Zalogowanych: 5

Jelenia Góra: Wysoka porażka Orlika

Sobota, 11 kwietnia 2015, 14:18
Aktualizacja: Wtorek, 14 kwietnia 2015, 9:56
Inauguracja rundy wiosennej w wykonaniu piłkarek Orlika nie odbiega od poziomu gry jesienią. W rozegranym na stadionie przy ul. Lubańskiej spotkaniu przeciwko Victorii Wałbrzych jeleniogórzanki uległy 0:7.

Zimowa przerwa nie wpłynęła w żaden sposób na postawę zespołów z Jeleniej Góry i Wałbrzycha. Piłkarki Orlika nadal uczą się grać, do drużyny wchodzą nowe zawodniczki, a wałbrzyszanki niezmiennie na swoim poziomie aplikują rywalkom sporo bramek.

Jeleniogórzanki aktywnie weszły w mecz starając się zagrozić bramce rywalek, ale zostały przygaszone już w 11. minucie, kiedy to wynik otworzyła Laskowska. Na kolejnego gola nieliczni kibice czekali do 27. minuty, ale ku ich rozczarowaniu po raz drugi piłkę z bramki wyciągała Cybulska po tym jak Krajewska minęła w polu karnym trzy zawodniczki Orlika i oddała celny strzał. W 34. minucie Wróbel faulowała w polu karnym Laskowską, a jedenastkę na gola zamieniła Bedra. Przed przerwą bliska szczęścia była też była zawodniczka Orlika Weronika Kowalska, ale jej trafienie nie mogło być zaliczone z powodu spalonego.

Po zmianie stron wałbrzyszanki nadal wykazywały się lepszym wyszkoleniem wykorzystując błędy piłkarek Orlika. W 49. minucie po zbyt krótkim wznowieniu gry Cybulskiej i złym przyjęciu Zych, piłkę przejęła Bedra i podwyższyła wynik na 0:4. Kolejne trafienie było dziełem Dagmary Najbuk (64'), która zdecydowała się na strzał z narożnika pola karnego, a piłka poszybowała w okienko bramki jeleniogórzanek. Trzy minuty później swoje umiejętności zaprezentowała Ugarenko, która lewym skrzydłem wbiegła w pole karne mijając dwie obrończynie i strzeliła na 0:6. Ta sama zawodniczka ustaliła wynik spotkania w 69. minucie, kiedy to wykorzystała błąd obrony, minęła bramkarkę Orlika i wpakowała futbolówkę do pustej bramki. Ostatecznie Orlik uległ Victorii 0:7.

W następnej kolejce jeleniogórzanki zagrają na wyjeździe z trzecią w tabeli Bielawianką Bielawa (18.04, godz. 12:00), u siebie zmierzą się natomiast 25 kwietnia o godz. 15:00 z Polonią-Stalą Świdnica.

Orlik Jelenia Góra - Victoria Aglomeracja Wałbrzych 0:7 (0:3)