Zalogowanych: 23

Jelenia Góra: 1/4 finału MP juniorek: Udany początek turnieju

Piątek, 6 lutego 2015, 21:15
Aktualizacja: Sobota, 7 lutego 2015, 12:46
Szczypiornistki KPR–u udanie rozpoczęły walkę o półfinał Mistrzostw Polski Juniorek. W pierwszym meczu turnieju rozgrywanego w Jeleniej Górze podopieczne Krzysztofa Szymkowa gładko pokonały Dwójkę Łomża 39:27.

Początek spotkania nie wskazywał na wysokie zwycięstwo jeleniogórzanek. W pierwszej połowie miejscowe miały dwa zrywy – w 9. minucie KPR przegrywał 3:4, następnie poprawił swój dorobek o 6 goli z rzędu (9:6), ale przyjezdne zdołały w 21. minucie dojść na 11:9. Wtedy nastąpił kolejny zryw i sześć minut później na tablicy wyników było już 14:9. Ostatecznie pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 16:12, a najwięcej bramek na swoim koncie miała Paulina Stachowicz – autorka 6 trafień w pierwszej połowie.

Po zmianie stron rozgrywająca KPR-u równie skutecznie rozprowadzała akcje, dopisując ponadto cztery gole do swojego dorobku i przy dobrej grze całego zespołu jeleniogórzanki seryjnie powiększały przewagę nad rywalkami. Ostatecznie po koncertowej grze w drugiej części żółto-niebieskie pokonały Dwójkę Łomża 39:27 i po pierwszym dniu przewodzą w tabeli.

KPR Jelenia Góra – GUKS Dwójka Łomża 39:27 (16:12)
KPR:
Michalewicz, Ścigała – Stachowicz 10, A.Herbut 6, Kurzynoga 5, Oreszczuk 5, Zielińska 4, Janas 4, Dymek 2, Jasińska 2, Skowrońska 1, Winogrodzka, Trela, Pyś, P.Liebersbach.
Dwójka: Trzcińska - Amanda Szymborska 11, Matysek 8, Konert 4, Bednarska 1, Klej 1, Piaskowska 1, Zawadzka 1, Borawska, Rutkowska, Aleksandra Szymborska.

Wcześniej rozegrano pierwszy mecz turnieju ćwierćfinałowego, w którym zmierzyły się ekipy GTPR-u Gdynia oraz AZS-u Radom. Juniorki Vistalu już w pierwszej połowie wypracowały sobie znaczną przewagę (19:8) i mimo zaledwie 6 goli po zmianie stron pokonały AZS EUST Radom 25:21.

GTPR Gdynia – AZS EUST Radom 25:21 (19:8)
GTPR:
Osińska, Szwonka – Granicka 7, Kuszyńska 6, Otto 4, Kowalczyk 4, Butowska 1, Zwolak 1, Radzikowska 1, Jarzyńska 1, Mueller, Kuntz, Błaszkowska, Laszczyk, Balsam.
AZS: Trybulska – Czekała 6, Jańczyk 5, Wieczorek 2, Pacałowska 2, Kogut 2, K.Stachowicz 1, Kowalska 1, Ścibak, Kamionka, Hajdukiewicz, Kordzińska.

Terminarz pozostałych spotkań:
Sobota – 07.02.2015 r.
11.00: GUKS „Dwójka” Łomża – GTPR Gdynia 23:35 (13:13)
13.00: KPR MOS Jelenia Góra – AZS EUST Radom

Niedziela – 08.02.2015 r.
9:00 KPR MOS Jelenia Góra - GTPR Gdynia
10:30 AZS EUST Radom – GUKS „Dwójka” Łomża

Ponadto, w sobotę o godz. 12:00 w hali KPSW przy ul. Lwóweckiej podopieczne Estery Rykaczewskiej rozegrają mecz Dolnośląskiej Ligi Dziewczynek, w którym zmierzą się z KPR-em Kobierzyce.

Przypominamy również, że już dziś (sobota) o godz. 17:00 w hali przy ul. Złotniczej czekają nas wielkie emocje związane z derbami Dolnego Śląska w PGNiG Superlidze. KPR Jelenia Góra zmierzy się z Zagłębiem Lubin. Zapraszamy!

Co po meczu powiedzieli trenerzy obu ekip i rozgrywająca KPR-u? O tym w materiale telewizji Strimeo TV: