Czytaj także: Świdnica Wałbrzych

Wiadomości |  Sport |  Fotoreportaże |  Ogłoszenia |  Katalog firm |  Będzie się działo |  Rykowisko |  Sondy |  Życzenia |  Gazeta |  Reklama 
Niedziela, 17 grudnia 2017 Godz.: 05:06:21 Imieniny: Floriana, Łukasza, Łazarza, Olimpii Czytających: 1172 Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wiadomości, Jelenia Góra

Uniwersytet Ekonomiczny rozpoczął rok akademicki

Piątek, 29 września 2017, 07:45, ostatnia aktualizacja: 2017-10-01 06:42
Autor : Przemek Kaczałko
Miej świadomość
Powrót człowieka na Księżyc 

Świat Czwartek, 13:26
14 grudnia 2017

 
Głos ulicy
 
Kalendarz wydarzeń
 
Telewizja DAMI
 
Co jest grane w Norwidzie?
"Najdroższy" w Norwidzie 

Jelenia Góra Poniedziałek, 14:58
11 grudnia 2017

 
Kategorie wydarzeń
Event10
Kabarety1
Koncerty10
Konkursy2
Kursy6
Prelekcje6
Sportowe1
Tańce3
Teatry6
Turystyka1
Warsztaty5
Wystawy12
 
Dialogi Jelonki
 
Archiwum PDF
Archiwalne numery Jelonka
 
Fot. Przemek Kaczałko

W czwartek (28.09) w auli Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu zainaugurowano nowy rok akademicki. Tradycyjnie, dokonano immatrykulacji studentów pierwszego roku. Były też wystąpienia władz uczelni oraz wykład prof. Jana Miodka.

Po przywitaniu zgromadzonych gości i pierwszych przemówieniach, dziekan wydziału przedstawiła sprawozdanie za rok 2016/2017. - Na WEZiT na kierunkach ekonomia, zarządzanie i turystyka oraz na studiach doktoranckich studiuje obecnie 853 studentów i doktorantów, w tym 573 na studiach stacjonarnych I i II stopnia, 194 na studiach niestacjonarnych I i II stopnia, 72 na stacjonarnych studiach doktoranckich, 14 na niestacjonarnych studiach doktoranckich. Na pierwszy rok studiów przyjęliśmy 337 studentów i doktorantów – mówiła dr hab. Elżbieta Sobczak. Była też mowa o wyróżnieniach ze strony Polskiej Komisji Akredytacyjnej oraz o 4. miejscu w Polsce kierunku ekonomia na WEZiT w rankingu Perspektyw. Ponadto kierunek turystyka znalazł się na 4. miejscu w Polsce w rankingu Wiadomości Turystycznych (najlepszy na Dolnym Śląsku).

Z kolei rektor Uniwersytetu mówił o pięciu najważniejszych inicjatywach, które uczelnia podejmuje. - Kontynuujemy projekt badania opinii studentów. To absolutnie strategiczne przedsięwzięcie – to być, albo nie być uczelni – podkreślił prof. zw. dr hab. Andrzej Kaleta deklarując odpowiednie wykorzystanie wiedzy pozyskanej z opinii studentów. Była też mowa o indywidualizacji ścieżek kształcenia i studiowania – uczelni udało się pozyskać 5 milionów złotych na staże. Rektor wspomniał też o inkubatorze przedsiębiorczości, który dzięki studentom ma być wsparciem dla przedsiębiorców. - Czwartą kwestią jest włączenie przedsiębiorców w kształtowanie profilu uczelni. Różne próby mieliśmy, ale tym razem tworzymy Radę Przedsiębiorców i na Dolnym Śląsku nikt nam nie odmówił. Chcemy w tym elitarnym gronie kształtować przyszłość naszej uczelni jako uczelni biznesowej – powiedział A. Kaleta. Ostatnią z inicjatyw ma być wprowadzenie profesjonalnego systemu controllingu.

Mamy ośrodki akademickie, które mają swoje doświadczenie. Pewnie lekko im nie będzie, bo niż demograficzny, z którym boksujemy się od gimnazjów i szkół średnich dojdzie do szkół wyższych, ale jeżeli będą dość atrakcyjne i innowacyjne, to przyciągną studentów – powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

R E K L A M A
W trakcie inauguracji roku akademickiego był też czas na wystąpienie przewodniczącej Samorządu Studenckiego, wręczenie nagród i wyróżnień oraz wykład inauguracyjny prof. dra hab. Jana Miodka pt. „Polszczyzna lat 1918-2018”.

