Zalogowanych: 29

Jelenia Góra: Do przerwy powalczyły z drugą reprezentacją

Wtorek, 26 września 2017, 21:33
Aktualizacja: 21:35
Szczypiornistki KPR–u Jelenia Góra w przerwie reprezentacyjnej miały okazję zagrać towarzyskie spotkanie z Kadra Polski "B", którą prowadzi Sabina Włodek. Mecz rozegrany w hali przy ul. Złotniczej do przerwy mógł się podobać kibicom, ale po zmianie stron szczypiornistki aspirujące do pierwszej kadry Polski pokazały, że są mocne.

Początek spotkania należał do drużyny ligowej, która prowadziła 2:0, 5:2 i 6:3 - wtedy na chwilę do głosu doszły reprezentantki kraju, które wyrównały w 11. minucie na 6:6. W kolejnych minutach ponownie jeleniogórzanki sprawiały lepsze wrażenie - w dużej mierze dzięki dobrej dyspozycji między słupkami Martyny Wierzbickiej. Dobra gra KPR-u skończyła się wraz z 24. minutą, kiedy to na tablicy wyników było 12:10 dla ekipy Michała Pastuszko. Przed przerwą trafiały już tylko kadrowiczki i pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 12:16. Po zmianie stron trener KPR-u dał pograć pozostałym zawodniczkom, które w meczach ligowych nie maja zbyt wielu minut na parkiecie, a aspirujące do gry w pierwszej reprezentacji Polski zawodniczki, doskonale wykorzystywały luki w obronie. Ostatecznie KPR uległ Kadrze Polski "B" 23:39, ale trener podkreślał, że wynik w takich spotkaniach nie ma znaczenia.

- To miał być mocniejszy trening i taki był. Pierwsza połowa jak najbardziej na plus, a pewne rzeczy się potwierdziły w drugiej - powiedział Michał Pastuszko, który przyznaje, że sam komplikował grę obronna naszego zespołu próbując różnych ustawień, których na co dzień jego zespół nie gra. Z kolei Sabina Włodek podkreśliła, że przez cały sezon przygląda się zawodniczkom ekstraklasowym, a w sparingu z KPR-em koncentrowała się na swoim zespole. - W meczach ligowych obserwuję całą polską ligę i będę miała na uwadze również zawodniczki z Jeleniej Góry, bo przed nikim kadry nie zamykamy - wyznała trenerka kadry "B".

KPR Jelenia Góra - Reprezentacja Polski "B" 23:39 (12:16)
KPR:
Wierzbicka, Filończuk, Kolasińska - Żukowska 7, Oreszczuk 5, Kobzar 3, A. Tomczyk 2, M. Tomczyk 2, Jurczyk 2, Jasińska 1, Karwecka 1, Maziarz, Skowrońska, Kanicka.

W środę (27.09) pierwsza reprezentacja Polski zmierzy się w Lubinie z Włoszkami w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy, natomiast KPR najbliższe spotkanie ligowe rozegra 7 października w starciu z MKS Perła Lublin.