Czytaj także: Świdnica Wałbrzych

Wiadomości |  Sport |  Fotoreportaże |  Ogłoszenia |  Katalog firm |  Będzie się działo |  Rykowisko |  Sondy |  Życzenia |  Gazeta |  Reklama 
Wtorek, 17 października 2017 Godz.: 03:50:52 Imieniny: Małgorzaty, Ignacego, Wiktora, Marity Czytających: 1434 Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wiadomości, Jelenia Góra

Komisja Oświaty wydała opinię ws. sieci szkół

Wtorek, 31 stycznia 2017, 07:38, ostatnia aktualizacja: 2017-02-01 07:41
Autor : Przemek Kaczałko
Miej świadomość
Spisek żarówkowy 

Świat Sobota, 11:39
14 października 2017

 
Głos ulicy
Prezydent i premier w jednym? (2)

Jelenia Góra Sobota, 06:22
07 października 2017

 
Kalendarz wydarzeń
 
Telewizja DAMI
 
Co jest grane w Norwidzie?
Szalone nożyczki na weekend 

Jelenia Góra Poniedziałek, 09:34
09 października 2017

 
Kategorie wydarzeń
Film - Kino3
Koncerty4
Konkursy4
Kursy8
Sportowe1
Spotkania2
Tańce1
Teatry4
Warsztaty7
Wystawy15
 
Dialogi Jelonki
 
Archiwum PDF
Archiwalne numery Jelonka
 
Fot. Przemek Kaczałko

W poniedziałek (30.01) w sali obrad jeleniogórskiego Ratusza odbyło się posiedzenie Komisji Oświaty i Wychowania Rady Miejskiej Jeleniej Góry, w którym uczestniczyli radni, prezydent miasta i jego pracownicy, a także dyrektorzy zainteresowanych szkół, przedstawiciele rodziców i związków zawodowych. Wynikiem prac było wydanie opinii na temat proponowanych wariantów sieci szkół podstawowych w związku z reformą oświaty.

Opinia komisji stałej Rady Miejskiej nie jest dla radnych wiążąca, ale na 8 dni przed podjęciem uchwały intencyjnej pozwala ocenić, które z wariantów proponowanych przez Urząd Miasta są najchętniej brane pod uwagę przez część radnych. W tym miejscu warto zaznaczyć, że kolejny raz – podobnie jak podczas spotkań z rodzicami czy gronem pedagogicznym – wielu radnych nie było zainteresowanych wysłuchaniem opinii osób, których ich decyzja będzie dotyczyć. Poza członkami Komisji Oświaty i Wychowania, którzy we wszystkich lub większości dotychczasowych spotkań brali udział (Anna Ragiel - przewodnicząca, Anna Bałkowska, Wojciech Chadży, Alicja Dusińska, Piotr Iwaniec, Józef Rypiński, Alicja Szklarska, Leszek Wrotniewski, Janina Ziętek), w posiedzeniu uczestniczyli też radni: Konrad Sikora, Danuta Wójcik i Robert Obaz.

Już na początku posiedzenia prezydent Marcin Zawiła zaznaczył, że chciałby uniknąć dwuzmianowości w szkołach, ewentualnie, aby to był absolutny wyjątek, gdy rodzice na to się zgodzą. Włodarz miasta apelował do radnych, aby wzięli pod uwagę trzy aspekty: komfort uczniów, rejony oraz koszty. W odpowiedzi Leszek Wrotniewski wyraził zdanie, że ostatni aspekt jest najmniej istotny, bowiem bez względu na przyjęte opcje, koszty trzeba będzie ponieść.

Podczas dyskusji odczytano pisma ze stanowiskami Rad Rodziców. Na przykład w Szkole Podstawowej Nr 2 rodzice opowiadali się za wariantem nr 3 oraz pozostawieniem SP nr 7 w obecnym budynku i kształcie i polaczeniem SP nr 2 z likwidowanym Gimnazjum nr 1, co poparła w swoim wystąpieniu dyrektorka Gimnazjum Nr 1 Jolanta Piasecka. Pewnego rodzaju „koalicja” jaka się wytworzyła w środowisku „Jedynki” i „Dwójki” nie znalazła poparcia radnych. Przewodniczący Rady Rodziców SP 7 przedstawił ponad 200 podpisów zebranych od rodziców dzieci z przedszkoli odpowiadających rejonowi „Siódemki”, którzy sprzeciwiają się pomysłowi wygaszania szkoły przy ul. Sudeckiej. Jak się okazało, ta opcja zdaniem wszystkich członków Komisji Oświaty i Wychowania kategorycznie nie wchodzi w rachubę – Szkoła Podstawowa Nr 7 powinna zostać zachowana. Pod głosowanie poddano dodatkową opcję, której Urząd Miasta nie przedstawił we wcześniejszych propozycjach, a mianowicie – wcielenie budynku po Gimnazjum Nr 1 do Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz pozostawienie SP 7. Ten wariant uzyskał jednogłośne poparcie (9 głosów).

