Czytaj także: Świdnica Wałbrzych

Wiadomości |  Sport |  Fotoreportaże |  Ogłoszenia |  Katalog firm |  Będzie się działo |  Rykowisko |  Sondy |  Życzenia |  Gazeta |  Reklama 
Sobota, 20 stycznia 2018 Godz.: 12:00:12 Imieniny: Fabiana, Sebastiana Czytających: 3977, Zalogowanych: 1 . Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wiadomości, Jelenia Góra

Elżbieta Jaworowicz: Cieplice są magiczne

Wtorek, 8 sierpnia 2017, 06:48, ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 07:17
Autor : Przemek Kaczałko
Miej świadomość
Polskie miasta: Wrocław (1)

Wrocław Piątek, 21:38
12 stycznia 2018

 
Głos ulicy
Wielki Piątek wolny od pracy? (4)

Jelenia Góra Piątek, 21:30
12 stycznia 2018

 
Kalendarz wydarzeń
 
Telewizja DAMI
 
Co jest grane w Norwidzie?
"Szalone nożyczki" warto zobaczyć 

Jelenia Góra Niedziela, 23:06
14 stycznia 2018

 
Kategorie wydarzeń
Event3
Kabarety2
Koncerty9
Konkursy1
Kursy2
Prelekcje4
Spotkania3
Tańce3
Teatry9
Warsztaty7
Wystawy6
 
Dialogi Jelonki
 
Archiwum PDF
Archiwalne numery Jelonka
 
Fot. Przemek Kaczałko

Z bardzo dużym zainteresowaniem spotkało się zaproszenie na wieczorną rozmowę z Elżbietą Jaworowicz – żywą legendą dziennikarstwa, prowadzącą program „Sprawa dla reportera” w TVP1, która przyznała, że od 15 lat – co roku – przyjeżdża do Cieplic i uważa, że jest to magiczne miejsce, a mieszkańcy Jeleniej Góry mają szczęście, że mają taką perłę.

Spotkanie z Elżbietą Jaworowicz odbyło się w Pawilonie Edward w Uzdrowisku Cieplice i z pewnością należało do wyjątkowych. Przebywająca w uzdrowisku słynna reporterka podkreśliła, że nie ma w zwyczaju brać udział w tego typu spotkaniach – głównie ze względu na brak czasu, gdyż praca nad programem „Sprawa dla reportera” to wysiłek od rana do wieczora – wstaje o 5:00 rano, wraca wieczorem, a do przejechania ma niekiedy setki do tysiąca kilometrów dziennie.

Na spotkanie z dziennikarką było wielu chętnych, a liczba miejsc była ograniczona, dlatego w sumie około 150 osób miało okazję porozmawiać z osobą znaną od lat 80. ze szklanego ekranu. Elżbieta Jaworowicz w trakcie spotkania z jeleniogórzanami oraz kuracjuszami opowiadała o kulisach powstawania programu, a uczestnicy podkreślali, że cenią panią Elżbietę za apolityczność. - Ten program jest bez cenzury – zapewniał jeden z uczestników, który dwukrotnie był bohaterem reportażu i specjalnie przybył do Uzdrowiska Cieplice, aby podziękować dziennikarce za pomoc. Nie obyło się także bez pytań o słynny układ nóg w pozycji siedzącej i jak zapewniała gwiazda dziennikarstwa, wbrew pozorom jest to pozycja bardzo wygodna.

E. Jaworowicz mówiła też o Cieplicach, które nazwała „swoją drugą ojczyzną”. - Jesteście państwo w czepku urodzeni, że możecie na co dzień obcować z takim pięknem. Zawsze jak bywałam w Paryżu, to myślałam, że ludzie, którzy mogą obcować z taką urodą miasta – muszą być wspaniali. Tam się to nie zawsze sprawdza, a tutaj się sprawdza - ludzie są uprzejmi, mili, chcą pomagać. Czuję się tu wspaniale, dlatego od ponad 15 lat jestem tu co roku o tej samej porze. Jest tu pięknie jak w Szwajcarii – stwierdziła dziennikarka.

R E K L A M A
Organizatorem spotkania było Uzdrowisko Cieplice, które reprezentowała wiceprezes Urszula Bąkowska-Morawska. - Miałam okazję poznać panią redaktor w zeszłym roku i od razu zamarzyło mi się, żeby mogła się spotkać z naszymi kuracjuszami i mieszkańcami. Jest to kobieta, którą cenimy, szanujemy i podziwiamy – mówiła wiceprezes Uzdrowiska, która zapowiada, że właśnie poprzez tego typu spotkania zarząd będzie chciał urozmaicać kuracjuszom pobyt w Cieplicach, a także mieszkańcom Jeleniej Góry.
Zobacz zdjęcia
Następna wiadomość  Wiadomości 
 Poprzednia wiadomość Strona główna 
 

