Zalogowanych: 14

Jelenia Góra: MPJM: Nieudany początek KPR MOS

Niedziela, 23 kwietnia 2017, 0:31
Aktualizacja: 0:33
Pierwszego dnia turnieju 1/8 finału Mistrzostw Polski, rozgrywanego w hali przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze, szczypiornistki KPR–u doznały wysokiej porażki w starciu z MTS–em Kwidzyn. Wcześniej radość zapanowała również w szeregach Vambresii Wąbrzeźno, która pokonała Polonię Kępno.

W meczu otwarcia kibice zobaczyli pojedynek bardzo skutecznych snajperek, bowiem nie codziennie zdarza się, żeby jedna zawodniczka zdobyła ponad 10 bramek, a Lucyna Sobecka zapisała na swoim koncie aż 14 trafień. W drużynie przeciwnej 12 goli zanotowała Vanessa Gajewska. Mecz rozstrzygnął się w drugiej połowie, kiedy to od stanu 18:18 w 36. minucie Vambresia konsekwentnie zwiększała przewagę nad rywalkami, by wygrać ostatecznie 34:28.

UKS Vambresia Wąbrzeźno – KKS Polonia Kępno 34:28 (15:16)
Vambresia:
Gogolińska – Sobecka 14, Weber 9, Kowalkowska 6, Macikowska 3, Donarska 1, Zygarlicka 1, Szczepińska, Klimek, Seroka.
Polonia: Filecka – Gajewska 12, Kucharska 9, Zimoch 5, Jóźwiak 1, Kukotko 1, Trepner, Juszczak, Bednarek, Michalak, Woch.

W drugim spotkaniu gospodynie turnieju zmierzyły się z MTS-em Kwidzyn, jednak miejscowi kibice tylko do 20 minuty byli świadkami wyrównanego pojedynku. Od stanu 7:6 jeleniogórzanki straciły 3 gole z rzędu, a w końcówce pierwszej połowy przewaga gości zwiększyła się do 4 „oczek”. Po zmianie stron ekipa z Kwidzyna nadal grała swoje, a miejscowe wielokrotnie traciły piłkę po błędach indywidualnych oraz strzałach w słupki i poprzeczkę. W konsekwencji MTS wypracował sobie przewagę, która odzwierciedlała wydarzenia na boisku. KPR MOS przegrał 15:25.

KPR MOS Jelenia Góra – MTS Kwidzyn 15:25 (8:12)