R E K L A M A
Dużo uwagi poświęcono również wariantom na Zabobrzu. Tu radni byli bardziej podzieleni. Dyrektorka Gimnazjum Nr 4 Beata Toczek przekonywała, że jej szkoła ma bardzo dobrą opinię, bowiem była pierwszą na Dolnym Śląsku, która wdrożyła projekty unijne oraz pierwszą w Jeleniej Górze z dziennikiem elektronicznym. Przedstawiła też pomysły na wzbogacenie oferty szkoły, która miałaby sobie poradzić samodzielnie (jako SP 4). Radny Wojciech Chadży przyznał, że jest za trzema szkołami podstawowymi na Zabobrzu, ale zwrócił uwagę na konieczność określenia i pilnowania rejonizacji, bowiem nie jest tajemnicą, że zdarzają się rodzice, którzy w oświadczeniu twierdzą, że mieszkają w rejonie danej szkoły, a tak naprawdę mieszkają nawet poza Jelenią Górą. - Poświadczenie nieprawdy jest karalne – mówił W. Chadży.

Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Paweł Domagała poinformował, że w Szkole Podstawowej Nr 11 - 644 uczniów odpowiada wyznaczonemu rejonowi, 358 jest spoza rejonu, a weryfikacja jest prawnie możliwa. - Czasem dzieje się tak, że rodzice przemeldowują do kogoś z rodziny w rejonie, bądź piszą oświadczenie o tym, że dziecko jest zamieszkałe w rejonie. Oświadczenie jest czynnością prawną – jeżeli ktoś poświadcza nieprawdę, to znaczy, że popełnia przestępstwo, więc można tego dopilnować – przyznał P. Domagała.

- Nie należy powoływać nowych szkół, ani zmieniać rejonów, bo to wprowadza zamieszanie, bazujmy na tym, co mamy. Nie zmienia się liczba dzieci, więc nauczyciele nie stracą pracy – przekonywał Józef Rypiński z klubu radnych PiS, jednak był odosobniony w opinii dotyczącej etatów. Ostatecznie poddano pod głosowanie cztery warianty dotyczące największego osiedla w mieście, które zgromadziły następującą liczbę głosów:
– Wariant 1 (SP 4, SP 8, SP 11): 4 za, 4 przeciw, 1 wstrzymujący.
– Wariant 2 (SP 8, SP 11, wygaszanie G4): 0 za, 9 przeciw.
– Wariant 3 (SP 8 + bud. G4, SP 11): 5 za, 3 przeciw, 1 wstrzymujący.
– Wariant 4 (SP 11 + bud. G4, SP8): 0 za, 9 przeciw.

Z głosowania jasno wynika, że w Śródmieściu społeczność Szkoły Podstawowej Nr 7 może „spać spokojnie”. Podzielone zdanie radni mieli nad opcją funkcjonowania trzech szkół w centrum (SP 1, SP 2 i SP 7) – tu 1 głos był za, 4 przeciw i 4 wstrzymujące. Z kolei szkoły na Zabobrzu czeka najprawdopodobniej wariant trzeci (ewentualnie pierwszy). - Każdy wariant wymusza na organie prowadzącym poniesienie kosztów, a z punktu widzenia logistycznego rozkładu uczniów – jest to najkorzystniejszy wariant, bo obie szkoły „pękały w szwach”, a gdyby został wybrany każdy inny wariant – w dalszym ciągu by się to działo – ocenił wybór wariantu nr 3 naczelnik Paweł Domagała.

Przewodnicząca Komisji jest zadowolona z wyników głosowania dotyczącego Śródmieścia. - „Siódemka” ma bardzo dobrą opinię – podkreśliła Anna Ragiel. - Myślę, że niezadowoleni są nauczyciele i dyrekcja Gimnazjum Nr 1 i Nr 4. Za tymi gimnazjami nie stoją rodzice dlatego, że ich dzieci wychodzą z tych szkół, natomiast pozostają pracownicy administracji, obsługi i nauczyciele, którzy mogą stracić pracę – mówiła A. Ragiel, która w przypadku głosowania nad opcjami dotyczącymi Zabobrza była za trzema szkołami podstawowymi. - Słyszymy, że nie ma pieniędzy na oświatę, a mam opinię, że budynek Gimnazjum Nr 4 absolutnie nie może być wykorzystany jako szkoła dla dzieci niepełnosprawnych. Będą to ogromne koszty (dostosowania budynku – red.) - dodała przewodnicząca, która 7 lutego zagłosuje za wariantem nr 1.

