Czytających: 9519

Jelenia Góra: Orliczki w końcu zwycięskie

Sobota, 25 kwietnia 2015, 22:17
Aktualizacja: Niedziela, 26 kwietnia 2015, 13:34
Po dwóch wiosennych wysokich porażkach, piłkarki trzecioligowego Orlika pewnie pokonały debiutującą w rozgrywkach Polonię–Stal Świdnica 5:0. Do przerwy jeleniogórzanki po pięknym golu Dagmary Dyzio prowadziły 1:0, worek z bramkami rozwiązał się w drugiej połowie.

Sobotnie starcie z ligowymi debiutantkami ze Świdnicy miało istotny wpływ na to, kto na koniec sezonu zajmie czwarte miejsce w gr.II piłkarskiej III-ligi kobiet. Przed tym meczem jeleniogórzanki miały zaledwie jeden punkt przewagi nad Polonią, ale na boisku przy ul. Lubańskiej „Orliczki” udowodniły swoją wyższość. Pierwsza połowa toczyła się głównie na połowie przyjezdnych, jednak sytuacji bramowych było jak na lekarstwo Dopiero w 36. minucie liderka zespołu jeleniogórskiego Dagmara Dyzio zdecydowała się na strzał lewą nogą z 16 metrów i bramkarka Polonii była bez szans. Jeszcze przed przerwą miejscowe mogły podwyższyć prowadzenie, kiedy to w środku boiska futbolówkę przejęła Natalia Jantos, pomknęła na bramkę rywalek, ale uderzyła za wysoko.

Po zmianie stron gospodynie długo nie mogły przebić się przez świdnicką obronę, ale w 58. minucie po wrzutce z autu piłka dotarła w pole karne, gdzie sprytnie zastawiła się Walczak i strzeliła na 2:0. Cztery minuty później ta sama zawodniczka przebojem wdarła się w pole karne i mimo że była faulowana ustała na nogach i strzeliła na 3:0. Pogrążone takim obrotem sprawy przyjezdne nadziały się na kolejny cios, tym razem w 66. minucie Korgul idealnie zagrała na nogę Jantos, a ta pokonała wyróżniającą się bramkarkę Polonii - Annę Kanecką. Nie minęła minuta, a zawodniczki Orlika cieszyły się z kolejnego trafienia, tym razem Korgul wykończyła akcję ustalając wynik na 5:0.

Dzięki wygranej Orlik ma już cztery punkty przewagi nad Polonią-Stalą, a za tydzień zmierzy się w Udaninie z przedostatnim w tabeli Gromem, gdzie będzie faworytem. Świdniczanki w następnej kolejce również mogą liczyć na komplet punktów ponieważ podejmą ligowego outsidera - Zdrój Jedlinę Zdrój.

Orlik Jelenia Góra - Polonia-Stal Świdnica 5:0 (1:0)
Gole: 1:0 Dyzio 36', 2:0 Walczak 58', 3:0 Walczak 62', 4:0 Jantos 66', 5:0 Korgul 67'.
Orlik: Cybulska - Raszkowska, Kuczaj, J.Zych, Sawicz (78' Wyleżoł), Dyzio (75' Glądała), Orszulak (62' Wróbel), Chrabąszcz (70' Morańska), Korgul, Jantos (72' Skrobiszewska), Walczak (75' Curyło).
Polonia-Stal: Kanecka - A.Zych (62' Wrońska), Bizoń, Skalska, Simlat (70' Prokopowicz), Krakowska, Kozak, Sochacka, Morag, Górajewska (75' Dobrowolska), Nalewajko.