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~fabio 8-08-2017 8:49
Jednak telewizja zmienia człowieka. Odpowiednie oświetlenie i makijaż zmieniają nie do poznania. I odmładzają. Nie poznałbym pani Jaworowicz na ulicy.
~Tuiteraz 8-08-2017 9:07
Bardzo ceniłem kiedyś tą panią i jej poczynania do momentu odległej już sprawy z panem Kempińskim, kiedy to się okazało, że sprawa nie jest do końca czysta.Pani redaktor dla osiągnięcia korzyści wybieliła tego biznesmena w zamian za jakieś korzyści.Ponieważ obracałem się w kręgach budowlanych tego pana znam sprawę od kuchni i to co zostało powiedziane w programie TV było nie do końca prawdą.Bardzo mnie to zbulwersowało i od tej pory nie oglądam programu i wręcz mnie emisja lub zapowiedź otrząsa.No cóż ,"ręka rękę myje"
~taa 8-08-2017 9:33
Tak Cieplice to magiczne miejsce,zwłaszcza jak okoliczne menele rozpalą w piecu śmieciem i oczy od tego smrodu wychodzą z orbit.
~Jel.. 8-08-2017 12:34
wasze posty to żenada a ~fabio przerasta wszystkich
~Jel.. 8-08-2017 12:37
w przyszłości pani Jaworowicz powinna olać was i spotkania z wami
adam57sochrau 8-08-2017 13:35
Ja rocznik 57,lubie i szanuje Pania Elzbiete.Jest to kobieta z tzw."jajami".Zrobila duzo dobrej roboty,ogladam prawie kazdy Jej program i wiem co mowie!
~bora bora 8-08-2017 13:52
to tyu iterta nie tylko kempinski w jeleniej ale ini zwiazani z hotelem pod rózami jeden dostał wylewu nie zyje drygi zawału tak przeplacili znajomosc z ta 'paniom' przyjezdzałał sie tylko nachlac tu wiem sam polewam i ma pretensje
~jejcam 8-08-2017 13:55
a 3wa była?
~obecna 8-08-2017 14:14
do ~Jel.. - popieram Panią/Pana w 100 %. To smutne, że mamy takich komentujących. Pani Redaktor to wspaniała osoba. Pani program przynosi tym, którzy nie mogą sobie dać rady w tym zapędzonym świecie, wiele dobrego. Życzę powodzenia, tak trzymać !!! Zarządowi Uzdrowiska dziękuję za zorganizowanie spotkania.
~drwal 8-08-2017 14:57
Szanowna Pani „vice“ , czy może Pani spełniać swoje marzenia za swoje pieniądze ? Mam na myśli nie tylko to spotkanie. Od czasu pełnienia „swoich rządów”, uważam, że spełnia Pani nadwymiar dużo „swoich marzeń”. W moim komentarzu brak jest zazdrości o którą może mnie Pani posądzić, a jedynie troska o finanse jednoski podległej S.P. w trakcie pełnienia obowiązków w czasie dobrej zmiany. Pani Jaworowicz , proszę nie zapomnieć faktury, która z pewnością przyda się Pani za kilka lat w trakcie prowadzenia programu nt. „dojnych zmian”. Byłoby nietaktem gdyby ktoś posądzał prowadzącą o wykorzystywanie znajomości z vice w trakcie swojego pobytu.Pozdrawiam serdecznie Szanowne Panie.Ps.Odnosząc się do wspaniałego klimatu w Cieplicach,proponuję przyjazd w sezonie grzewczym,zobaczy Pani czym oddycha.
rymcycymcy 9-08-2017 1:43
Cieplice były magiczne jak działała agencja na Mieszka ...z cmentarzem za płotem ! :)
~jeżozwierz1 9-08-2017 8:59
A w Szwajcarii też niszczy się naturalną przyrodę i na siłę sprzedaje grunty pod zabudowę, bo niby są potrzeby? A przekroczone normy CO2, też w Szwajcarii są? A zarośnięte brzegi rzek - też są? A kostropate chodniki i zapadliska w jezdniach przy studzienkach? Też są. No to ...wszystko w porządku.
~jak to 9-08-2017 17:08
w państwie pisiaczym ,ma ta pani jeszcze coś do roboty.?Przecież po ruinie ,wszystko zostałó naprawione,Zibro z Blaszczkeim czuwająi Kurski też.Jak się dowie prezes o tych audycjach ,pani Elżbieta starci pracę .
~to prawda 9-08-2017 21:45
Cieplice były magiczne jak był to kurort Cieplice Slaskie Zdroj. Teraz, to tylko dzielnica, a z tego co było w latach 60-tyych nie zostało nic. Nie ten klimat. Kiedys na Pl. Piastowskim było pelno spacerowiczów , a teraz już o 16-tej pusto.
~sowa 9-08-2017 23:52
Pani Jaworowicz ja nie nazwe ani perla ani speluna ,wybacz pani ,jako gosc trudno jest krytykowac miejsce cy ludzi a powinnismy i to jest madroscia by zmieniac ,by rozwijac ,jest pani zenujaca w tej swojej wypowiedzi ,czy pani kaano + czy zmuszano+ czy po prostu plaskosc mysleniowa:-((((((jest mi przykro ale niech pani zacznie podrozowac i zobaczy jak ludzie potrafia zaczarowac miejsce ,to nie nalezy do zaczarowanych prosze uwierzyc.
~jg 10-08-2017 13:12
A ja Panią Redaktor spotkałam dawno temu nad morzem w Jastrzębiej Górze, pamiętam jak wisiała Pani na telefonie stacjonarnym oczywiście i pewnie omawiała następny swój program,pamiętam białe koronkowe majteczki które zauważyłam na wspólnym aerobiku i pare innych rzeczy...Lubię Panią za to co pani robi dla ludzi w tym programie oprócz sprawy z Kempińskim,jest pani piękną kobietą i pięknie mówi i z sensem w naszym ojczystym języku iteż pięknie śpiewa ,życzę udanego wypoczynku i pozdrawiam. Jeleniogórzanka

