Czytaj także: Świdnica Wałbrzych

Wiadomości |  Sport |  Fotoreportaże |  Ogłoszenia |  Katalog firm |  Będzie się działo |  Rykowisko |  Sondy |  Życzenia |  Gazeta |  Reklama 
Sobota, 17 lutego 2018 Godz.: 20:29:34 Imieniny: Aleksego, Łukasza, Zbigniewa Czytających: 4883 Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wiadomości, Jelenia Góra

VIII Przegląd Kolęd i Pastorałek w Przedszkolu nr 4

Piątek, 16 stycznia 2015, 08:59, ostatnia aktualizacja: 2015-01-17 08:17
Autor : Angela
Miej świadomość
 
Głos ulicy
 
Kalendarz wydarzeń
 
Telewizja DAMI
 
Co jest grane w Norwidzie?
Czas na "Osiem kobiet" 

Jelenia Góra Niedziela, 23:10
11 lutego 2018

 
Kategorie wydarzeń
Film - Kino2
Koncerty13
Kursy2
Prelekcje6
Sportowe1
Tańce2
Teatry9
Warsztaty4
Wystawy11
 
Dialogi Jelonki
 
Archiwum PDF
Archiwalne numery Jelonka
 
Fot. Angela

W Miejskim Przedszkolu nr 4 w Jeleniej Górze zaroiło się wczoraj (15.01) od aniołów. Już po raz ósmy dzieci z ośmiu jeleniogórskich publicznych przedszkoli wystąpiły w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Maluchy przedstawiły bardzo różnorodny repertuar związany ze Świętami Bożego Narodzenia. Na scenie śpiewały popularne, stare polskie kolędy oraz nowe pastorałki, były też wiersze o tematyce bożonarodzeniowej.

W tym roku prezentowały się dzieci w różnym wieku - od najmłodszych 3-latków, po najstarsze dzieci z „zerówek”.

Jako pierwsze wystąpiły najmłodsze – trzylatki z Przedszkola nr 4 w Jeleniej Górze przygotowane przez Marzenę Koselnik. Po nich na scenie pojawili się mali artyści z Integracyjnego Przedszkola nr 14 przygotowani przez Konstancję Kuśnierz – Mielcarek, Lidię Krawczyk i Joannę Konopkę. Cztero- i pięciolatki z Miejskiego Przedszkola nr 13 przygotowały: Elżbieta Kulik i Emilia Paczkowska. „Wiązankę kolęd” wyśpiewały pięciolatki z Miejskiego Przedszkola nr 19 im. Kubusia Puchatka przygotowane przez: Katarzynę Gorczycę i Małgorzatę Kowaliszyn. Przedstawienie muzyczne „Bosy pastuszek” zaprezentowały przedszkolaki z „Jedenastki” przygotowane przez Mariolę Świderską. Niczym zespół „Arka Noego” pastorałkę „Świeć gwiazdeczko” wykonały przedszkolaki z „Dziesiątki” przygotowane przez Małgorzatę Gadowską, Anetę Bereśniewicz, Monikę Tuszyńską – Ratajską oraz Ewelinę Góralczyk. Pięknie zaprezentowały się czterolatki z „Okrąglaczka” czyli z Miejskiego Przedszkola nr 27, a jako ostatnie na scenie wystąpiły 5- i 6-latki z Przedszkola nr 2.

Z niezwykłym ciepłem i energią uroczystość poprowadziła Agnieszka Stolarska, która nie szczędziła pochwał małym artystom. Na koniec pamiątkowe dyplomy dla występujących przedszkoli wręczyła organizatorka imprezy - dyrektor Przedszkola nr 4 Violetta Pyrzanowska, której za zaangażowanie dziękowali przybyli goście: przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miejskiej Anna Ragiel, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu UM Paweł Domagała i dyrektor Przedszkola nr 10 Bogumiła Lepiesza.