Na zakończenie miała miejsce część artystyczna z występami muzyków operowych.
Zobacz zdjęcia
Następna wiadomość  Wiadomości 
 Poprzednia wiadomość Strona główna 
 

Komentarze (11) Dodaj komentarz

kazimierzp 29-09-2017 9:11
Nigdzie na zdjęciach nie ma dr Marka Obrębalskiego!?!
~cogito 29-09-2017 9:37
Fotograf dostał chyba polecenie te buzie polityczne ująć, a tam najważniejsi studenci:) Chciałem zobaczyć ich i tylko na kilku zdjęciach są a najlepsze wg mnie to zdjęcie nr 7 - czyli są mądre i piękne kobiety :) Współczucie budzi widok policjanta z wymalowanym zmęczeniem na twarzy - ale to bardzo stresujący zawód i odstresowywanie jest męczące, powoduje kaca...
~do 09:11 29-09-2017 9:59
na zdjęciach nie widać również innych wykładowców
~mr.T 29-09-2017 14:07
ukończyłem AE-UE 9 lat temu.. jakby nie własna inicjatywa i jakaś wewnętrzna chęć to bym pracował w banku za 2,5-3tys bo po tej uczelni na nic więcej człowiek liczyć nie może. Własna firma + tak jak pisałem chęć pozwala na lepsze zarobki ale do tego w zasadzie uczelnia potrzebna nie jest. Mimo wszystko lata na Nowowiejskiej dobrze wspominam :) PIWO
~Boss 29-09-2017 17:06
Drodzy studenci więcej ekonomii nauczycie się od pani która stragan prowadzi na rynku niż od tych leśnych dziadków
~Żenua! 30-09-2017 3:22
Uwaga! Gościem inauguracji był celebryta i autorytet moralny prof.Jan Miodek- agent SB o pseudonimie "Jam". Cóż, jaka uczelnia takie autorytety. Żenua! Tylko młodzieży szkoda.
~konkol 30-09-2017 11:48
Popieram to co pisze Boss z 17:06. A co do profesora Miodka, to lubię go. Gdyby coś grubo nabroił to byłyby jakieś papiery albo poszkodowani. Dzisiaj w szeregach PiS, i to posłów, jest więcej takich którzy mają nie zbyt czyste sumienie, I co? I nic!
~Max 30-09-2017 18:08
Żenua - zastanów co piszesz i wstydż się, bo nie słyszałeś wykładu - jeden z ciekawszych jakie od lat słyszałem. Wyobraż sobie, że ten Wydział to jeden z najlepszych w rankingach. Mój brat po UE dziś jest już dyrektorem w jednej z jeleniogórskich firm. Zawsze mówił,że to czego sie nauczył na UE zaprocentowało. Oczywiście w firmie uczył się praktyki, ale bez wiedzy z UE byłoby mu trudniej. Jak studiowałeś 8-10 lat to nie porównuj tego co dziś! Kiedy POLACY zrozumieją, ze Nas młodzieży nie interesuje przeszłość - mamy to gdzieś. Chcemy żyć tym co tu i teraz i co przed nami. To chore, ze w tym kraju leje się jad - dlatego moje pokolenie wyjeżdza stąd na potęgę. W Polsce zostaną żałośni staruszkowie, którzy nie potrafią zostawić przeszłości za sobą :-(
~Max 30-09-2017 18:13
Do mr T. - a co UE ma każdego prowadzić na ręke ??? Każdy sam kształtuje swój los. Mój brat skończył UE, miał dobre podstawy, poszedł do banku, potem do controlingu strategicznego, teraz jest dyrektorem finansowym. Uczy się stale, bo takie czasy - podyplomówki, kursy to dziś podstawa. A uczelnia nie ma Ci na tacy podać rozwiązania jak żyć. No i nie rozumiem krytyki pracy w banku za 2,5-3 tys. Ty jak widze jak Bańkowska 6 tys. to za mało. Szczerze, żenujący ten Twój wpis....ale cóż, powodzenia! Ah i polecam zajrzeć dzisiaj na tą uczelnię, bo zmiany w ciągu 9 lat znaczące, wiem co mówi brat, kończył lat temu 5, a kuzynka lat temu 10. Rok temu robiła podyplomówkę i bardzo chwaliła.
~qers 30-09-2017 21:40
niektórym się wydaje że studia, obojętnie jakie, powinny ich nauczyć pracy na każdym możliwym stanowisku. Niestety pracodawcy też tak myślą, że jak przyjmą gościa po studiach to już w pierwszym dniu powinien pracować jak stary wyjadacz. Błąd. Studia powinny rozwijać, uczyć zdobywania wiedzy, rozszerzać horyzonty w danej dziedzinie itd. po to żeby absolwent miał większe szanse na poradzenie sobie na rynku pracy. GDyby chodziło tu tylko o przyuczenie do zawodu to sorry, ale żeby pracować w banku na obsłudze klienta, w magazynie, księgowości, czy gdziekolwiek to zazwyczaj wystarczy kurs lub szkolenie zorganizowane przez pracodawce trwające od kilku dni do kilku tygodni, a nie pięcioletnie studia.
~yntelygent 1-10-2017 16:27
Niestety, czerwona kasta na wyższych uczelniach ma się dobrze. (patrz selekcja negatywna) Taki prof. Miodek vel TW "Jam" to standard. Okrągły Żłób, brak lustracji i dekomunizacji środowiska akademickiego pokutuje do dzisiaj. Co na to Dobra Zmiana?!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600
 
