Czytaj także: Świdnica Wałbrzych

Wiadomości |  Sport |  Fotoreportaże |  Ogłoszenia |  Katalog firm |  Będzie się działo |  Rykowisko |  Sondy |  Życzenia |  Gazeta |  Reklama 
Wtorek, 20 marca 2018 Godz.: 10:44:39 Imieniny: Aleksandry, Eufemii, Klaudii, Maurycego Czytających: 4934 Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wiadomości, Mysłakowice

XVIII Spotkanie Osób Niepełnosprawnych

Niedziela, 22 stycznia 2017, 10:24, ostatnia aktualizacja: 2017-01-24 07:27
Autor : Robert Czepielewski
Miej świadomość
Zapis danych w DNA 

Świat Wtorek, 11:54
13 marca 2018

 
Głos ulicy
 
Kalendarz wydarzeń
 
Telewizja DAMI
 
Co jest grane w Norwidzie?
 
Kategorie wydarzeń
Event3
Koncerty6
Konkursy2
Kursy2
Prelekcje6
Sportowe2
Tańce1
Teatry6
Warsztaty5
Wystawy10
 
Dialogi Jelonki
 
Archiwum PDF
Archiwalne numery Jelonka
 
Fot. Robert Czepielewski

Mszą w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłakowicach rozpoczęło się wczoraj (21.01) XVIII Spotkanie Opłatkowe Osób Niepełnosprawnych, organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Mysłakowicach, Parafię pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Urząd Gminy w Mysłakowicach. W tegorocznym spotkaniu udział wzięło ponad 200 osób.

Po mszy, którą koncelebrował biskup legnicki Marek Mendyk, uczestnicy zostali przewiezieni do mysłakowickiego Ośrodka Kultury, gdzie organizatorzy przygotowali posiłek oraz część artystyczną.

Głównym celem spotkań jest integracja środowiska osób niepełnosprawnych w regionie. – Ale jest też inny wymiar tych spotkań. To tu, w rozmowach kuluarowych pracownicy ośrodków, przedstawiciele stowarzyszeń oraz warsztatów terapii zajęciowej wymieniają się doświadczeniem, spostrzeżeniami, mówią o osiągnięciach oraz problemach. Wiem też, że spotkania opłatkowe są bardzo ważnym wydarzeniem dla pensjonariuszy ośrodków. Są tacy, którzy cały rok na to czekają – powiedział dyrektor mysłakowickiego GOK-u Grzegorz Truchanowicz.

- To jest także miły moment, żeby przynajmniej raz w roku, podczas dzielenia się opłatkiem podziękować za każdy gest życzliwości, dobroci, otwartości nie tylko osobom, które służą, ale także tym, którym służymy. Myślę, że jest potrzebny taki moment, żeby powiedzieć sobie: dziękuję, że jesteś – dodał biskup Marek Mendyk

R E K L A M A
W części oficjalnej zostały wręczone przez wójta gminy Michała Ormana i Grzegorza Truchanowicza szklane statuetki wszystkim, którzy przyczyniają się do pomocy osobom niepełnosprawnym. A posłanka Zofia Czernow wspomniała osobę zmarłego w 2006 roku księdza Tadeusza Grabiaka, dziekana mysłakowickiej parafii i twórcę spotkań opłatkowych, którego wrażliwość, dobroć i wyjątkowa życzliwość ludzka była wzorem dla wszystkich, którzy spotykali się lub współpracowali z tym duchownym.

Po poświęceniu przez biskupa Marka Mendyka opłatków nastąpiła najbardziej uroczysta część wczorajszego spotkania, czyli łamanie się opłatkiem. Życzeniom, serdecznościom i wzruszeniom nie było końca. Podczas składania życzeń kolędy grał zespół „4SeaSons".

- Mysłakowicki GOK jest niewielką jednostką i bez pomocy wielu firm, instytucji, stowarzyszeń i osób prywatnych nie moglibyśmy zorganizować tak dużej imprezy. A są to: Stowarzyszenie „Senior”, KGW w Mysłakowicach, KERiI w Mysłakowicach, Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy, 104 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska "Strumień" oraz Ochotniczy Hufiec Pracy w Mysłakowicach.. Przy okazji chcę podziękować także pracownikom GOK-u, których pomoc także była nieoceniona – podkreślał Grzegorz Truchanowicz.

