Czytaj także: Świdnica Wałbrzych

Wiadomości |  Sport |  Fotoreportaże |  Ogłoszenia |  Katalog firm |  Będzie się działo |  Rykowisko |  Sondy |  Życzenia |  Gazeta |  Reklama 
Czwartek, 14 grudnia 2017 Godz.: 16:15:03 Imieniny: Alfreda, Izydora, Jana Czytających: 5397, Zalogowanych: 4 . Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wiadomości, Mysłakowice

XVIII Spotkanie Osób Niepełnosprawnych

Niedziela, 22 stycznia 2017, 10:24, ostatnia aktualizacja: 2017-01-24 07:27
Autor : Robert Czepielewski
Miej świadomość
Powrót człowieka na Księżyc 

Świat Czwartek, 13:26
14 grudnia 2017

 
Głos ulicy
 
Kalendarz wydarzeń
 
Telewizja DAMI
 
Co jest grane w Norwidzie?
"Najdroższy" w Norwidzie 

Jelenia Góra Poniedziałek, 14:58
11 grudnia 2017

 
Kategorie wydarzeń
Event9
Film - Kino1
Kabarety1
Koncerty14
Konkursy2
Kursy6
Prelekcje9
Spotkania6
Tańce3
Teatry8
Warsztaty6
Wystawy12
 
Dialogi Jelonki
 
Archiwum PDF
Archiwalne numery Jelonka
 
Fot. Robert Czepielewski

Mszą w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłakowicach rozpoczęło się wczoraj (21.01) XVIII Spotkanie Opłatkowe Osób Niepełnosprawnych, organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Mysłakowicach, Parafię pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Urząd Gminy w Mysłakowicach. W tegorocznym spotkaniu udział wzięło ponad 200 osób.

Po mszy, którą koncelebrował biskup legnicki Marek Mendyk, uczestnicy zostali przewiezieni do mysłakowickiego Ośrodka Kultury, gdzie organizatorzy przygotowali posiłek oraz część artystyczną.

Głównym celem spotkań jest integracja środowiska osób niepełnosprawnych w regionie. – Ale jest też inny wymiar tych spotkań. To tu, w rozmowach kuluarowych pracownicy ośrodków, przedstawiciele stowarzyszeń oraz warsztatów terapii zajęciowej wymieniają się doświadczeniem, spostrzeżeniami, mówią o osiągnięciach oraz problemach. Wiem też, że spotkania opłatkowe są bardzo ważnym wydarzeniem dla pensjonariuszy ośrodków. Są tacy, którzy cały rok na to czekają – powiedział dyrektor mysłakowickiego GOK-u Grzegorz Truchanowicz.

- To jest także miły moment, żeby przynajmniej raz w roku, podczas dzielenia się opłatkiem podziękować za każdy gest życzliwości, dobroci, otwartości nie tylko osobom, które służą, ale także tym, którym służymy. Myślę, że jest potrzebny taki moment, żeby powiedzieć sobie: dziękuję, że jesteś – dodał biskup Marek Mendyk

R E K L A M A
W części oficjalnej zostały wręczone przez wójta gminy Michała Ormana i Grzegorza Truchanowicza szklane statuetki wszystkim, którzy przyczyniają się do pomocy osobom niepełnosprawnym. A posłanka Zofia Czernow wspomniała osobę zmarłego w 2006 roku księdza Tadeusza Grabiaka, dziekana mysłakowickiej parafii i twórcę spotkań opłatkowych, którego wrażliwość, dobroć i wyjątkowa życzliwość ludzka była wzorem dla wszystkich, którzy spotykali się lub współpracowali z tym duchownym.

Po poświęceniu przez biskupa Marka Mendyka opłatków nastąpiła najbardziej uroczysta część wczorajszego spotkania, czyli łamanie się opłatkiem. Życzeniom, serdecznościom i wzruszeniom nie było końca. Podczas składania życzeń kolędy grał zespół „4SeaSons".

- Mysłakowicki GOK jest niewielką jednostką i bez pomocy wielu firm, instytucji, stowarzyszeń i osób prywatnych nie moglibyśmy zorganizować tak dużej imprezy. A są to: Stowarzyszenie „Senior”, KGW w Mysłakowicach, KERiI w Mysłakowicach, Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy, 104 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska "Strumień" oraz Ochotniczy Hufiec Pracy w Mysłakowicach.. Przy okazji chcę podziękować także pracownikom GOK-u, których pomoc także była nieoceniona – podkreślał Grzegorz Truchanowicz.

