Zalogowanych: 6

Jelenia Góra: KPR MOS nadal niepokonany

Środa, 9 listopada 2016, 18:16
Aktualizacja: 18:17
Juniorki młodsze KPR–u Jelenia Góra nie schodzą ze zwycięskiej ścieżki. W szóstym spotkaniu ligi wojewódzkiej podopieczne Dili Samadovej odniosły szóste zwycięstwo. Tym razem odprawiły z kwitkiem Victorię Świebodzice.

Jeleniogórzanki od początku kontrolowały przebieg meczu i już w pierwszej połowie pokazały, że nie przypadkiem są jedyną niepokonaną drużyną w dolnośląskiej lidze juniorek młodszych. Od stanu 6:5 odskoczyły najpierw na 9:5, a następnie po bramce gości (9:6) zdobyły sześć kolejnych bramek (15:6), a gdy w 21. minucie na tablicy wyników było 20:7, chyba nikt nie miał wątpliwości kto zdobędzie komplet punktów. Na boisku pojawiły się zmienniczki, co wykorzystały przyjezdne zmniejszając straty przed przerwą do 8 goli (21:13).

Po zmianie stron jeleniogórzanki znowu podkręciły tempo i po 41. minutach gry było już 28:14. Ponownie nastąpiło rozluźnienie w szeregach KPR-u, co dało szansę snajperkom Victorii (Szczepanik i Mazurkiewicz) na poprawę rezultatu. W 57. minucie ekipa Dili Samadovej prowadziła już tylko 34:27, ale ostatnie pięć trafień było już dziełem gospodyń. KPR MOS Jelenia Góra pokonał Victorię Świebodzice 39:27 i z kompletem 6 zwycięstw dogonił prowadzące Zagłębie I (lubinianki mają jedno spotkanie rozegrane więcej, w tym porażkę z KPR-em).

W następnej kolejce nasz zespół zagra na wyjeździe z Handballem-28 Wrocław, a przed własną publicznością wystąpi 23 listopada w starciu z Moto-Jelczem Oława.

KPR MOS Jelenia Góra – Victoria Świebodzice 39:27 (21:13)