Czytaj także: Świdnica Wałbrzych

Sobota, 24 marca 2018 Godz.: 20:44:37 Imieniny: Gabriela, Katarzyny, Marka Czytających: 4566, Zalogowanych: 1 . Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wiadomości, Jelenia Góra

Chirurgia plastyczna? Już nie tylko dla wybrańców!

Wtorek, 17 listopada 2015, 22:41, ostatnia aktualizacja: 2017-02-21 15:33
Autor : KCM Clinic
Miej świadomość
 
Głos ulicy
 
Kalendarz wydarzeń
 
Telewizja DAMI
 
Co jest grane w Norwidzie?
 
Kategorie wydarzeń
Event2
Koncerty6
Konkursy2
Kursy2
Prelekcje5
Sportowe2
Tańce1
Teatry10
Warsztaty5
Wystawy10
 
Dialogi Jelonki
 
Archiwum PDF
Archiwalne numery Jelonka
 
Fot. KCM Clinic

Red: Dzisiaj naszym gościem jest dr Piotr Drozdowski, specjalista chirurgii plastycznej z Kliniki Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej KCM Clinic SA w Jeleniej Gorze .

Czym jest chirurgia plastyczna i kim są pacjenci, którzy z niej korzystają?
P.D. Chirurgia plastyczna jako specjalność medyczna obrosła sporym bagażem mitów i najczęściej jest kojarzona się ze sferą drogich zabiegów estetycznych - liftingów twarzy, powiększania piersi, dostępnych jedynie dla wybrańców, dysponujących pokaźnym nadmiarem środków finansowych. Takie przekonanie, pokutujące w opinii publicznej sprawia, że bardzo szeroki wachlarz dobrodziejstw płynących z kompleksowej chirurgii plastycznej omija pacjentów, którzy mogliby z niego korzystać - dosłownie na co dzień. Należy jednak pamiętać, iż chirurgia plastyczna to również chirurgia rekonstrukcyjna, wad wrodzonych czy - coraz bardziej popularna - chirurgia pobariatryczna, czyli redukcja nadmiaru tkanek po masywnej utracie wagi w przebiegu operacyjnego leczenia otyłości.

Czyli chirurgia plastyczna wkracza pod strzechy?
P.D. Chirurgia plastyczna, zgodnie ze swoim rodowodem, zawsze była blisko ludzi. Jej korzenie sięgają czasów antycznych, gdy pierwsi - jak można ich dzisiaj nazwać - chirurdzy plastycy - odtwarzali nosy odcięte złodziejom lub innym złoczyńcom. Nie były to zabiegi kosmetyczne, ale odtwórcze, przywracające złoczyńcom funkcje społeczne. Następnie, również blisko ludzkich spraw, chirurgia plastyczna pomagała w odtwarzaniu części ciała utraconych w wojnach lub w przebiegu chorób. Dopiero XX wiek i wszechobecna pogoń za pięknem przyniosła częściową dewaluację specjalności i jej utożsamianie z zaspokajaniem ludzkich fanaberii.

