Zalogowanych: 19

Wrocław: Wyróżnienia dla jeleniogórskiego basketu

Środa, 28 września 2016, 17:41
Aktualizacja: 17:44
W niedzielę, 25 września w hali sportowej AWF–u Wrocław odbyła się I Gala Koszykówki Młodzieżowej DZKosz. Licznie zebrani widzowie byli świadkami ciekawych spotkań z udziałem "Zespołów Gwiazd" w kategoriach U–14, U–16 i U–18 kobiet i mężczyzn oraz drużyn, które zdobyły mistrzostwo strefy, a później tytuły mistrzów Polski (Ślęza, Śląsk, WKK).

W spotkaniach tych bardzo dobrze zaprezentowała się siódemka jeleniogórzan. Cztery zawodniczki KS Wichoś (Sandra Lewkowicz, Angelika Stefan, Jagoda Kuduk, Aleksandra Prokop), dwóch koszykarzy KS Sudety (Mateusz Kleinowski, Kamil Białachowski) i zawodniczka MKS-u MOS Karkonosze (Aneta Rola) pokazali się z jak najlepszej strony. Dodajmy, że prowadzony przez trenera Rafała Srokę Zespół Gwiazd U-16 pokonał medalistki Mistrzostw Polski - IKS Ślęzę Wrocław. Podobnie było w kat. U-18K, gdzie Zespół Gwiazd z zawodniczkami z KS Wichoś w składzie (Lewkowicz i Stefan) bardzo wyraźnie pokonał wrocławską Ślęzę. Na zakończenie I Gali Koszykówki Młodzieżowej, prezes DZKosz uhonorował zespoły, które zajęły trzy pierwsze miejsca w strefie dolnośląsko-lubuskiej i awansowały do rozgrywek o mistrzostwo Polski. Wśród nagrodzonych znalazł się jeden zespół z Jeleniej Góry (III miejsce w kat. U-16K). Uczestnicy gali byli również świadkami meczu koszykówki drużyn ekstraklasowych IKS Ślęza Wrocław - CCC Polkowice rozgrywanego w ramach Memoriału Teresy Swędrowskiej.