Czytających: 10770

Jelenia Góra: Ważne zwycięstwa młodych koszykarek Wichosia

Wtorek, 17 listopada 2015, 13:55
Aktualizacja: 14:00
Dwie cenne wygrane zanotowały koszykarki KS Wichoś Jelenia Góra startujące w rozgrywkach juniorek starszych i juniorek.

Juniorki starsze

SKF KKK Maximus Gokis Kąty Wrocławskie - KS Wichoś Jelenia Góra 45:58 (5:15, 21:18, 10:11, 9:14)

Punkty: Dźwilewska 15, Aleksandrowicz 10, Stefan 10, Lewkowicz 9, Kopiec 6, Kowalczyk 4, Sławińska 4.

- Mieliśmy bardzo dobry początek dobrze współpracując w ataku i w obronie. Mecz od drugiej kwarty bardziej się wyrównał, jednak ostatecznie osiągnęliśmy pierwsze zwycięstwo w lidze juniorek starszych. Gratuluję moim zawodniczkom udanej gry i zwycięstwa - mówił Eugeniusz Sroka.

Juniorki

KS Wichoś Jelenia Góra - UKS Basket Zgorzelec 59:55 (24:18, 13:13, 9:12, 13:12)

Punkty: Lewkowicz 14, Stefan 12, Prokop 12, Łozowiecka 10, Kowalczyk 6, Sławińska 5.

Po wyrównanym meczu wygrywamy bardzo istotne spotkanie w dolnośląsko-lubuskiej lidze juniorek. Jestem bardzo zadowolony z postawy całego zespołu. Przed nami było trudne zadanie powstrzymania swobodnych poczynań w ataku szybko grających zawodniczek drużyny przeciwnej. Zagraliśmy koncertowo w ataku w pierwszej kwarcie po dobrej współpracy zespołowej. Następne kwarty były już bardziej wyrównane jednak mecz zakończył się naszym zwycięstwem z mocnym przeciwnikiem. Wygrana cieszy, ale jeszcze bardziej jakość gry jaką zaprezentowały moje zawodniczki współpracując w ataku i w obronie. Brawo dziewczyny! - dodał Eugeniusz Sroka.