Radni podejmą uchwałę intencyjną 7 lutego br., ale w praktyce to Dolnośląski Kurator Oświaty będzie miał decydujący głos, bowiem bez jego pozytywnej opinii nie będzie można podjąć właściwej uchwały, która ma być gotowa do końca marca.
Zobacz zdjęcia
Następna wiadomość  Wiadomości 
 Poprzednia wiadomość Strona główna 
 
Waszym zdaniem
1  2  Dalej » | Ostatnia z 2 stron

  31-01-2017 08:14 | ~Maleństwo JG | public-gprs397452.centertel.pl (37.*.183.205)
No super dosłownie.. W SP 11 358 dzieci spoza rejonu, z tysiąca. To ponad 1/3... To już wiadomo dlaczego dzieciaki się muszą na dwie zmiany uczyć. I to zwykle ci rodzice mają najwięcej do powiedzenia... Zrobić z tym porządek! Lewe meldunki i oświadczenia nieprawdy. Cała Polska....

  31-01-2017 08:17 | kazimierzp |  
Wypowiedź jednego z radnych: "zdarzają się rodzice, którzy w oświadczeniu twierdzą, że mieszkają w rejonie danej szkoły, a tak naprawdę mieszkają nawet poza Jelenią Górą." Coś jak kilku "naszych" radnych!?!

  31-01-2017 08:29 | ~ | *.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.142.208)
a po co łączyć ? niech zostanę tak jak były przed wejściem gimnazjum

  31-01-2017 08:29 | ~kaska | klient.box3.pl (176.*.237.144)
Pewnie teraz dzieciaki z SP 11 będą kończyć lekcje o 17 .Może zróbcie 3 zmiany-17 czy 22 żaden problem!!!.Ludzie, stuknijcie się w głowę. A co za szkołą muzyczną-zostanie wygaszona ,bo pan dyr.SP 11 nie chce połączenia z G 4 .Dlaczego dzieciaki mają cierpieć.Wg mnie trzy podstawówki to dobre rozwiązanie,a rodzice będą mieli prawo wyboru,co odciąży 11 i 8.

  31-01-2017 08:41 | THX1138 |  
co to za idiotyczne wyniki głosowań ? na pewno ludzi nie reprezentują ci radni, wiadomo że albo połączyć 11 z 4 lub po prostu niech podstawówki będą tak jak w erze przedgimnazjalnej. Może te ż dobudówkę zrobić ? tylko żeby nie było jak z Elektronikiem na Złotniczej że dobudówki były robione a nagle szkołę zburzono i przeniesiono

  31-01-2017 08:48 | ~kaska | klient.box3.pl (176.*.237.144)
Pewnie teraz dzieciaki z SP 11 będą kończyć lekcje o 17 .Może zróbcie 3 zmiany-17 czy 22 żaden problem!!!.Ludzie, stuknijcie się w głowę. A co za szkołą muzyczną-zostanie wygaszona ,bo pan dyr.SP 11 nie chce połączenia z G 4 .Dlaczego dzieciaki mają cierpieć.Wg mnie trzy podstawówki to dobre rozwiązanie,a rodzice będą mieli prawo wyboru,co odciąży 11 i 8.

  31-01-2017 09:37 | ~ | *.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.187.151)
Nie bardzo rozumiem dlaczego do sp 11 są przyjmowane wszystkie dzieci jak leci. Dlaczego Pani dyrektor która ma świadomość tego że 1/3 dzieciaków nie jest z rejonu i tak je przyjmuje. Chyba że w 11 liczy się ilość nie jakość bo tak to obecnie wygląda. Dziwię się również rodzicom z poza rejonu którzy na siłę posyłają tam swoje dzieci chyba że faktycznie niektórym odpowiada szkoła na zmiany i wielki moloch ale skoro tak to o co ta wojna. Dwie zmiany w 11 są nie od dziś więc o co chodzi? Najwięcej do powiedzenia mają rodzice "skazani" na 11 ale swoje żale powinni przelać na swoją Panią Dyrektor bo to ona przyjmując wszystkie dzieci spoza regionu doprowadziła do takiego stanu rzeczy i proszę nie mówić że nie wiedziała skąd są dzieci które przyjmuje.

  31-01-2017 09:40 | ~Pi | *.jeleniagora.vectranet.pl (82.*.16.115)
SP11 to problem stworzony przez dyrektora i prezydenta - to oni zgodzili się na przyjmowanie praktycznie wszystkich dzieci z poza rejonu i nie przestrzegania limitu wynikającego z pojemności budynku. Jeżeli 11-ka chce być 'osobno' to przz dwa lata nie może przyjmować dzieci do klas pierwszych (bo się nie zmieszczą).

  31-01-2017 09:45 | ~mm | user-94-*-129-15.play-internet.pl (94.*.129.15)
Oddajcie 4 szkole nr 8. Pani Ragiel dlaczego pani zdaniem dzieci pokrzywdzone przez los powinny miec najgorsze warunki do nauki? Co do 11 to szkola dla nauczycieli a nie dla uczniow. Nie chodzilo tu o dobro dzieci tylko o kase. Wszak za tymi 354 ucziami idzie subwencja oswiatowa a czy beda 2 czy 3 zmiany to juz obojetnie.