W tegorocznej uroczystości wzięło udział ponad 200 osób. Byli to pensjonariusze domów pomocy społecznej z Kowar, Janowic Wielkich, Sosnówki, Nielestna, Miłkowa i Szklarskiej Poręby, a także członkowie stowarzyszeń i organizacji osób niepełnosprawnych z terenu powiatu jeleniogórskiego.
Zobacz zdjęcia
Następna wiadomość  Wiadomości 
 Poprzednia wiadomość Strona główna 
 

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~On 22-01-2017 11:11
To było spotkanie Prawosławnych Niepełnosprawnych a dzielono się prosforą ?
~Vitek 22-01-2017 12:10
Do idioty wyżej puknij się w ten pusty łeb ludzie robią coś z dobrego serca integruje ludzi obu środowisk poświęcają czas a taki niezadowolony z życia komentuje za biurka. Trzeba było przyjść i zobaczyć z tego co wiem drzwi zawsze są otwarte dla chętnych...wŕrrrrr
~pytajnik 22-01-2017 14:50
Czy ktoś wie za co konkretnie wyróżniono Zofię Czernow?
~On 22-01-2017 15:44
Towarzyszu Vitek, brzydzi mnie, gdy wykorzystuje się biednych, niepełnosprawnych lub upośledzonych dla łamania istotnych dla mnie zasad kościoła katolickiego. Tak robili w PRL po to, by przysposobić święta do swojej ideologii. Dlatego też wszystko im było jedno ( vide filmy Bareji ) czy dzielą się w grudniu opłatkiem, czy jajeczkiem. Było Trzech Króli ? Było !!!
~ 22-01-2017 16:55
za Kilimandżaro
~zdeterminowany 22-01-2017 17:00
Kóżwa mało mnie szlak nie trafi za co te nagrody i dla kogo zofia czernow ? za co pytam jak ona niby pomaga niepełnosprawnym wsydzili by się tego co podali tym ludziom na stól jabłka ,bułki słodkie,pączki najtańsze soki jakie można kupić za grosze,a wystarczy zobaczyć jak oni mają jakieś spotkania bankiety jakie żarcie szkoda słów szkoda mi tych biednych ludzi.Polsko dokąd my zmierzamy,jest coraz gorzej tylko siąść i płakać.................
~tom 22-01-2017 17:07
I za okupację sejmu
~ 22-01-2017 17:30
Jak najdelikatniej do was "komentatorzy" napisać... proszę nie obnażajcie więcej publicznie swojej beznadziejnej głupoty!!! Zachowajcie ją dla podobnych sobie! A najsmutniejsze jest, że na żadne publiczne spotkania się nie nadajecie!!! Nie ma takich stowarzyszeń, nikt was nie przygarnie... tak długo jak długo nie zrozumiecie jak nisko upadliście!
~ 22-01-2017 19:31
Pan Mendyk już ledwo mieści się w swojej sukience; widać dobra zmiana służy. Może czas też na złoty krzyż - srebro jest passe.
~i 22-01-2017 20:24
Buraki pisowskie i ich guru bolszewicki !!!!
~koniczynka 22-01-2017 20:50
Faktycznie na stołach skromniutko.Może zamiast wydawać środki na te nagrody/ statuetki zapewne kosztowały co najmniej 100 zl każda a było ich z 10 / nie lepiej było za te pieniądze tym ludziom dać coś konkretniejszego do jedzenia lub drobne upominki których chyba za często nie utrzymują.A Ci obdarowani statuetkami i tak nie bardzo wiedzą co z tym zrobić i gdzie postawić - wyrzucone pieniądze.
~ 22-01-2017 21:24
A co WY zrobiliście dla niepełnosprawnych?!
~do 17,07 22-01-2017 22:22
Nie długo święta wielkanocne a oni wspominają Boże Narodzenie . Strasznie ospali są Ci organizatorzy. BARDZO podobało mi się jak Pani Starościna Konieczyńska weszła na scenę i zaśpiewała kolędę. Była to Bardzo wzruszające. Wszyscy byli Bardzo wzruszeni. BRAWO !!!
~do 20.50 22-01-2017 22:56
