Czytających: 9452

Jelenia Góra: Sudety zbyt wysokie dla Sokoła

Niedziela, 19 lutego 2017, 10:39
Aktualizacja: 10:40
Po wspaniałym zwycięstwie w Wałbrzychu, koszykarze Sudetów mieli okazję do rewanżu za porażkę w pierwszej rundzie w Międzychodzie. W sobotnim (18.02) spotkaniu 24. kolejki II ligi, gr. D podopieczni Ireneusza Taraszkiewicza kontrolowali przebieg meczu pokonując Sokoła 73:65, choć wynik nie odzwierciedla wyraźnej przewagi gospodarzy.

Ekipa gości zaledwie przez pierwszych 16 sekund nie przegrywała - wtedy rzutem za 3 pkt. popisał się Aleksander Raczek. Pozostała część pojedynku to wyraźna przewaga gospodarzy, którzy prowadzili przez większość pojedynku różnicą około 20 punktów.
Pierwszą kwartę jeleniogórzanie wygrali 19:12, na początku drugiej odsłony przyjezdni doskoczyli na 19:16, ale chwilę później było już 29:16. W kolejnych minutach Sudety seryjnie zdobywały punkty i do szatni oba zespoły schodziły przy stanie 39:23. Po zmianie stron podopieczni Ireneusza Taraszkiewicza zdecydowanie przewyższali rywali, w 24. minucie na tablicy wyników było już 50:26. Wtedy nastąpiła chwila dekoncentracji i w ciągu 30 sekund Sokół powiększył swój dorobek o 7 punktów. Pod koniec trzeciej "ćwiartki" jeleniogórzanie prowadzili 55:35, a na decydującą odsłonę wychodzili przy stanie 60:40. W 32. minucie Sudety po raz drugi w tym meczu prowadziły różnicą 24 punktów (66:42), chwilę później 68:47 i po raz kolejny zanotowali przestój w grze. Goście wyraźnie poprawili skuteczność rzutów z dystansu (do przerwy mieli 1/10 celnych "trójek") i w 37. minucie było już tylko 68:57. "Dwie wieże" Sudetów (Wilusz i Minciel) poprawiły rezultat na 73:57 i stało się jasne, że nic złego gospodarzom już nie grozi, choć w końcówce ekipa Marcina Chodkiewicza zmniejszyła rozmiary porażki do 8 "oczek".

KS Sudety Jelenia Góra - Sokół Marbo Międzychód 73:65 (19:12, 20:11, 21:17, 13:25)