Czytających: 13946

Karpacz: Dolnośląskie z szansą na strefę medalową

Wtorek, 19 lipca 2016, 22:01
Aktualizacja: Środa, 20 lipca 2016, 22:24
Podopieczne Anny Siekaniec wykonały niezbędne zadanie, by przedłużyć swoje szanse na awans do strefy medalowej 22. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej dziewcząt, która w dn. 18–23.07 odbywa się w hali przy ZSP w Karpaczu.

Po niespodziewanej porażce z Wielkopolskim, zespół z jeleniogórzankami w składzie bez problemu rozprawił się z najsłabszą ekipą w grupie – Podkarpackim. Od początku wtorkowego (19.07) spotkania Dolny Śląsk dyktował warunki gry, z każdą minutą odskakując rywalkom. Od stanu 10:8 w 20. minucie gospodynie pokazały, że mają wielki potencjał i na przerwę schodziły z przewagą 8 bramek (16:8). Warto zaznaczyć, że 9 z 16 goli dla miejscowych (11 w całym meczu) zdobyła Nikola Szczepanik, która po dwóch spotkaniach ma na swoim koncie 21 goli na koncie i razem z Agnieszką Iwanowicz (Śląskie) przewodzi klasyfikacji strzelczyń.

Po zmianie stron Dolny Śląsk nie zwalniał tempa odskakując na 21:8, 24:9 i wydawało się, że dojdzie do pogromu, ale trenerka dokonała kilku roszad dając odpocząć m.in. Szczepanik. Najwyższą przewagę miejscowe uzyskały w 42. minucie, kiedy to na tablicy wyników było 29:13, ale rozluźnienie dało okazję Oli Dębiak z koleżankami zmniejszyć nieco rozmiary porażki i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 33:21.

Dolny Śląsk – Podkarpackie 33:21 (16:8)