Zalogowanych: 5

Jelenia Góra: Juniorzy MKL "12" z medalami mistrzostw Dolnego Śląska

Poniedziałek, 18 maja 2015, 13:23
Aktualizacja: 13:27
Podczas Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorów i Juniorów młodszych w lekkiej atletyce przeprowadzonych w dniu 16.05.2015r. w Bogatyni, zawodnicy MKL "12" Jelenia Góra wywalczyli 6 medali (1 srebrny i 5 brązowych) oraz ustanowili kilka rekordów życiowych.

Srebrny medal zdobyła Aleksandra Jaworska w biegu na dystansie 400 m ppł. w kategorii juniorek z wynikiem - 68,44 s.

Medale brązowe wywalczyli: Kornelia Madeja w kategorii juniorek w biegu na 100 m w czasie nowego rekordu życiowego - 13,05 s., Adam Mazur w skoku w dal w kategorii juniorów młodszych z rezultatem - 5,91 m. Jest to również nowy rekord życiowy Adama.

Wacław Kaczorowski w biegu na 400 m ppł. w kategorii juniorów z wynikiem - 65,13 s. oraz Mateusz Szozda, który zdobył dwa medale brązowe w kategorii juniorów w pchnięciu kulą - 14,11 m i w rzucie dyskiem /1,75 kg/ ustanawiając nowy rekord życiowy - 36,78 m.

Blisko podium uplasowali się: IV w kategorii juniorów w biegu na dystansie 110 m ppł. Bartosz Gul z wynikiem - 15,41 s., IV w kategorii juniorów młodszych w trójskoku z nowym rekordem życiowym - Adam Mazur - 11,52 m.

Rekord życiowy ustanowił Wacław Kaczorowski w biegu na 110 m ppł. w kategorii juniorów z wynikiem - 17,54 s oraz Mateusz Cichy w skoku w dal - 5,16 m.