"koniczynka"? komu te "coś do jedzenia"?, komu? pytam? tym, co podjechali furami na imprezkę ze swoim szoferem? oszalałaś chyba? patrzysz na fotki i widzisz ich stroje i brzuszki?, tym, wyłącznie przyznaje się statuetki i puchary!....( ewentualnie dyplomy i kwiatki), a to,że faktycznie ten "opłatek" ma się tak , jak kwiatek do kożucha , to wybór nie twój ( wpis-22.22), chodzi o spotkanie, choć nazwa nie trafiona bardzo, ale bardziej radośnie jest dla tych, którym jest to bardzo potrzebne, obyś jedna z drugim, nie był nigdy w takiej potrzebie !!! ...choć, bo ja wiem...?, może wtedy docenisz to o czym teraz piszę?..fakt, będzie już za późno!!!, bo i tak, nie zrozumiesz sensu i intencji tych właśnie działań!
~Igora 23-01-2017 9:14
Do wszystkich strasznie oburzonych nie dołożyliście ani złotówki do spotkania a komentujecie nie podaliście nigdy ręki takim ludziom bo się ich obawiacie i często nie wiecie jak się zachować....wiem to po sobie ludzie często nie wiedza jak maja wobec mnie eis zachować. Wszystko co było na stole to praca wielu ludzi i nie było tak skromnie, mnóstw owoców, ciast ,ciepły posiłek, gorąca kawa herbata i jeszcze do domu otrzymałam prezent. Jestem na tych spotkaniach od kilku lata i dziękuje że mogę na nich być ... nie przejmujcie się tymi komentarzami róbcie nadal to co robicie. Pozdrawiam uczestniczka spotkania Iga. Pozdrowienia dla organizatorów.
~On 23-01-2017 10:58
Szanowna Igora ! Jestem przekonany,że nikt z nas nie miał zamiaru urazić osób niepełnosprawnych ani przypisać złej woli organizatorom. Niepełnosprawność rozumiem doskonale, bo sam jestem osobą niepełnosprawną w stopniu umiarkowanym. Pracowałem również z młodzieżą upośledzoną umysłowo kilka lat. Wypowiadam się jednak przeciw temu wszystkiemu co służy grzaniu się zakłamanych polityków przy ogniu dobroci. Boli mnie również, gdy nazywa się "spotkaniem opłatkowym" okolicznościową imprezę. Opłatkiem dzielę się 24 grudnia, w wigilię Bożego Narodzenia i jest to dla mnie spotkanie z wielu względów najważniejsze w roku. W tym jednym dniu "Urodzinowe Chrystusa". W naszej kulturze nie obchodzi się urodzin ani na kilka tygodni wstecz, ani kilka tygodni potem. Proszę tylko o powagę i szacunek.
~Igora 23-01-2017 11:23
W części zgadzam się z przedmówcą niestety zauważyłam że dużo zamieszania zrobiła nazwa spotkania jest w tym też wina portalu bo nazwa spotkania to Noworoczne spotkanie opłatkowe ...... jak sama nazwa wskazuje noworoczne tradycyjnie od XvII lat organizowane w styczniu. A co do osób które lubią podpinać się pod niepełnosprawnych jest wielu i takich nie ustrzeżemy się jednak większość osób która brała udział w spotkaniu wspiera nasza grupę społeczną, znam osobiście prawie wszystkie osoby które brały udział na spotkaniu i za to im dziękujemy i pozdrawiamy. Dzielmy się miłością a nie wylewajmy swoje frustracje na innych...
~ 23-01-2017 13:22
Brawo Igora! Nic dodać, nic ująć!
~marex 23-01-2017 20:39
Ale w naszym kraju ta nienawiść szok a przyjdź jeden z drugim na to spotkanie pomoż w przygotowaniu wszystkiego a nie głupawe komentarze ludzie skończcie te bardzo głupie i niepoważne komentarze jestem inwalidą i a co wam życie pokarze tego nie wiecie trochę pokory
~koniczynka 23-01-2017 21:45
Do 20,50 Czytaj ze zrozumieniem.Nie chodziło mi żeby tym obdarowywanym nagrodami dać coś konkretnego do jedzenia tylko zamiast wydawać dla nich pieniądze na statuetki za te niepotrzebnie na nich wydane pieniądze dać coś dodatkowo faktycznym beneficjentom czyli zaproszonym osobom niepełnosprawnym - dla których było to spotkanie / nie umniejszając w żadnym stopniu wkładu pracy organizatorów /