  31-01-2017 09:47 | ~aa | piechowice.box3.pl (176.*.235.64)
A podobno rodzice już wyrazili zgodę żeby nawet pierwsze klasy zaczely chodzic na dwie zmiany... Ja się pytam, co to są za rodzice?? A dyrektor dostaje tym większy dodatek funkcyjny im ma więcej uczniów, więc o co tu naprawdę chodzi???

  31-01-2017 09:59 | ~ | 159-*-89-160.adsl.inetia.pl (159.*.89.160)
Trzy szkoły podstawowe na Zabobrzu 4, 8, 11, . bo to wynika z ilości dzieci które są obecnie uczniami w tych obiektach. Proszę Radnych o takie głosowanie.

  31-01-2017 10:00 | ~marcinZ | *.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.186.196)
nie powinno być drugiej zmiany dla klas 1-3, bo to złe i niezdrowe dla tych młodych uczniów! to obłęd, że dziecko od 7.30 do 12 siedzi w przepełnionej świetlicy a potem idzie na 6 godzin lekcyjnych do 16.10. JAKĄ MA SIŁĘ I CHĘĆ DO NAUKI??? mierną...

  31-01-2017 10:16 | ~ | c204.jelenia.zicom.pl (185.*.122.204)
No no szlachta a wiosek narzeka na bloki ale dzieci do szkółki przywożą! Smieci tez podrzucają taka to szlachta ze wsi.

  31-01-2017 10:19 | ~Le1k | c204.jelenia.zicom.pl (185.*.122.204)
I jeszcze te lesne dziadki kible z naszego funduszy malym dzikom wyremontowali!

  31-01-2017 10:34 | ~do mm | *.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.142.208)
a dlaczego te nie pokrzywdzone mają mieć gorzej ? po prostu niech będzie osobno 4, 8 , 11

  31-01-2017 10:40 | ~M.Z. | dynamic-78-*-128-91.ssp.dialog.net.pl (78.*.128.91)
Dyrektorzy szkół nr 11 i 8 szarpią między sobą 4, każdy z nich patrzy na tylko na swoje korzyści!!!! Wysokość dodatku funkcyjnego uzależniona jest od ilości uczniów a co za tym idzie ich pensyjka wzrośnie!!! Na dodatek Pani Dyrektor z SP 8 walczy o 4 - bo potrzebna jest jej sala gimnastyczna ( dzieci z jej szkoły na zajęcia WF chodzą do sali gimnastycznej na Złotniczej). Dla niektórych najważniejsze są pieniądze a nie dobro dzieci. Szkoła Podstawowa nr 4 jest szkołą z tradycjami, istnieje od dawien dawna. Jeszcze my chodziliśmy do niej a teraz chcą ją zniszczyć, dołożyć do innej szkoły- czyli przestanie istnieć! Dlaczego? Dla chorych ambicji ludzi, którym zależy tylko na pieniądzach a nie na dzieciach i rodzicach. Skandal!!! Pozostawcie 4 odrębną szkołą!!!

  31-01-2017 10:48 | ~*** | klient.box3.pl (176.*.237.144)
Chodzi o to, że pan radny Wrotniewski obiecał rodzicom ze wsi, że bez względu na komfort dzieci tj.. zniesienie dwuzmianowości, nie dopuści do połączenia. Gdzie indziej mówił, że jedynym słusznym rozwiązaniem jest pozostawienie 3 niezależnych szkół.KŁAMCA KŁAMCA KŁAMCA. i tak gada sobie gada w zależności, gdzie ma korzyść. Nie ładnie Panie Wrotniewski, zdecyduj się Pan wreszcie .......My Pana już niedługo rozliczymy z pana kłamstw i mataczenia.

  31-01-2017 10:52 | ~mmmmmmmmmmmm | dynamic-78-*-128-91.ssp.dialog.net.pl (78.*.128.91)
Sama osobiście słyszałam od Wiceprezydenta Paczóskiego, że w całej tej sprawie najmniej ważne są dzieci i ich rodzice. Dzieci się przyzwyczają a rodzice nie mają wyjścia. Taką mamy władzę rządzącą!!!! I tu się Pan myli Panie Prezydencie. W całej tej chorej sytuacji to dzieci cierpią najbardziej. Rodzice to wyborcy, którzy na Was patrzą i drugi raz mam nadzieję, że nie popełnią tego samego błędu. Mam nadzieję, że Rada Miasta pójdzie za głosem "ludu" i nie pozwoli zniszczyć szkoły nr 4 i o to Was proszę Drodzy Radni. Serce nie konszachty i kasa- to się liczy.

