Zalogowanych: 24

Jelenia Góra: IV liga: Grad goli po burzy

Niedziela, 14 maja 2017, 20:30
Aktualizacja: 20:32
W poczynaniach piłkarzy Karkonoszy było dzisiaj (14.05) widać wolę walki i chęć zwycięstwa. Ambicja przyniosła spodziewane efekty i kibice biało–niebieskich po końcowym gwizdku mogli cieszyć się z kompletu punktów.

Spotkanie 25. kolejki IV ligi poprzedziła burza nad Jelenią Górą i pierwsze minuty meczu rozgrywane były przy padającym deszczu. Przez pół godziny kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Złotniczej oglądali wyrównany pojedynek, ale w 33. minucie Michał Szramowiat był bardzo bliski otworzenia wyniku, bowiem rajd środkiem boiska zakończył silnym strzałem, w wyniku którego piłka uderzyła w zewnętrzną część słupka. Co nie udało się zawodnikowi gospodarzy, udało się przyjezdnym. W 40. minucie Nawrot pokonał Oskara Wieliczko, ale radość rezerw Chrobrego nie trwała długo. W ostatniej chwili przed przerwą atak biało-niebieskich skutkował bramką do szatni. Prawym skrzydłem Mateusz Firlej wpadł w pole karne, zagrał wzdłuż linii piątego metra, żaden z przeciwników nie przeciął podania i Łukasz Kowalski z bliska dopełnił formalności.

Po zmianie stron Karkonosze dominowały na boisku, a na efekty trzeba było czekać do 62. minuty, kiedy to Lekszycki, który w kilku poprzednich sytuacjach wykazał się egoizmem, tym razem otrzymał podanie od Szramowiata i zrehabilitował się kolegom strzelając na 2:1. Ku zaskoczeniu gospodarzy w 72. minucie przyjezdni wyrównali, bowiem Obiała wykorzystał rzut karny. To właśnie w tej trudnej sytuacji podopieczni Marka Siatraka pokazali charakter, bo do końca walczyli o zwycięstwo. Doskonała postawa Michała Szramowiata w całym meczu, skutkowała wisienką na jego meczowym torcie - popularny "Szrama" w 80. minucie wbiegł lewym skrzydłem w pole karne i z ostrego kąta, gdy wszyscy spodziewali się, że poda - zmieścił futbolówkę pod poprzeczką bramki strzeżonej przez Makuchowskiego. Ostatecznie Karkonosze pokonały Chrobrego II Głogów 3:2 i było to zasłużone zwycięstwo.

Karkonosze Jelenia Góra – Chrobry Głogów 3:2 (1:1)
Gole: 0:1 Nawrot 40', 1:1 Kowalski 45', 2:1 Lekszycki 62', 2:2 72', 3:2 Szramowiat 80'.