunistycznych, zaczęli od trybunału, teraz sady potem media. Na koniec obudzimy sie w Polsce sprzed 30 lat. Ludzie obudzcie sie bo potem będzie za późno.
~do 05-10-2017 20:02 6-10-2017 10:00
Jasne, szczegolnie jak mieszkają trzy osoby i NIE oglądają telewizji! Zrozum, "mistrzu", że płacić będą wszyscy - każda z tych trzech osób, mimo jednego telewizora, czy, co gorsza, mimo BRAKU TELEWIZORA!
~Januszek 6-10-2017 10:40
Chętnie chodzę na spotkania organizowane przez senatora Mroza... Premier Morawiecki ,Ks.Isakowicz,prof.Żaryn...dla durnych,sb-ckich synów to naprawdę za wysokie progi
~Kilka słów o PiS 6-10-2017 11:08
Gdy byli w opozycji wrzeszczeli na cały kraj o nepotyzmie i układach, obiecywali likwidacje tej patologii. Aż nadeszła "dobra zmiana". w której rodzina to podstawa i proszę jak wszystko pięknie idzie: kuzyni prezesa poustawiani jeden w TVP drugi w Lasach Państwowych, brat prokurator generalnego i jego żona w bankowości i ubezpieczeniach, mąż premier dostaje milionowe dotacje na swoją pseudo szkołę, rodzina wiceministra Jakiego w Opolu ustawiona w miejskich spółkach, synuś obatela Richarda wisi przy PE, nawet Suski wepchnął brata do PSP a teraz córeczka Antoniego załapała się na pól miliona dotacji, Partia nie zapomina też o rodzinach zmarłych towarzyszy: obie Gosiewskie ustawione, córeczka Wassermana również /cyt/
~ 6-10-2017 18:53
| ~Kilka słów o PiS | Jesteś upierdliwy w " cytowaniu / bez podania żródła, co to za cytowanie ? / to ja też : „Super Express” opublikował tekst na temat fundacji Bank Mleka Kobiecego prowadzonej przez Aleksandrę Wesołowską – córkę ministra obrony narodowej. Zasugerował w niej, że fundacja pozyskała pieniądze dzięki rzekomej przychylności obecnej władzy. – Pieniądze zostały pozyskane dużo wcześniej, niż dziennikarka sugeruje – mówi portalowi Niezalezna.pl A. Wesołowska. I wyjaśnia, jak sytuacja wygląda naprawdę. Pieniądze zostały pozyskane dużo wcześniej, niż dziennikarka sugeruje. Rozumiem, że chodziło o połączenie w ten sposób pozyskania przez fundację środków z aktualnie rządzącą ekipą – mówi nam Aleksandra Wesołowska. To jest kilka słów o totalnej opozycji i jej ubeckich metodach .
Tomasz Żukiewicz 7-10-2017 15:25
O sądownictwie powiadasz... Pewnie powiedziała o pozaustawowych oczekiwaniach ministra, wyszukiwaniu haków do uzasadnienia odwołań prezesów i dyrektorów, kompletnym chaosie, likwidacji etatów wbrew zdrowemu rozsądkowi etc. ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600
 
Będzie się działo! - Jelonka poleca
 
Najczęściej czytane komentowane
10 30
10 30
Maraton subiektywności
 
Polityka
KOD nie ustaje w protestach [foto] KOD nie ustaje w protestach   (130)

Jelenia Góra Piątek, 15:23
15 grudnia 2017

Działacze i sympatycy jeleniogórskiego Komitetu Obrony Demokracji po raz kolejny spotkali się w centrum...
Złe przyzwyczajenia czy nieudolność radnych? [foto] Złe przyzwyczajenia czy nieudolność radnych?   (31)

Jelenia Góra Czwartek, 07:29
7 grudnia 2017

Gorący okres wypracowywania projektu budżetu miasta na przyszły rok ukazuje wadę rządzących Jelenią...
Wybrali władze w PO i PiS Wybrali władze w PO i PiS  (38)

Jelenia Góra Poniedziałek, 09:46
4 grudnia 2017

Lokalne struktury dwóch czołowych partii politycznych mają nowe władze. Szefem Komitetu Nr 1 Prawa i...
Obaz o Sarzyńskim: Komunista głosujący jak PiS [foto] Obaz o Sarzyńskim: Komunista głosujący jak PiS   (65)

Jelenia Góra Czwartek, 06:57
30 listopada 2017

Źle się dzieje w Sojuszu Lewicy Demokratycznej... Po niezłym wyniku w wyborach samorządowych w Jeleniej...
SLD traci radnego – Sarzyński do DRS? [foto] SLD traci radnego – Sarzyński do DRS?   (25)

Jelenia Góra Poniedziałek, 14:14
27 listopada 2017

Najbardziej doświadczony radny Rady Miejskiej Jeleniej Góry złożył rezygnację z członkostwa w Klubie...
PO chwali się koalicją, której nie ma [foto] PO chwali się koalicją, której nie ma   (32)

Jelenia Góra Poniedziałek, 12:39
27 listopada 2017

Na profilu Platformy Obywatelskiej Jelenia Góra – na portalu społecznościowym Facebook pojawił się...
KOD: Możliwa jest powtórka z Majdanu [foto] KOD: Możliwa jest powtórka z Majdanu   (196)

Jelenia Góra Niedziela, 13:00
26 listopada 2017

Kolejny raz Komitet Obrony Demokracji oraz partie, które w skali ogólnopolskiej tworzą opozycję...
Kukiz'15 chce biało–czerwonej kotliny [foto] Kukiz'15 chce biało–czerwonej kotliny   (54)

Jelenia Góra Niedziela, 09:45
26 listopada 2017

W Jeleniej Górze zawiązały się struktury stowarzyszenia Kukiz'15, którego przewodniczącym...
KOD w Jeleniej Górze zmienił siedzibę [foto] KOD w Jeleniej Górze zmienił siedzibę   (79)

Jelenia Góra Piątek, 14:22
24 listopada 2017

Działacze Komitetu Obrony Demokracji poinformowali o zmianie siedziby swojej organizacji w Jeleniej...
Zmiany w prawie wyborczym [video] Zmiany w prawie wyborczym   (2)

Jelenia Góra Wtorek, 13:46
14 listopada 2017

Podczas wczorajszej konferencji prasowej senatora RP Krzysztofa Mroza mowa była między innymi o...
Zobacz więcej artykułów
Zobacz więcej Polityka
 
Redakcja

Masz problem? A może wiesz coś ciekawego i chcesz się z nami tą wiedzą podzielić? Zadzwoń do nas lub przyjdż. Redakcja mieści się przy ul. Skłodowskiej-Curie 13/2 (I piętro).
Redakcja : 75-75-444-00
W poniedziałek dyżuruje
dziennikarz
Joanna Pasternak
Od 10.00 do 12.00
 
Wiadomości |  Sport |  Fotoreportaże |  Ogłoszenia |  Katalog firm |  Będzie się działo |  Rykowisko |  Życzenia |  Sondy |  Gazeta |  Reklama 
© 2002-2017 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group.
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Napisz do nas | Redakcja | Jelenia Góra | Świdnica | Wałbrzych | Reklama | Centralne ogrzewanie | Logo