  31-01-2017 11:31 | ~*** | klient.box3.pl (176.*.237.144)
Chodzi o to, że pan radny Wrotniewski obiecał rodzicom ze wsi, że bez względu na komfort dzieci tj.. zniesienie dwuzmianowości, nie dopuści do połączenia. Gdzie indziej mówił, że jedynym słusznym rozwiązaniem jest pozostawienie 3 niezależnych szkół.KŁAMCA KŁAMCA KŁAMCA. i tak gada sobie gada w zależności, gdzie ma korzyść. Nie ładnie Panie Wrotniewski, zdecyduj się Pan wreszcie .......My Pana już niedługo rozliczymy z pana kłamstw i mataczenia.

  31-01-2017 11:50 | ~podatnik | 88-*-162-2.tktelekom.pl (88.*.162.2)
Obrażać można każdego wpisem , ale sami jesteśmy sobie winni i cierpieć musimy my i nasze dzieci, a co do szlachty ze wsi , to jak dobrze pan lub pani co o podrzucających śmieci pisze , niech sprawdzi swoje korzenie może jest naprawdę szlachcicem z miasta i ze wsią niema nic wspólnego i nawet jak planuje trasę to wsie omija , życzę powodzenia w dalszym szlacheckim miejskim życiu tylko w śród mieszczan na wiejskim osiedlu zabobrze . Ja jestem ze wsi dzieci moje chodzą do szkoły w jeleniej górze codziennie je przywożę do szkoły śmieci nie wożę ze sobą bo mi szkoda samochodu na smrody mam w domu swoje kosze no właśnie swoje osobiste wiejskie a nie miejskie. do zmian potrzebny jest czas a nie chaos. Pozdrawiam lepszy sort obywateli miejskich, powodzenia w dalszym życiu miejsko-wiejskim!!!

  31-01-2017 12:32 | ~antyPIS | GATE-dialog-simet.jgora.dialog.net.pl (62.*.152.50)
3 szkoły podstawowe mają sens na Zabobrzu - SP8, SP11 i SP4 - i rejonizacja !!!!!

  31-01-2017 13:04 | ~mm | user-94-*-128-129.play-internet.pl (94.*.128.129)
Do 4 dzieci nikt nie zapisze i oddadza 1-3 z 11. Juz slyszalam wczesniej ze zrobia taki wal. Przeciez 11 szkoly nr 4 nie chce nawet na fb jest wydarzenie rodzice w obronie jedenastki. Ti o co chodzi. I jeszcze jedno wsioki powinny zabrac swoje dzieciaki bo podatkow placa u sibie a niew jeleniej

  31-01-2017 13:31 | ~do mm | klient.box3.pl (176.*.237.144)
a dlaczego do 4 nikt nie zapisze. Moje dziecko od przyszłego roku idzie do pierwszej klasy i chetnie bym zapisała, do molochu dwuzmianowego SP 11 na pewno nie oddam. A w obecnym gimnazjum nr 4 to dzieci skąd sa? Nie z 11 przypadkiem? a może z kosmosu ?

  31-01-2017 14:41 | ~gość | *.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.139.211)
Wielkie osiedle potrzebuje większej ilości szkół. Jestem za trzema szkołami podstawowymi na Zabobrzu.

  31-01-2017 14:53 | ~do radnych | user-94-*-243-88.play-internet.pl (94.*.243.88)
Głosując, pamiętajcie Państwo, kto realnie zamieszkuje w rejonie, również wyborczym... już wkrótce te głosy będą Wam potrzebne... A DJE i okolice wybierają swoich wójtów, nie radnych JG

  31-01-2017 15:19 | ~ | abmz208.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.245.208)
Rodzice z 11 na zebraniu sami krzyczeli na radnych ,ze nie chcą połączenia szkół ,a ich dzieci moga nawet do 20.00 tej siedzieć w szkole To jakies chore...W zyciu nie dałabym córki do takiego molocha .Rodzice z 8 mki byli za połaczeniem z 4 i to chyba super pomysł ,bo jedna mała 4 nie zbierze tyle dzieci bo to co wykrzykiwali w sp 11 ,to nie wrózy dobrze 4 Z rejoizacja sobie władze tak nie poradzą ,bo ludziska melduja dzieci gdzie popadnie byleby posłac maluchy do szkoły z basenem To jakiś koszmar nie zazdroszczę radnym jak nie zagłosujabędzie zle ....Zalewska pęka ze smiechu bo ona ,,myśli'' ,a samorzady dostana po d....

  31-01-2017 15:40 | ~mm | aja249.internetdsl.tpnet.pl (83.*.234.249)
Oddac 4 szkole nr 8. Tam jest malo miejsca, beznadziejna i mala sala gimnastyczna. Co za problem macie ze dyr8 walczy o dobro i wygode dzieci? Snoby z 11 milczec bo zyjecie w iluzji. Wydaje wam sie ze jak jest tam 10 zdolnych to super szkola a co z pozostaltm 1000 dzieci? Siedzcie do 20stej . Podstawowka 4 ma byc z dyr Toczek? Litosci

  31-01-2017 15:40 | ~:) | 81-*-5-147.adsl.inetia.pl (81.*.5.147)
Nauczyciele gimnazjum nr 4 są zadowoleni...Prawdopodobnie pani dyrektor G4 nie jest zadowolona...

