Czytających: 11298

Jelenia Góra: Puchar OZPN dla Karkonoszy

Środa, 20 maja 2015, 20:07
Aktualizacja: Czwartek, 21 maja 2015, 8:54
Z problemami, ale udało się... Piłkarze Karkonoszy potrzebowali serii rzutów karnych, by pokonać rywala z niższej klasy rozgrywkowej w finale Pucharu Polski na szczeblu OZPN Jelenia Góra. W regulaminowym czasie był remis 1:1.

Do przerwy jeleniogórzanie zasłużenie prowadzili 1:0 po bramce Machowskiego. Po zmianie stron mimo wielu sytuacji nie zdołali przypieczętować zwycięstwa, a czwartoligowcy zaskoczyli w 80. minucie wyrównując stan meczu po golu wypożyczonego z Karkonoszy Khodzamkulova. W serii rzutów karnych piłkarze z Mirska mylili się i to biało-niebiescy wygrywając decydujący element meczu 4:2 wywalczyli awans do półfinału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

W okręgu legnickim puchar niespodziewanie wywalczył Grom Gromadzyń-Wielowieś, który na co dzień występuje w A-klasie, ale jego skład stanowią w dużej mierze byli piłkarze Prochowiczanki Prochowice, która w sezonie 2013/2014 po spadku z III-ligi nie przystąpiła do IV-ligi (obecnie występuje w A-klasie). Ekipa Gromu pokonała w finale po rzutach karnych IV-ligowego Orkana Szczedrzykowice (w meczu 0:0, karne 6:5).

W okręgu wrocławskim również po serii "jedenastek" po puchar sięgnęli piłkarze III-ligowej Ślęzy Wrocław (w meczu 2:2, karne 3:1 z Foto-Higieną Gać). Z kolei w wałbrzyskim najlepsza okazała się Polonia-Stal Świdnica, która pokonała Bielawiankę Bielawa 2:0.

Karkonosze Jelenia Góra - Włókniarz Mirsk 1:1 (1:0) karne 4:2
Gole: 1:0 Machowski 37', 1:1 Khodzamkulov 80'.
Karkonosze: Dubiel - Wawrzyniak, Kuźniewski, Pacan, Mateusz Firlej, Maciej Firlej, P. Kocot, Malinowski, Mielnik (63' Sareło), Machowski (46' Kowalski), Niedźwiedź (46' Szramowiat).
Włókniarz: Jaworski - Dołęga, Ł.Niemienionek, A. Kowalski, Juźwik, Becker (75' Khodzamkulov), Woźniczka, Badura, B. Morzecki, D. Grygiel (62' P. Grygiel), J. Wichowski.