R E K L A M A
- Bardzo nas cieszy, że mimo ośmioletniej tradycji, dzieci które przyjeżdżają na nasz Przegląd wciąż zaskakują nowymi, zupełnie nieznanymi utworami lub ciekawymi aranżacjami popularnych kolęd i pastorałek – mówiła organizatorka Violetta Pyrzanowska. – Do zobaczenia za rok – dodała.
Zobacz zdjęcia
Następna wiadomość  Wiadomości 
 Poprzednia wiadomość Strona główna 
 

Komentarze (24) Dodaj komentarz

~humel 16-01-2015 9:26
Radiomaryjność w tym przedszkolu to już gruba przesaada ,wystarczy popatrzeć na miny dzieci gnębionych po katolicku.........
~ 16-01-2015 11:44
A dlaczego nie zadano sobie trudu zaczerpnięcia wiedzy i nie wspomniano w artykule kto przygotował dzieciaczki z Okraglaczka?!? Brawa dla Pani Danuty Łosińskiej i Pani Magdaleny Grzechnik!! Przedszkole nr 2 tez jakoś po macoszemu. Jak ochy i achy to równo dla wszystkich.
~baden 16-01-2015 12:16
Wszystkie Panie bardzo się napracowały. Zresztą robią to na codzień bo zapanowanie nad tyloma dziećmi a jeszcze ich przygotowanie to bardzo cięzka praca. Szacunek taże za przygotowanie przepieknych strojów przy zapewne wspóludziale rodziców. A ogladanie zdjęć z tej przepieknej imprezy to sam miód na serce.
~ 16-01-2015 12:51
Mentalne molestowanie małych dzieci religijną ideologią katolicką( i jakąkolwiek inną) w państwowych przedszkolach powinno być zakazane ustawowo.
AnonimGall 16-01-2015 12:57
Sianie nienawiści do jakiejkolwiek religii kończy się katastrofą, zwłaszcza dla siewcy! Brawa dla dzieciaczków, rodziców i kadry przedszkola :)
~do 15:51 16-01-2015 13:15
Musisz zrozumieć że te dzieci nie są jak to napisałeś: "molestowane religijną ideologia katolicką", te dzieci są wychowywane w domach rodzinnych w duchu wiary katolickiej i za zgoda rodziców są uczone wartości chrześcijańskich. Czy się to tobie podoba ,i Tobie podobnym Polska to kraj katolicki, i póki jest zgoda rodziców na nauczanie religii to placówki oświatowe będą wypełniały i to zadanie.
~do hymel 16-01-2015 14:17
Pewnie lepiej gdyby zamiast kolęd recytowaly koran. Tradycja śpiewania kolend jest zdecydowanie starsza niż jakieś tamradio maryja.
~AntekPolicmajster 16-01-2015 15:50
To obraza moje uczucia religijne bo promuje jeden wybrany rodzaj wyznania , chrzescijanski . Slowo "bozenarodzenie" obraza moje uczucia religijne bo biblia mowi , ze bog to alfa i omega i jest od zawsze . Ten caly cyrk to obraza uczuc religijnych !!!
~gluś 16-01-2015 17:31
piękne te Anioły i wyjątkowo zdolne, organizatorom i uczestnikom wielkie dzięki
~ 16-01-2015 19:19
AnonimGall - zawodowy troll-misjonarz. Byłeś już w kościółku, dewoto?
~cieplik to j 16-01-2015 20:21
Bo te dzieci coś potrafią,a marudy wiecznie nie zadowolone ze wszystkiego, tylko powietrze zużywają i jęczą.
~Sebastian 16-01-2015 23:56
Brawa dla Pani Agnieszki Stolarskiej i jej dzieciaczków :)
~st 17-01-2015 9:15
Brawa dla pani Anny Janowskiej i Malgorzaty Wasilewskiej z Miejskiego Przedszkola Nr 2 za przygotowanie dzieci do konkursu. Szkoda ze organizatorzy nie sa precyzyjni i uszanowali tylko niektore panie😕
~ 18-01-2015 0:32
Ciekawe dlaczego zorganizowano ten przegląd tylko dla dzieci z miejskich przedszkoli. A dzici z niepublicznych przedszkoli to też są dzieci z naszego miasta. My też płacimy podatki do kasy miasta. Kolejna dyskryminacja dziecia jak w przypadku wejściówek do Term dla dzieci z miejskich placówek.
~do wyżej 18-01-2015 15:06
Jakbyś poszedł do roboty zamiast trollować na forach, to stać by cię było na kupno biletu do Term, hejterku. Ja kupuję dla swojej rodziny kilka razy w miesiącu i na żadne darmowe wejściówki dla biedoty sie nie oglądam.
~do 00:32 18-01-2015 15:36