  31-01-2017 15:46 | ~do M Z | aja249.internetdsl.tpnet.pl (83.*.234.249)
Klamiesz, dyr Sroka mowil ze 8 szkola nr 4 bardziej sie przyda. Zobacz w internecie na postulaty rodzicow i dyr z 11. Postulat 4 mowi o polaczeniu 8 z 4. Szkola nr 4 dla dzieci niepelnosprawnych a jak tak zazdroscicie to moze wam tez sie takie dziecko trafi to przestaniecie bredzic . Wsioki pyszczyc do wojtow.

  31-01-2017 15:49 | ~rodzicielka | acjx129.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.73.129)
O wyniku głosowania świadczy dobitnie tytułowe zdjęcie z trzema osobami na pierwszym planie a rodziców z sp8 na spotkaniu było niewielu

  31-01-2017 15:52 | ~pani Ragiel | aja249.internetdsl.tpnet.pl (83.*.234.249)
Dobro dzieci jest wazne a nie kasa. Zeby pani nie byla kiedys w sytuacji niedolesnosci lub choroby jak dzieci z 8 i zeby ktos pani nie powiedzial ze na pania nie ma kasy i sie nie da . Zycie potrafi byc msciwe

  31-01-2017 15:55 | ~do rodzicielki | aja249.internetdsl.tpnet.pl (83.*.234.249)
Bylo niewielu bo ustalone stanowiako reprezentowala dyr szkoly. Myslisz ze o zaangazowaniu w sprawe swiadcza krzyki awantury, wyzwiska na fb? Opluwanie dzieci z innych szkol i nauczycieli z 4?

  31-01-2017 16:10 | ~Gość | *.jeleniagora.vectranet.pl (82.*.16.154)
Nauczyciele z 4 są zadowoleni? A z czego mają być zadowoleni? Że przy połączeniu z jakąkolwiek szkołą większość straci pracę. Przecież wiadomo ze dyrekcja szkoły do której będzie przyłączona obstawi wakaty swoimi nauczycielami. A jeśli chodzi o Dyrektor Toczek to jest to człowiek i pedagog, który kocha swoją pracę i oddaje jej sie bezgranicznie z sercem i pełnym zaangażowaniem.Ci którzy tak po niej jadą nie znają jej i nie wiedzą co robi dla dzieciaków z G4. Łatwo jest pluć komuś w twarz- ale oczywiście anonimowo. Moje dziecko w tym roku kończy G4 a drugie mam nadzieję, że będzie miało możliwość pójścia do pierwszej klasy do SP4 !!! I o to Was prosze nasi Radni. Dajcie nam- rodzicom prawo wyboru. Nie niszczcie "czwórki".

  31-01-2017 16:17 | ~do gosc | aja249.internetdsl.tpnet.pl (83.*.234.249)
Jakos twoje zdanie popiera niewielu, widzisz cos czego nikt nie widzi?

  31-01-2017 16:25 | ~Do mm | user-94-*-243-228.play-internet.pl (94.*.243.228)
A dlaczego myślisz, ze do 4 nikt dzieci nie zapisze? Mów za siebie. Ja zapiszę. Jest wielu rodziców, którzy chcą oddać tam dzieci. Ja i setki innych ludzi chodziło do tej szkoły i nie uważamy sie za gorszych od tych, którzy chodzili do innych szkół. Moje pokolenie nie chodziło do 11 bo ta szkoła nie istniała. Jakoś wielu z nas jest na stanowiskach i jest wartościowymi ludźmi. Nadajecie na G4 a tam uczniami jest kto? Dzieci z kosmosu czy w większości z 11 i 8. Pomyślcie jak wielką pracę wykonują nauczyciele z 4 aby okiełznać uczniów, którzy przychodząc z podstawówki myślą ze już są dorośli. A w SP 11 wszystkie problemy zamiatanie są pod dywan, zeby tylko nie wyszło na zewnątrz. Wiem co piszę, bo moje dziecko chodziło do 11.

  31-01-2017 16:33 | ~Gość | *.jeleniagora.vectranet.pl (82.*.16.154)
Może otwórz oczy to wiecej zobaczysz. Stań twarzą w twarz a nie sycz za plecami. Tacy są najodwazniejsi.

  31-01-2017 16:42 | ~Do do mm | aja249.internetdsl.tpnet.pl (83.*.234.249)
Akurat sie z toba zgadzam w 11 nikt sie z dziecmi nie liczy. Wszystko zamiatane pod dywan , zadnej pracy pedagogicznej. Rodzice sa zastraszani dzieci bombardowane uwagami i az dziw ze szacowne grono widzi kazde dziecko biegajace po korytarzu a nie widzi wyczynow synka dyrektora-hipokryci. Dopoki sie dyr nie zmieni nic sie nie zmieni.