Jak potwierdzi Pan stwierdzenie, że chirurgia plastyczna jest blisko ludzi? Przecież nie na co dzień w szpitalach i przychodniach spotyka się chirurgów plastyków?
P.D. Coraz częściej specjaliści chirurgii plastycznej są dostępni nie tylko w gabinetach prywatnych, ale również w Klinikach i szpitalach oferujących zabiegi rekonstrukcyjne oraz onkologiczne - usuwanie zmian podejrzanych o transformację nowotworową, czyli niebezpiecznych dla zdrowia i życia. Co więcej, zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej, nawet te z zastosowaniem najnowszych technologii takich jak infradźwiekowa liposukcja nutacyjna (N.I.L.), są już dostępne w regionalnych centrach zajmujących się chirurgią plastyczną, a ich ceny są przystępne. Wiele zabiegów, o których najczęściej myśli się w kategoriach prostego "upiększania" jest wykonywanych również ze względów medycznych. Ich przeprowadzenie poprawia nie tylko wygląd, ale i codzienne funkcjonowanie. Najprostszym przykładem jest zabieg plastyki powiek - usunięcia nadmiaru skóry lub tzw. przepuklin tłuszczowych powiek. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym, nie wymaga hospitalizacji, a efekt jest widoczny natychmiast. Pacjent nie tylko opuszcza klinikę z poprawionym wyglądem, ale również z lepiej funkcjonującym aparatem ochronnym oka - powieki nie opadają, wieczorne uczucie zmęczenia oczu nie jest już tak uciążliwe. W wielu krajach Europy zachodniej jest prawie „standardem” u ludzi starszych, usuwającym w prosty sposób skutki starzenia. Podobnie zabieg modelowania sylwetki – plastyki powłok brzusznych poszerzonej często tez i o liposukcję po masywnej utracie wagi np. po ciąży, przebytych operacjach brzusznych lub wskutek zabiegu bariatrycznego przynosi szybko nie tylko widoczną poprawę wyglądu, ale również ułatwia codzienne funkcjonowanie - już bez zbędnego obciążenia tzw. fartuchami skórno - tłuszczowymi, stanowiącymi przykre wspomnienie po czasach wysokiego BMI.
Implanty piersi stały się również powszechne – kobiety nie chcą już cale życie być zakompleksione, gdy piersi mają zbyt małe , za duże lub nieestetycznie wyglądające. W KCM stosujemy implanty Mentor światowego lidera w ich produkcji, z 40 letnim s doświadczeniem na rynku i dożywotnia gwarancją - amerykańskiej firmy J & J. Bardzo szeroką dziedziną w chirurgii plastycznej jest onkoplastyka - czyli usuwanie wraz z diagnostyką i następnie plastyką skóry i tkanki podskórnej zarówno w odniesieniu do zmian obejmujących samą skórę, jak i gruczoł piersiowy. Rola specjalisty chirurga plastyka w leczeniu nowotworów skóry jest nie do przecenienia. Wczesne wycięcie zmian podejrzanych o transformację nowotworową daje pacjentowi nie tylko wysoki poziom bezpieczeństwa, ale również - w doświadczonych rękach specjalisty chirurga plastyka - pewność dużo lepszego wyniku kosmetycznego.
Medycyna estetyczna z możliwościami małoinwazyjnej korekt, jest świetnym uzupełnieniem nowoczesnej chirurgii plastycznej.

Co chciałby Pan przekazać pacjentom, którzy z nieufnością podchodzą do tej - wciąż postrzeganej jako egzotyczna - gałęzi chirurgii?
P.D. Chirurgia plastyczna jest specjalizacją, która jest dostępna niemalże dla każdego i zdecydowanie można jej zaufać jak każdej innej dziedzinie medycyny.

Jaka jest dostępność do chirurgii plastycznej w Jeleniej Górze?
P.D. Wyłącznie wysoko doświadczeni specjaliści z chirurgii plastycznej: dr Mariusz Wysocki, dr Ryszard Nawrocki, dr Piotr Drozdowski - (zespól chirurgów plastyków, wykształconych w najbardziej znanym w Polsce ośrodku chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej w Polanicy Zdroju), konsultują i wykonują zabiegi operacyjne w warunkach nowoczesnego bloku operacyjnego w Klinice KCM.

KONTAKT:
KCM Chirurgia Plastyczna:
Aby umówić się na konsultację wystarczy zadzwonić pod numer telefonu:
T: +48 75 645 30 50
M: +48 536 269 002

Chętnie odpowiemy na Państwa pytania, nasz email:
chir.plastyczna@kcmclinic.pl
koordynator@kcmclinic.pl

KCM Clinic SA
ul. Bankowa 5-7
58-500 Jelenia Góra

http://www.kcmclinic.pl/pl/dla-pacjentow/oferta/chirurgia-plastyczna,126.htm
Zobacz zdjęcia
Następna wiadomość  Medycyna i Zdrowie 
 Poprzednia wiadomość Strona główna 
 
 
Będzie się działo! - Jelonka poleca
 
Najczęściej czytane komentowane
10 30
10 30
Maraton subiektywności
 
Medycyna i Zdrowie
Onkolog  i jego rola w dzisiejszej medycynie. Czy obawiać się onkologa? Onkolog i jego rola w dzisiejszej medycynie. Czy obawiać się onkologa? 