W tegorocznej uroczystości wzięło udział ponad 200 osób. Byli to pensjonariusze domów pomocy społecznej z Kowar, Janowic Wielkich, Sosnówki, Nielestna, Miłkowa i Szklarskiej Poręby, a także członkowie stowarzyszeń i organizacji osób niepełnosprawnych z terenu powiatu jeleniogórskiego.
Zobacz zdjęcia
Następna wiadomość  Wiadomości 
 Poprzednia wiadomość Strona główna 
 

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~On 22-01-2017 11:11
To było spotkanie Prawosławnych Niepełnosprawnych a dzielono się prosforą ?
~Vitek 22-01-2017 12:10
Do idioty wyżej puknij się w ten pusty łeb ludzie robią coś z dobrego serca integruje ludzi obu środowisk poświęcają czas a taki niezadowolony z życia komentuje za biurka. Trzeba było przyjść i zobaczyć z tego co wiem drzwi zawsze są otwarte dla chętnych...wŕrrrrr
~pytajnik 22-01-2017 14:50
Czy ktoś wie za co konkretnie wyróżniono Zofię Czernow?
~On 22-01-2017 15:44
Towarzyszu Vitek, brzydzi mnie, gdy wykorzystuje się biednych, niepełnosprawnych lub upośledzonych dla łamania istotnych dla mnie zasad kościoła katolickiego. Tak robili w PRL po to, by przysposobić święta do swojej ideologii. Dlatego też wszystko im było jedno ( vide filmy Bareji ) czy dzielą się w grudniu opłatkiem, czy jajeczkiem. Było Trzech Króli ? Było !!!
~ 22-01-2017 16:55
za Kilimandżaro
~zdeterminowany 22-01-2017 17:00
Kóżwa mało mnie szlak nie trafi za co te nagrody i dla kogo zofia czernow ? za co pytam jak ona niby pomaga niepełnosprawnym wsydzili by się tego co podali tym ludziom na stól jabłka ,bułki słodkie,pączki najtańsze soki jakie można kupić za grosze,a wystarczy zobaczyć jak oni mają jakieś spotkania bankiety jakie żarcie szkoda słów szkoda mi tych biednych ludzi.Polsko dokąd my zmierzamy,jest coraz gorzej tylko siąść i płakać.................
~tom 22-01-2017 17:07
I za okupację sejmu
~ 22-01-2017 17:30
Jak najdelikatniej do was "komentatorzy" napisać... proszę nie obnażajcie więcej publicznie swojej beznadziejnej głupoty!!! Zachowajcie ją dla podobnych sobie! A najsmutniejsze jest, że na żadne publiczne spotkania się nie nadajecie!!! Nie ma takich stowarzyszeń, nikt was nie przygarnie... tak długo jak długo nie zrozumiecie jak nisko upadliście!
~ 22-01-2017 19:31
Pan Mendyk już ledwo mieści się w swojej sukience; widać dobra zmiana służy. Może czas też na złoty krzyż - srebro jest passe.
~i 22-01-2017 20:24
Buraki pisowskie i ich guru bolszewicki !!!!
~koniczynka 22-01-2017 20:50
Faktycznie na stołach skromniutko.Może zamiast wydawać środki na te nagrody/ statuetki zapewne kosztowały co najmniej 100 zl każda a było ich z 10 / nie lepiej było za te pieniądze tym ludziom dać coś konkretniejszego do jedzenia lub drobne upominki których chyba za często nie utrzymują.A Ci obdarowani statuetkami i tak nie bardzo wiedzą co z tym zrobić i gdzie postawić - wyrzucone pieniądze.
~ 22-01-2017 21:24
A co WY zrobiliście dla niepełnosprawnych?!
~do 17,07 22-01-2017 22:22
Nie długo święta wielkanocne a oni wspominają Boże Narodzenie . Strasznie ospali są Ci organizatorzy. BARDZO podobało mi się jak Pani Starościna Konieczyńska weszła na scenę i zaśpiewała kolędę. Była to Bardzo wzruszające. Wszyscy byli Bardzo wzruszeni. BRAWO !!!
~do 20.50 22-01-2017 22:56
