Czytających: 12927

Jelenia Góra: KPR MOS samodzielnym liderem

Piątek, 21 października 2016, 17:50
Aktualizacja: 17:55
Juniorki młodsze KPR–u Jelenia Góra bez większych problemów uporały się z KPR–em Kobierzyce w spotkaniu 5. kolejki ligi wojewódzkiej. Od pierwszych minut spotkania rozegranego w hali przy ul. Złotniczej stroną dyktującą warunki gry były podopieczne Dili Samadovej.

Oba zespoły rozpoczęły mecz nerwowo, dopiero w 5. minucie padł pierwszy gol, którego autorką (z rzutu karnego) była Nikola Basta. Z kolei przyjezdne, po raz pierwszy pokonały 15-letnią Natalię Filończuk - mającą na swoim koncie przyzwoite występy w seniorskiej Superlidze, dopiero na 2 sekundy przed upływem 10 minut gry. Wyrównana walka toczyła się zaledwie od stanu 7:2 do 10:5 - wtedy tempo podkręciły jeleniogórzanki i na tablicy wyników 4 minuty później było już 16:5. Odprężenie w szeregach miejscowych pozwoliło Kobierzycom na zmniejszenie strat przed przerwą, na którą obie ekipy schodziły przy stanie 16:8.

Po zmianie stron podopieczne Dili Samadovej kontrolowały przebieg spotkania, a gdy ponownie podkręciły tempo od stanu 22:15 odskoczyły na 27:16 i było jasne, kto zgarnie komplet punktów. Ostatecznie KPR MOS pokonał KPR Kobierzyce 29:20 i z kompletem czterech zwycięstw przewodzą w stawce drużyn ubiegających się o mistrzostwo Dolnego Śląska.

KPR MOS Jelenia Góra - KPR Kobierzyce 29:20 (16:8)

KPR Jelenia Góra: Filończuk - Basta 6, Klimaszewska 5, Bachurska 5, Drąg 4, Dubiel 3, Szramik 3, M. Wrotniewska 1, Starczyk 1, Podgórska 1, Sadowska, Wiszniewska, Niebieszczańska, Delost.

KPR Kobierzyce: Staszewska - Ilnicka 6, Kurzątkowska 5, Kuriata 3, Kozioł 2, Włodarczyk 2, Gajda 1, Mikoś 1, Siekańska, Auguścik, Dyndał, Bej, Trawińska.

Tabela ligi dolnośląskiej: (miejsce, nazwa, mecze, bramki, punkty)
1. KPR MOS Jelenia Góra--------------4 - 131:78 - 8
2. UKS Handball-28 Wrocław---------4 - 124:73 - 6
3. MKS Zagłębie I Lubin---------------4 - 132:82 - 6
4. KPR Kobierzyce-----------------------5 - 147:113 - 6