Jelenia Góra Poniedziałek, 12:03
13 lutego 2017

Od stycznia 2017 w KCM została uruchomiona Poradnia Onkologiczna i Profilaktyki Piersi w KCM, prowadzona...
Diagnostyka zmian w piersi. Badania profilaktyczne u onkologa. Diagnostyka zmian w piersi. Badania profilaktyczne u onkologa. 

Jelenia Góra Poniedziałek, 11:56
13 lutego 2017

Od stycznia 2017 w KCM została uruchomiona Poradnia Onkologiczna i Profilaktyki Piersi w KCM, prowadzona...
Nowoczesne leczenie małoinwazyjne dyskopatii szyjnej kręgosłupa w KCM Nowoczesne leczenie małoinwazyjne dyskopatii szyjnej kręgosłupa w KCM 

Jelenia Góra Wtorek, 22:35
13 grudnia 2016

KCM w Jeleniej Górze to aktualnie pierwszy i jedyny ośrodek w Polsce i Europie Środkowo–Wschodniej, w...
Laserowe operacje  żylaków kończyn dolnych Laserowe operacje żylaków kończyn dolnych 

Jelenia Góra Poniedziałek, 07:35
28 listopada 2016

Od października w Jeleniej Górze pacjenci z żylakami kończyn dolnych mogą poddawać się...
Schudnąć przez weekend? Schudnąć przez weekend? 

Jelenia Góra Wtorek, 20:00
26 lipca 2016

LIPOSUKCJA INFRADŹWIĘKOWA N.I.L. – bezpieczna i skuteczna metoda modelowania sylwetki.
Chirurgia bariatryczna – Dlaczego otyłość należy leczyć? Chirurgia bariatryczna – Dlaczego otyłość należy leczyć? 

Jelenia Góra Czwartek, 22:46
21 lipca 2016

Otyłość jest chorobę przewlekłą, która nieleczona prowadzi do rozwoju innych poważnych i często...
Borelioza – kiedy trzeba leczyć? Borelioza – kiedy trzeba leczyć? 

Jelenia Góra Piątek, 21:23
8 lipca 2016

O boreliozie bardzo wiele dyskutuje się w ostatnich czasach w mediach i Internecie. Jak bardzo...
Wirusowe zapalenie wątroby typu C – nowa wysoko skuteczna terapia Wirusowe zapalenie wątroby typu C – nowa wysoko skuteczna terapia 

Jelenia Góra Piątek, 21:18
8 lipca 2016

Wywiad z dr n.med. Anna Szymanek–Pasternak.
Poradnia Hepatologii, Chorób Zakaźnych i Medycyny Podróży w KCM Poradnia Hepatologii, Chorób Zakaźnych i Medycyny Podróży w KCM 

Jelenia Góra Piątek, 21:08
8 lipca 2016

Od lipca w Jeleniej Górze pacjenci z problemami w dziedzinie hepatologii, chorób zakaźnych i medycyny...
Endometrioza – plaga młodych kobiet Endometrioza – plaga młodych kobiet 

Jelenia Góra Niedziela, 20:53
29 maja 2016

Endometrioza (zwana także gruczolistością) jest chorobą związaną z występowaniem komórek błony...
Zobacz więcej artykułów
Zobacz więcej Medycyna i Zdrowie
 
Redakcja

Masz problem? A może wiesz coś ciekawego i chcesz się z nami tą wiedzą podzielić? Zadzwoń do nas lub przyjdż. Redakcja mieści się przy ul. Skłodowskiej-Curie 13/2 (I piętro).
Redakcja : 75-75-444-00
W poniedziałek dyżuruje
dziennikarz
Joanna Pasternak
Od 10.00 do 12.00
 
Wiadomości |  Sport |  Fotoreportaże |  Ogłoszenia |  Katalog firm |  Będzie się działo |  Rykowisko |  Życzenia |  Sondy |  Gazeta |  Reklama 
© 2002-2018 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group.
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Napisz do nas | Redakcja | Jelenia Góra | Świdnica | Wałbrzych | Reklama | Centralne ogrzewanie | Logo