"koniczynka"? komu te "coś do jedzenia"?, komu? pytam? tym, co podjechali furami na imprezkę ze swoim szoferem? oszalałaś chyba? patrzysz na fotki i widzisz ich stroje i brzuszki?, tym, wyłącznie przyznaje się statuetki i puchary!....( ewentualnie dyplomy i kwiatki), a to,że faktycznie ten "opłatek" ma się tak , jak kwiatek do kożucha , to wybór nie twój ( wpis-22.22), chodzi o spotkanie, choć nazwa nie trafiona bardzo, ale bardziej radośnie jest dla tych, którym jest to bardzo potrzebne, obyś jedna z drugim, nie był nigdy w takiej potrzebie !!! ...choć, bo ja wiem...?, może wtedy docenisz to o czym teraz piszę?..fakt, będzie już za późno!!!, bo i tak, nie zrozumiesz sensu i intencji tych właśnie działań!
~Igora 23-01-2017 9:14
Do wszystkich strasznie oburzonych nie dołożyliście ani złotówki do spotkania a komentujecie nie podaliście nigdy ręki takim ludziom bo się ich obawiacie i często nie wiecie jak się zachować....wiem to po sobie ludzie często nie wiedza jak maja wobec mnie eis zachować. Wszystko co było na stole to praca wielu ludzi i nie było tak skromnie, mnóstw owoców, ciast ,ciepły posiłek, gorąca kawa herbata i jeszcze do domu otrzymałam prezent. Jestem na tych spotkaniach od kilku lata i dziękuje że mogę na nich być ... nie przejmujcie się tymi komentarzami róbcie nadal to co robicie. Pozdrawiam uczestniczka spotkania Iga. Pozdrowienia dla organizatorów.
~On 23-01-2017 10:58
Szanowna Igora ! Jestem przekonany,że nikt z nas nie miał zamiaru urazić osób niepełnosprawnych ani przypisać złej woli organizatorom. Niepełnosprawność rozumiem doskonale, bo sam jestem osobą niepełnosprawną w stopniu umiarkowanym. Pracowałem również z młodzieżą upośledzoną umysłowo kilka lat. Wypowiadam się jednak przeciw temu wszystkiemu co służy grzaniu się zakłamanych polityków przy ogniu dobroci. Boli mnie również, gdy nazywa się "spotkaniem opłatkowym" okolicznościową imprezę. Opłatkiem dzielę się 24 grudnia, w wigilię Bożego Narodzenia i jest to dla mnie spotkanie z wielu względów najważniejsze w roku. W tym jednym dniu "Urodzinowe Chrystusa". W naszej kulturze nie obchodzi się urodzin ani na kilka tygodni wstecz, ani kilka tygodni potem. Proszę tylko o powagę i szacunek.
~Igora 23-01-2017 11:23
W części zgadzam się z przedmówcą niestety zauważyłam że dużo zamieszania zrobiła nazwa spotkania jest w tym też wina portalu bo nazwa spotkania to Noworoczne spotkanie opłatkowe ...... jak sama nazwa wskazuje noworoczne tradycyjnie od XvII lat organizowane w styczniu. A co do osób które lubią podpinać się pod niepełnosprawnych jest wielu i takich nie ustrzeżemy się jednak większość osób która brała udział w spotkaniu wspiera nasza grupę społeczną, znam osobiście prawie wszystkie osoby które brały udział na spotkaniu i za to im dziękujemy i pozdrawiamy. Dzielmy się miłością a nie wylewajmy swoje frustracje na innych...
~ 23-01-2017 13:22
Brawo Igora! Nic dodać, nic ująć!
~marex 23-01-2017 20:39
Ale w naszym kraju ta nienawiść szok a przyjdź jeden z drugim na to spotkanie pomoż w przygotowaniu wszystkiego a nie głupawe komentarze ludzie skończcie te bardzo głupie i niepoważne komentarze jestem inwalidą i a co wam życie pokarze tego nie wiecie trochę pokory
~koniczynka 23-01-2017 21:45
Do 20,50 Czytaj ze zrozumieniem.Nie chodziło mi żeby tym obdarowywanym nagrodami dać coś konkretnego do jedzenia tylko zamiast wydawać dla nich pieniądze na statuetki za te niepotrzebnie na nich wydane pieniądze dać coś dodatkowo faktycznym beneficjentom czyli zaproszonym osobom niepełnosprawnym - dla których było to spotkanie / nie umniejszając w żadnym stopniu wkładu pracy organizatorów /

