Zalogowanych: 25

Sława: Jeleniogórzanie na piątym miejscu w Sławie

Poniedziałek, 11 września 2017, 16:18
Aktualizacja: 16:21
W ostatnich dniach (8–10 września) w Sławie odbył się I Ogólnopolski Turniej Bocci osób niepełnosprawnych. Udział w zawodach wzięło ok. 70 zawodników tworzących 16 zespołów m.in. ze Szczecina, Głogowa, Częstochowy, Poznania, Zielonej Góry, Wschowy, Sławy i Jeleniej Góry.

Turniej miał charakter integracyjny - bez podziału na grupy schorzeń. Nasz zespół reprezentowali zawodnicy JKS-R - 4 osoby: Zdzisław Kołodziej, Marek Beszczyński, Helena Kubiszta i Wiktor Żuryński. Po losowaniu 4 grup po 4 zespoły nasza drużyna pokonała IKS Głogów 6:4, Start Poznań 9:2 i przegrała z Zieloną Górą 4:9, co dało nam 2. miejsce w grupie i awans do najlepszej ósemki turnieju. W 1/4 finału napotkaliśmy jednak na Start Szczecin (wielokrotny medalista MP) i przegraliśmy 4:10. W meczu o 5. miejsce pokonaliśmy Konopiska 5:4. Turniej wygrała ekipa "Alternatywy" Sława przed Częstochową i Szczecinem. Nasz występ należy uznać za udany, kolejny start już 6 października w Zielonej Górze, gdzie odbędą się kwalifikacje do MP w Bocci. Przypomnijmy, że boccia to sportowa dyscyplina paraolimpijska wywodząca się od włoskiej gry w bule – bocce.