  31-01-2017 16:44 | ~do gosc | aja249.internetdsl.tpnet.pl (83.*.234.249)
Jak 10 osob mowi ze jestes pijany to lepiej polz sie do lozka

  31-01-2017 16:45 | ~podatnik | ip-5-*-237-67.multi.internet.cyfrowypolsat.pl (5.*.237.67)
Odwalcie się od wsioków wiejska patologio z miasta . Widać po komentarzach że sami się zarąbiecie do września . Taka wasza inteligencja miejska , a my dzieci ze wsi do miasta wozimy i nam ok, jak wam nie pasuje to zapraszamy na wieś tam małe szkoły dzieci w klasie 5 nauczyciel ma czas dla każdego drugiej zmiany brak i rejonizacji niema i na pewno każdy dyrektor was przyjmie. Taka mała wymiana w celu ratowania wiejskich szkół o których nikt nie chce pamiętać. WSZYSTKIE DZIECI NASZE SĄ . PA wyżyjcie się teraz na DJE.

  31-01-2017 16:50 | ~do podatnika | aja249.internetdsl.tpnet.pl (83.*.234.249)
Chyba forum pomyliles. Tu mowa a szkolach w jeleniej w ktorych nie powinno byc twoich dzieci bo podatkow tu nie placisz.

  31-01-2017 16:50 | ~Sprostrowanie | *.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.70.133)
Żaden dyrektor jeleniogórskiej szkoły nie dostaje dodatku za ilość dzieci.Przestańcie wypisywać takie brednie i sprawdźcie to sobie w regulaminie płac dla miasta Jeleniej Góry. Skąd wziął się problem na Zabobrzu. Już odpowiadam. Brak szkoły koło ZUS-u, na placu za obwodnicą tam gdzie przyjeżdża wesołe miasteczko. TAM POWINNA BYĆ SZKOŁA. A wtedy nie byłoby problemów z przepełnieniem SP11. Trzy szkoły na Zabobrzu? Niech będą, tylko jak mają wyglądać rejony dla każdej z nich? Nie mam pomysłu, bo BRAK SZKOŁY NA ZABOBRZU III.

  31-01-2017 16:58 | ~Le1k | c204.jelenia.zicom.pl (185.*.122.204)
Do podatnik. Śmieci nie wozisz bo zima, to piec przyjmie!

  31-01-2017 16:58 | ~do sprostowania | aja249.internetdsl.tpnet.pl (83.*.234.249)
Czytaj ze zrozumieniem, za kazdym dzieckiem idzie kasa to jest odgorne. Do szkoly sa przyjmowane dzieci spoza jeleniej wlasnie z tego powodu. Jest ich 354 jak wynika z artykulu. Myslisz ze dyr 11 to milosierny samarytanin? Nie badz naiwny, tu nikt z milosci doo dzieci. Niczego nie robi

  31-01-2017 17:00 | ~do sprostowania | aja249.internetdsl.tpnet.pl (83.*.234.249)
Zobacz haslo subwencja oswiatowa albo bon oswiatowy. To ustala ministerstwo a nie miasto

  31-01-2017 17:09 | ~podatnik | ip-5-*-237-67.multi.internet.cyfrowypolsat.pl (5.*.237.67)
A ~Le1k to wdychasz i w mieście zdychasz. Lece właśnie Palić bo wiatr ku miastu dmie.

  31-01-2017 17:12 | ~Pigs | atb151.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.239.151)
Nie rozumiem postawy wstrzymywania się od głosu. Co to znaczy? Radny wyłącza wtedy myślenie, nie rozumie, co mówią, nie doczytał? To na cholerę się pcha do rady? Niech się w domu wstrzymuje. A jeśli zdecydował się pracować w samorządzie, to mieszkańcy oczekują od niego jasnego stanowiska. Za każde wstrzymanie sie od głosu potrącałbym z diety.

  31-01-2017 17:41 | ~Emenems | user-94-*-242-164.play-internet.pl (94.*.242.164)
Do gość... ha ha ha-już widzę te tłumy rodziców ktorzy zapisują dzieci do 4... A tym bardziej tłumy SZCZESLIWYCH rodzicow którzy na skutek zmiany rejonizacji trafią z rejonu sp11 do sp4. Juz kombinowali namiętnie przy przyjeciu do G1 zeby za wszelka cene sie dostac.

  31-01-2017 18:04 | ~ | *.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.47.115)
do sprostowanie-dyrektor ma dodatek w zależności od ilości oddziałów w szkole = ilość uczniów. Tak jest w regulaminie miasta. Myślę, że wielu rodziców zapisałoby dziecko do SP4. Sama zapisując swoje patrzyłam żeby była to szkoła mała a nie moloch jak SP11. Nie każde dziecko nadaje się do takiej szkoły. Szkoda tylko, że nie wszyscy rodzice to rozumieją i górę biorą ambicje często ze szkodą dla dziecka.