Ale ten przegląd nie ma nic wspólnego z podatkami. Mam propozycję do dyrektorów przedszkoli niepublicznych - zorganizujcie imprezy nawet takie same jak przedszkola publiczne , udowodnijcie rodzicom swoich dzieci że tez potraficie się zorganizować i pokazać niejedną fajną imprezę. To wstyd ciągle biadolić że Was nie ma. Miejskie przedszkola w przeważającej części organizują te imprezy z funduszy Rad Rodziców.
~ 20-01-2015 15:59
Pani prowadząca z tymi czerwonymi ustami to chyba nie do tej branży :)
~ 20-01-2015 23:38
Te imprezy organizowane są z pieniędzy miejskich i dlatego wszystkie dzieci powinny brać w nich udział. Termy też są miejskie i właśnie dlatego, skoro dzieci z miejskich przedszkli mają wejściówki to pozostałe dzieci z miasta powinny je mieć również. Wszystkie dzieci miejskie powinny być równo traktowane. Zapoznajcie się z tematem a potem wypowiadajcie.
~do wyżej 21-01-2015 2:09
Już to pisałeś. Jakbyś poszedł do roboty zamiast trollować na forach, to stać by cię było na kupno biletu do Term, hejterku. Ja kupuję dla swojej rodziny kilka razy w miesiącu i na żadne darmowe wejściówki dla biedoty sie nie oglądam.
~Ty wyżej. 21-01-2015 23:34
Już to pisałeś wcześniej. Płać sobie ile chcesz i gdzie chcesz. Twoja sprawa. Nikt cię nie rozlicza. Ja w przeciwieństwie do ciebie czytam ze zrozumieniem. Napiszę jeszcze raz, może tym razem zrozumiesz. Pracuję i odprowadzam podatki do miasta jak każdy pełnoprawny obywatel,. Dlatego sprzeciwiam się różnemu traktowaniu dzieci, mieszkańców MIASTA JELENIA GÓRA. To jest dyskryminacja mojego dziecka i mnie bo moje dziecko nie może uczestniczyć w imprezach dla dzieci organizowanych przez miasto. Zrozumiałeś/aś? Wolę się upewnić bo jakoś trudno ci to wytłumaczyć i zrozumieć.
~@ 23:34 22-01-2015 0:36
Nie marudź trutniu. Twoje forumowe hejterskie śpiewki na temat Term wszyscy już znamy na pamięć. I wiemy ile jest w nich prawdy. Tyle co nic. Jak masz nieudane życie to odreagowuj u psychiatry, a nie na forum. Frekwencja w Termach jest wysoka (wyższa od pierwotnych szacunków), co najlepiej świadczy, jak sensowna jest to inwestycja i słuszna polityka cenowa. Nikt nie będzie fundował darmowych biletów takim wieśniakom jak ty pełnym roszczeń. Idź do roboty, to zarobisz na bilet do Term dla dziecka.
~@ 22-01-2015 17:23
Smutne , że tak mało w w/w wypowiedziach pozytywnych opinii na temat zorganizowanej uroczystości,a mnóstwo nie związanych swoistych dywagacji w złym tonie. O jakich pieniądzach tu mowa ??? ( Jak nie ze strony religii, to z innej) LUDZIE DOROSLI ??? Płytkie myślenie. A skąd wiedza na temat wydatków, a może organizator postarał się o sponsorów. Ci co takie bzdury opisują nie związane z tematem może sami by cos zrobili. To żaden obowiązek ale wspaniała praca nauczycieli, dyrektorów że robią w swojej pracy dodatkowo rzeczy cenne-podkreślam Dobrze , że dzieciaczki doświadczyły wspaniałych przeżyć na spotkaniu ze swoimi rówieśnikami, dzięki komuś komu się po prostu chciało - brawo dla organizatora.
~ 24-01-2015 7:39
I kto tu kogo nazywa hejterem? Dalsza dyskusja nie ma sensu. Myli się ten kto myśli że jak obraża innych anonimowo to jest bezkarny. A poza tym świadczy to o poziomie kultury i nie tylko. Pozdrawiam.
~Do 07:39 24-01-2015 18:03
Ty jesteś tu hejterem. I spamerem też. Co mają twoje hejterskie wpisy na temat Term do artykułu o kolędach i pastorałkach? Idź wylewaj swoje żale gdzie indziej, a najlepiej w ogóle nie udzialaj się w internecie, zawodowa marudo.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600
 
Będzie się działo! - Jelonka poleca
 
Najczęściej czytane komentowane
10 30
10 30
Maraton subiektywności
Jelenia Góra korkuje się? 