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600
 
Będzie się działo! - Jelonka poleca
 
Najczęściej czytane komentowane
10 30
10 30
Maraton subiektywności
Do urzędu bez gotówki? (3)

Jelenia Góra Sobota, 16:51
09 grudnia 2017

 
Aktualności
Rafał Fronia opowie o wyprawie w Karakorum Rafał Fronia opowie o wyprawie w Karakorum 

Szklarska Poręba Czwartek, 14:10
14 grudnia 2017

W bardzo wysokie góry zabierze swoich słuchaczy Rafał Fronia podczas prelekcji pt. Nadzieja zamarza...
Dekomunizacji ulic ciąg dalszy Dekomunizacji ulic ciąg dalszy  (2)

Region Czwartek, 11:25
14 grudnia 2017

W dniu rocznicy wprowadzenia stanu wojennego wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak ogłosił listę ulic w...
Zatrzymani za korupcję Zatrzymani za korupcję  (2)

Jelenia Góra Czwartek, 10:01
14 grudnia 2017

Policjanci z Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu na polecenie...
Świeża choinka poszukiwana... [foto] Świeża choinka poszukiwana...   (3)

Jelenia Góra Czwartek, 09:25
14 grudnia 2017

W Jeleniej Górze i okolicach przed Świętami Bożego Narodzenia pojawia się wiele punktów sprzedaży...
Wspólne kolędowanie studentów z dziećmi [foto] Wspólne kolędowanie studentów z dziećmi  

Jelenia Góra Czwartek, 09:07
14 grudnia 2017

Uniwersytet Dziecięcy, działający dzięki współpracy Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej oraz...
Remont biurowca MZK [foto] Remont biurowca MZK   (6)

Jelenia Góra Czwartek, 09:02
14 grudnia 2017

Jerzy Wolski, prezes MZK podpisał w imieniu spółki umowę z Marszałkiem Dolnośląskim na...
Nie daj się naciągnąć na (za) drogi zakup [foto] Nie daj się naciągnąć na (za) drogi zakup   (5)

Jelenia Góra Czwartek, 08:42
14 grudnia 2017

Miejski Rzecznik Konsumentów w Jeleniej Górze ostrzega przed szaleństwem przedświątecznych zakupów,...
Plany inwestycyjne janowickiego szpitala Plany inwestycyjne janowickiego szpitala  (1)

Janowice Wielkie Czwartek, 08:25
14 grudnia 2017

Poważne inwestycje planowane są w najbliższym czasie w Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym w...
Wykup lokali za 1 proc: konsekwencje [foto] Wykup lokali za 1 proc: konsekwencje   (21)

Jelenia Góra Czwartek, 06:23
14 grudnia 2017

Na ostatniej Sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry przedłużona została możliwość sprzedaży mieszkań...
Skok marzeń w Karkonoszach? Już wkrótce! [foto] Skok marzeń w Karkonoszach? Już wkrótce!   (2)

Region Czwartek, 06:06
14 grudnia 2017

Na Dolnym Śląsku funkcjonuje grupa pasjonatów, których motorem napędowym jest adrenalina. Od kilku lat...
Zobacz więcej artykułów
Zobacz więcej Aktualności
 
Redakcja

Masz problem? A może wiesz coś ciekawego i chcesz się z nami tą wiedzą podzielić? Zadzwoń do nas lub przyjdż. Redakcja mieści się przy ul. Skłodowskiej-Curie 13/2 (I piętro).
Redakcja : 75-75-444-00
W piątek dyżuruje
redaktor naczelna
Bożena Bryl-Chrząszcz
Od 10.00 do 12.00
 
Wiadomości |  Sport |  Fotoreportaże |  Ogłoszenia |  Katalog firm |  Będzie się działo |  Rykowisko |  Życzenia |  Sondy |  Gazeta |  Reklama 
© 2002-2017 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group.
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Napisz do nas | Redakcja | Jelenia Góra | Świdnica | Wałbrzych | Reklama | Centralne ogrzewanie | Logo