  31-01-2017 18:39 | ~Nauczyciel | apn-31-*-71-227.dynamic.gprs.plus.pl (31.*.71.227)
Nauczyciele 4 już z niecierpliwością odświeżają fotel dyrektorce 8

  31-01-2017 19:28 | ~Adam | 176.*.235.247 (176.*.235.247)
Najbardziej tutaj pyszczą i przezywaja od wsioków osoby które przybyły na osiedle ze wsi po likwidacji PGR-ów i Spółdzielni Produkcyjnych.Zabobrze w większości zasiedlili ludzie ze wsi.

1  2  Dalej » | Ostatnia z 2 stron
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta w portalu Jelonka - zarejestruj się!
 
Będzie się działo! - Jelonka poleca
 
Najczęściej czytane komentowane
10 30
10 30
Maraton subiektywności
Zadania domowe: tak, czy nie? (3)

Jelenia Góra Piątek, 13:22
13 października 2017

 
Temat tygodnia
Święto pracowników oświaty z nagrodami [foto] Święto pracowników oświaty z nagrodami   (18)

Jelenia Góra Niedziela, 08:41
15 października 2017

Niemal 40 nagród finansowych trafiło do pracowników pedagogicznych i niepedagogicznych jeleniogórskich...
Poznaliśmy ambasadorów otwartych serc [foto] Poznaliśmy ambasadorów otwartych serc   (2)

Jelenia Góra Czwartek, 11:09
12 października 2017

Paszporty ambasadorów ludzi otwartych serc, przyznawane przez Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych,...
Burzliwa dyskusja o ustawie „dezubekizacyjnej” [foto] Burzliwa dyskusja o ustawie „dezubekizacyjnej”   (133)

Jelenia Góra Sobota, 07:13
7 października 2017

W sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury zgromadzili się wczoraj (6.10) emeryci mundurowi z...
Całoroczna trasa już służy narciarzom [foto] Całoroczna trasa już służy narciarzom   (15)

Jelenia Góra Piątek, 07:19
6 października 2017

Na terenie Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej w Sobieszowie miłośnicy sportowego trybu życia...
Dla kogo tytuły Zasłużony dla Jeleniej Góry? [foto] Dla kogo tytuły Zasłużony dla Jeleniej Góry?   (11)

Jelenia Góra Czwartek, 07:39
28 września 2017

W sali koncertowej im. Stefana Strahla odbyła się 27 września uroczysta sesja Rady Miejskiej, podczas...
Budimex wybuduje obwodnicę Maciejowej [foto] Budimex wybuduje obwodnicę Maciejowej   (60)

Jelenia Góra Czwartek, 12:51
21 września 2017

W czwartek (21.09) w obecności mediów prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła podpisał z...
Most na Staromiejskiej jednak do przebudowy [foto] Most na Staromiejskiej jednak do przebudowy   (16)

Jelenia Góra Poniedziałek, 09:01
18 września 2017

Wracamy do tematu mostu nad rzeką Kamienna, w ciągu ulicy Staromiejskiej w Cieplicach. Nasz Czytelnik...
Stadion przy Lubańskiej – wstyd dla Jeleniej Góry [foto] Stadion przy Lubańskiej – wstyd dla Jeleniej Góry   (37)

Jelenia Góra Piątek, 06:55
15 września 2017

Władze Jeleniej Góry wielokrotnie deklarowały jak ważny jest dla nich rozwój kultury fizycznej wśród...
(Nie)dobra zmiana w służbie zdrowia? [foto] (Nie)dobra zmiana w służbie zdrowia?   (38)

Jelenia Góra Poniedziałek, 10:48
11 września 2017

W związku z wejściem w życie ustawy określającej sieć szpitali publicznych, w naszym regionie dojdzie...
Obchody Solidarności (prawie) ponad podziałami [foto] Obchody Solidarności (prawie) ponad podziałami   (70)

Jelenia Góra Poniedziałek, 08:12
4 września 2017

Coś, co w skali ogólnopolskiej stało się niemożliwe – w Jeleniej Górze jeszcze funkcjonuje. W...
Zobacz więcej artykułów
Zobacz więcej Temat tygodnia
 
Redakcja

Masz problem? A może wiesz coś ciekawego i chcesz się z nami tą wiedzą podzielić? Zadzwoń do nas lub przyjdż. Redakcja mieści się przy ul. Skłodowskiej-Curie 13/2 (I piętro).
Redakcja : 75-75-444-00
We wtorek dyżuruje
dziennikarz
Grzegorz Kedziora
Od 10.00 do 12.00
 
Wiadomości |  Sport |  Fotoreportaże |  Ogłoszenia |  Katalog firm |  Będzie się działo |  Rykowisko |  Życzenia |  Sondy |  Gazeta |  Reklama 
© 2002-2017 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group.
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Napisz do nas | Redakcja | Jelenia Góra | Świdnica | Wałbrzych | Reklama | Centralne ogrzewanie | Logo