Będzie się działo! - Jelonka poleca
 
Najczęściej czytane komentowane
10 30
10 30
Maraton subiektywności
 
Edukacja
Po konferencji dyrektorów i podsumowaniu konkursu [foto] Po konferencji dyrektorów i podsumowaniu konkursu   (8)

Jelenia Góra Piątek, 13:09
15 grudnia 2017

Konferencja Dyrektorów Placówek Oświatowych, Wychowawczych i Opiekuńczych, jak również uroczyste...
Uczniowie Norwida o występie Artura Barcisia [foto] Uczniowie Norwida o występie Artura Barcisia   (1)

Jelenia Góra Piątek, 11:29
15 grudnia 2017

W ramach projektu „Dziennikarskie legitymacje”, realizowanego na warsztatach dziennikarskich przez...
Świąteczny koncert w szkole w Miłkowie Świąteczny koncert w szkole w Miłkowie 

Region Czwartek, 12:15
14 grudnia 2017

Uczniowie oraz przedszkolaki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. S. Marusarza w Miłkowie wystąpią...
Rzemiosła z wielkim sercem [foto] Rzemiosła z wielkim sercem  

Jelenia Góra Czwartek, 07:39
14 grudnia 2017

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, Mikołajki to grudniowe święta, które skłaniają do zadumy nad...
Liceum Plastyczne dzieciom z SP 3 [foto] Liceum Plastyczne dzieciom z SP 3   (1)

Jelenia Góra Środa, 09:20
13 grudnia 2017

W Liceum Plastycznym w odbyły się warsztaty tworzenia mozaiki szklanej dla dzieci ze Szkoły Podstawowej...
Uczniowie Norwida  przed kamerą [foto] Uczniowie Norwida przed kamerą  

Jelenia Góra Wtorek, 11:39
12 grudnia 2017

Klasa Ia z cieplickiego II LO im. Norwida brała udział w warsztatach dziennikarskich na Uniwersytecie...
W „Norwidzie” pisali listy w obronie praw człowieka [foto] W „Norwidzie” pisali listy w obronie praw człowieka   (3)

Jelenia Góra Poniedziałek, 10:28
11 grudnia 2017

Blisko osiemdziesięciu uczniów II LO im. Norwida w Cieplicach, wspomaganych przez klasę 7A ze Szkoły...
Nagrodzono laureatów konkursu "Jesienny krajobraz" Nagrodzono laureatów konkursu "Jesienny krajobraz" 

Jelenia Góra Niedziela, 11:01
10 grudnia 2017

Jeleniogórskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole rozstrzygnęło konkurs plastyczny pn. Jesienny krajobraz,...
Wystawa Liceum Plastycznego w Książnicy [foto] Wystawa Liceum Plastycznego w Książnicy   (3)

Jelenia Góra Niedziela, 07:05
10 grudnia 2017

W jeleniogórskiej Książnicy Karkonoskiej odbył się wernisaż wystawy pt. „Liber – Książka –...
Młodzi z Plastyka tworzą komiksy z profesjonalistami [foto] Młodzi z Plastyka tworzą komiksy z profesjonalistami   (6)

Jelenia Góra Sobota, 12:01
9 grudnia 2017

Uczniowie Liceum Plastycznego z cieplickich Rzemiosł mieli okazję współpracować z Przemysławem...
Zobacz więcej artykułów
Zobacz więcej Edukacja
 
Redakcja

Masz problem? A może wiesz coś ciekawego i chcesz się z nami tą wiedzą podzielić? Zadzwoń do nas lub przyjdż. Redakcja mieści się przy ul. Skłodowskiej-Curie 13/2 (I piętro).
Redakcja : 75-75-444-00
W poniedziałek dyżuruje
dziennikarz
Joanna Pasternak
Od 10.00 do 12.00
 
Wiadomości |  Sport |  Fotoreportaże |  Ogłoszenia |  Katalog firm |  Będzie się działo |  Rykowisko |  Życzenia |  Sondy |  Gazeta |  Reklama 
© 2002-2017 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group.
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Napisz do nas | Redakcja | Jelenia Góra | Świdnica | Wałbrzych | Reklama | Centralne ogrzewanie | Logo