Zalogowanych: 11

Sobótka: Świetny start naszych judoków w Sobótce

Środa, 15 marca 2017, 13:39
Aktualizacja: 13:40
Reprezentacja Uczniowskiego Klubu Sportowego Jedenastka Jelenia Góra w składzie 20 zawodniczek i zawodników, wzięła udział 12 marca w pierwszym turnieju tegorocznej edycji Super Ligi Judo rozgrywanej w Sobótce. Na 6 matach przez cały dzień rywalizowało ze sobą blisko 850 uczestników zawodów w rocznikach 2003–2010.

Dla wielu naszych judoków był to debiut i w to jakim stylu! W poszczególnych kategoriach wiekowych i wagowych nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca:

- I miejsca - Patrycja Dudek, Filip Miksiewicz, Dorian Góra, Nikola Janicka, Dawid Tymczyszyn, Piotrek Kazusek, Krystian Rabenda i Julin Ćwiek

- II miejsca - Julia Staniecka, Daniel Książek, Maja Traczyk, Alicja Dzięgowska,

- III miejsca: Maciek Ćwiek ( w kategorii Młodzików), Maja Traczyk, Olivier
Sadowski, Mateusz Tymczyszyn, Zuzanna Kazusek,Tymoteusz Góra,

- IV miejsca: Grzegorz Kieszkowski ( w kategorii Młodzików), Julek Replin i Kornel Ponikowski.

Maja Traczyk jako debiutantka wystartowała w dwóch kategoriach wagowych: cięższej, gdzie zdobyła trzecie miejsce i w swojej wadze, gdzie zdobyła drugą lokatę. Ciekawą sytuację miał Maciek Ćwiek, który podobnie jak jego rywale miał dwie zwycięskie walki i jedną przegraną. W takiej sytuacji o przyznanym miejscu decyduje ważenie. Najlepszy wynik uzyskuje najlżejszy zawodnik. Dla jego brata Juliana Ćwieka było to czwarte pierwsze miejsce w rozegranych dotychczas pięciu turniejach Super Ligi Judo (raz zajął drugie miejsce). Fenomenalną technikę pokazał Dorian Góra, który dosłownie rozgromił wszystkich swoich przeciwników na macie. Patrycja Dudek w ostatniej walce rzuciła przeciwniczkę na ippon, którego nie powstydziłby się zawodnik na Pucharze Świata! Wielką dojrzałością w walce wykazali się Piotr Kazusek i Krystian Rabenda, którzy nie dali szans swoim rywalom. Wspaniały debiut miała Nikola Janicka i Dawid Tymczyszyn.

- Wielkie gratulacje należą się dla wszystkich naszych zawodniczek i zawodników za hart ducha i wolę walki. Dziękujemy rodzicom i opiekunom - naszym największym kibicom i partnerom - za wsparcie i pomoc. Przed klubem w maju, kolejny start w