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600
 
Będzie się działo! - Jelonka poleca
 
Najczęściej czytane komentowane
10 30
10 30
Maraton subiektywności
Prezydent – ale jaki? (10)

Jelenia Góra Piątek, 10:23
05 stycznia 2018

 
Aktualności
20 lat jeleniogórskiego Rotary Clubu [foto] 20 lat jeleniogórskiego Rotary Clubu   (2)

Jelenia Góra Sobota, 10:41
20 stycznia 2018

Rotary Club Jelenia Góra świętuje 20–lecie działalności w wielkiej rodzinie Rotary Club...
Znikną lampiony z poczty głównej Znikną lampiony z poczty głównej  (4)

Jelenia Góra Sobota, 09:34
20 stycznia 2018

Do naszej redakcji zadzwonił mieszkający na ul. Pocztowej, po sąsiedzku z budynkiem Urzędu Pocztowego...
Miliony na naprawę zapory zbiornika Sosnówka [foto] Miliony na naprawę zapory zbiornika Sosnówka   (6)

Region Sobota, 08:22
20 stycznia 2018

Do 2023 roku potrwają prace naprawcze mające zapewnić szczelność przeciekającego zbiornika...
Powstaje tymczasowy most w Dąbrowicy [foto] Powstaje tymczasowy most w Dąbrowicy   (8)

Region Sobota, 07:16
20 stycznia 2018

Po zamknięciu pod koniec marca 2017 roku uszkodzonego mostu na Bobrze w Dąbrowicy mieszkańcy tej wsi,...
Rozliczenia z fiskusem czas zacząć [foto] Rozliczenia z fiskusem czas zacząć   (1)

Jelenia Góra Sobota, 06:44
20 stycznia 2018

Wraz z początkiem nowego roku rozpoczął się kolejny okres rozliczeniowy z fiskusem, tym razem za 2017...
Dzień Babci i Dziadka [video] Dzień Babci i Dziadka  

Jelenia Góra Piątek, 15:12
19 stycznia 2018

Dzień Babci obchodzony jest 21 stycznia, a Dziadka dzień później. Warto ich docenić za wszystko co dla...
Orkan w naszym regionie – czy wyrządził dużo strat [video] Orkan w naszym regionie – czy wyrządził dużo strat  

Region Piątek, 14:08
19 stycznia 2018

Paweł Guszała sprawdzał, co działo się w czasie kiedy przechodził przez nasz region kolejny orkan.
O nowej edycji Rocznika Jeleniogórskiego O nowej edycji Rocznika Jeleniogórskiego 

Jelenia Góra Piątek, 12:18
19 stycznia 2018

Niemal od półwiecza ukazuje się „Rocznik Jeleniogórski”, jedna z najciekawszych publikacji...
Strażacy usuwali skutki przejścia orkanu [foto] Strażacy usuwali skutki przejścia orkanu   (13)

Region Piątek, 10:31
19 stycznia 2018

Bardzo pracowite były ostatni wieczór i noc dla strażaków z powiatu jeleniogórskiego. W ciągu...
Jeleniogórzanin w programie „Jaka to melodia” [foto] Jeleniogórzanin w programie „Jaka to melodia”   (7)

Jelenia Góra Piątek, 10:17
19 stycznia 2018

Nasi telewidzowie w ostatnim czasie mogli trzymać kciuki za Janusza Wielochę, który wystąpił w...
Zobacz więcej artykułów
Zobacz więcej Aktualności
 
Redakcja

Masz problem? A może wiesz coś ciekawego i chcesz się z nami tą wiedzą podzielić? Zadzwoń do nas lub przyjdż. Redakcja mieści się przy ul. Skłodowskiej-Curie 13/2 (I piętro).
Redakcja : 75-75-444-00
W poniedziałek dyżuruje
dziennikarz
Joanna Pasternak
Od 10.00 do 12.00
 
Wiadomości |  Sport |  Fotoreportaże |  Ogłoszenia |  Katalog firm |  Będzie się działo |  Rykowisko |  Życzenia |  Sondy |  Gazeta |  Reklama 
© 2002-2018 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group.
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Napisz do nas | Redakcja | Jelenia Góra | Świdnica | Wałbrzych | Reklama | Centralne ogrzewanie | Logo