Jelenia Góra Piątek, 15:58
16 lutego 2018

 
Edukacja
Hania Szewczyk wygrała konkurs literacki [foto] Hania Szewczyk wygrała konkurs literacki   (9)

Podgórzyn Piątek, 07:25
16 lutego 2018

Kolejny duży sukces odniosła utalentowana uczennica Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w...
Wystawa Plastyka w Wieży Ratuszowej w Świdnicy [foto] Wystawa Plastyka w Wieży Ratuszowej w Świdnicy   (1)

Region Środa, 10:23
14 lutego 2018

10 lutego w Wieży Ratuszowej w samym centrum Świdnicy odbył się wernisaż wystawy uczniów i uczennic...
Wiedźmin w Ekonomie [foto] Wiedźmin w Ekonomie  

Jelenia Góra Środa, 06:41
14 lutego 2018

Wczoraj (13.02) już po drugi raz odbył się w Zespole Szkół Ekonomiczno–Turystycznych międzyszkolny...
Licealiści z Żeroma – przedszkolakom [foto] Licealiści z Żeroma – przedszkolakom  

Jelenia Góra Wtorek, 16:28
13 lutego 2018

"Licealiści z Żeroma Przedszkolakom" to projekt realizowany przez uczniów jeleniogórskiego Liceum...
Przedszkolaki bawiąc się poznają „Siódemkę” [foto] Przedszkolaki bawiąc się poznają „Siódemkę”   (4)

Jelenia Góra Sobota, 11:03
10 lutego 2018

W Szkole Podstawowej Nr 7 w Jeleniej Górze odbyła się trzecia edycja Rajdu Przedszkolaka, który ma na...
Uczniowie Rzemiosł zdolni i aktywni [foto] Uczniowie Rzemiosł zdolni i aktywni   (5)

Jelenia Góra Sobota, 10:00
10 lutego 2018

W Galerii Małych Form (III piętro Książnicy Karkonoskiej przy ul. Bankowej) można już oglądać prace...
Handlówka gościła uczestników dyktanda [foto] Handlówka gościła uczestników dyktanda   (1)

Jelenia Góra Piątek, 17:30
9 lutego 2018

XV Dyktando Szkół Ponadgimnazjalnych odbyło się tradycyjnie, w "tłusty czwartek". W Zespole Szkół...
Sprawdzili swoje umiejętności językowe [video] Sprawdzili swoje umiejętności językowe  

Jelenia Góra Piątek, 15:17
9 lutego 2018

Celem XV dyktanda, organizowanego w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze, jest...
W Ekonomie o kryptowalucie [foto] W Ekonomie o kryptowalucie   (6)

Jelenia Góra Piątek, 13:15
9 lutego 2018

Profesor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu dr hab. Robert Kurek z Katedry Finansów i Rachunkowości...
Młodzi przedsiębiorcy i bankowość [foto] Młodzi przedsiębiorcy i bankowość   (3)

Jelenia Góra Piątek, 08:24
9 lutego 2018

Najbardziej przedsiębiorczy uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Dolnego Śląska spotkali się w...
Zobacz więcej artykułów
Zobacz więcej Edukacja
 
Redakcja

Masz problem? A może wiesz coś ciekawego i chcesz się z nami tą wiedzą podzielić? Zadzwoń do nas lub przyjdż. Redakcja mieści się przy ul. Skłodowskiej-Curie 13/2 (I piętro).
Redakcja : 75-75-444-00
W poniedziałek dyżuruje
dziennikarz
Joanna Pasternak
Od 10.00 do 12.00
 
Wiadomości |  Sport |  Fotoreportaże |  Ogłoszenia |  Katalog firm |  Będzie się działo |  Rykowisko |  Życzenia |  Sondy |  Gazeta |  Reklama 
© 2002-2018 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group.
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Napisz do nas | Redakcja | Jelenia Góra | Świdnica | Wałbrzych | Reklama | Centralne ogrzewanie | Logo