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600
 
Będzie się działo! - Jelonka poleca
 
Najczęściej czytane komentowane
10 30
10 30
Maraton subiektywności
 
Aktualności
Akcja „Ratujmy Bóbr” dwa tygodnie później Akcja „Ratujmy Bóbr” dwa tygodnie później 

Jelenia Góra/Cieplice Wtorek, 10:42
20 marca 2018

Po raz pierwszy w dziewięcioletniej historii organizatorzy akcji sprzątania brzegów rzeki w gminie...
Kiermasz Wielkanocny pełen cudeniek [foto] Kiermasz Wielkanocny pełen cudeniek  

Kowary Wtorek, 08:34
20 marca 2018

Do piątku w siedzibie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kowarach trwa kiermasz ozdób wielkanocnych,...
Przed wyborami podwyżki dla urzędników? [foto] Przed wyborami podwyżki dla urzędników?   (12)

Jelenia Góra Wtorek, 08:29
20 marca 2018

Prezydent Marcin Zawiła podczas wczorajszej (19.03) konferencji prasowej, w czasie której poinformował,...
Diecezjalne warsztaty muzyczne pod Śnieżką Diecezjalne warsztaty muzyczne pod Śnieżką 

Karpacz Poniedziałek, 18:10
19 marca 2018

Trzydniowe młodzieżowe, wokalne i instrumentalne DIECEZJALNE WARSZTATY MUZYCZNE, będące częścią...
Konkurs na plakat Września Jeleniogórskiego 2018 Konkurs na plakat Września Jeleniogórskiego 2018 

Jelenia Góra Poniedziałek, 13:29
19 marca 2018

Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze, Jeleniogórskie Centrum Kultury i Miasto Jelenia Góra...
Zdobili pisanki metodą batikową [foto] Zdobili pisanki metodą batikową  

Jelenia Góra Poniedziałek, 12:59
19 marca 2018

W Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze tradycją stały się przedświąteczne warsztaty, łączące...
Pieniądze na rozwój własnego biznesu od LGD Pieniądze na rozwój własnego biznesu od LGD 

Region Poniedziałek, 11:43
19 marca 2018

Już jutro (20 marca) w Podgórzynie odbędzie się pierwsze z serii bezpłatnych spotkań informacyjnych w...
Koncert Leszka Kopcia w „Szwajcarce” [foto] Koncert Leszka Kopcia w „Szwajcarce”  

Region Poniedziałek, 10:19
19 marca 2018

W kameralnym nastroju utrzymany był kolejny koncert z cyklu „Szwajcarkowe Granie”. Tym razem...
Wybrano wykonawcę cieplickiego bulwaru [foto] Wybrano wykonawcę cieplickiego bulwaru   (9)

Jelenia Góra Poniedziałek, 10:16
19 marca 2018

Po falstarcie w pierwszym przetargu na wyłonienie wykonawcy bulwaru cieplickiego (nie zgłosił się...
Odnowiono drogę w Dziwiszowie [foto] Odnowiono drogę w Dziwiszowie   (8)

Region Poniedziałek, 09:36
19 marca 2018

Mieszkańcy Dziwiszowa od kilku tygodni mogą korzystać z nowo wyremontowanej drogi w centrum wsi,...
Zobacz więcej artykułów
Zobacz więcej Aktualności
 
Redakcja

Masz problem? A może wiesz coś ciekawego i chcesz się z nami tą wiedzą podzielić? Zadzwoń do nas lub przyjdż. Redakcja mieści się przy ul. Skłodowskiej-Curie 13/2 (I piętro).
Redakcja : 75-75-444-00
We wtorek dyżuruje
dziennikarz
Grzegorz Kedziora
Od 10.00 do 12.00
 
Wiadomości |  Sport |  Fotoreportaże |  Ogłoszenia |  Katalog firm |  Będzie się działo |  Rykowisko |  Życzenia |  Sondy |  Gazeta |  Reklama 
© 2002-2018 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group.
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Napisz do nas | Redakcja | Jelenia Góra | Świdnica | Wałbrzych | Reklama | Centralne ogrzewanie | Logo