Czytaj także: Świdnica Wałbrzych

Wiadomości |  Sport |  Fotoreportaże |  Ogłoszenia |  Katalog firm |  Będzie się działo |  Rykowisko |  Sondy |  Życzenia |  Gazeta |  Reklama 
Piątek, 27 kwietnia 2018 Godz.: 08:25:54 Imieniny: Anastazego, Felicji, Teofilia, Zyty Czytających: 3011 Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wiadomości, Jelenia Góra

VIII Przegląd Kolęd i Pastorałek w Przedszkolu nr 4

Piątek, 16 stycznia 2015, 08:59, ostatnia aktualizacja: 2015-01-17 08:17
Autor : Angela
Miej świadomość
 
Głos ulicy
Głosowanie rodzinne? (6)

Jelenia Góra Niedziela, 10:09
22 kwietnia 2018

 
Kalendarz wydarzeń
 
Telewizja DAMI
 
Co jest grane w Norwidzie?
Bilet za 300 groszy 

Jelenia Góra Poniedziałek, 20:42
16 kwietnia 2018

 
Kategorie wydarzeń
Event2
Koncerty4
Kursy2
Prelekcje5
Sportowe2
Teatry7
Warsztaty3
Wystawy9
 
Dialogi Jelonki
 
Archiwum PDF
Archiwalne numery Jelonka
 
Fot. Angela

W Miejskim Przedszkolu nr 4 w Jeleniej Górze zaroiło się wczoraj (15.01) od aniołów. Już po raz ósmy dzieci z ośmiu jeleniogórskich publicznych przedszkoli wystąpiły w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Maluchy przedstawiły bardzo różnorodny repertuar związany ze Świętami Bożego Narodzenia. Na scenie śpiewały popularne, stare polskie kolędy oraz nowe pastorałki, były też wiersze o tematyce bożonarodzeniowej.

W tym roku prezentowały się dzieci w różnym wieku - od najmłodszych 3-latków, po najstarsze dzieci z „zerówek”.

Jako pierwsze wystąpiły najmłodsze – trzylatki z Przedszkola nr 4 w Jeleniej Górze przygotowane przez Marzenę Koselnik. Po nich na scenie pojawili się mali artyści z Integracyjnego Przedszkola nr 14 przygotowani przez Konstancję Kuśnierz – Mielcarek, Lidię Krawczyk i Joannę Konopkę. Cztero- i pięciolatki z Miejskiego Przedszkola nr 13 przygotowały: Elżbieta Kulik i Emilia Paczkowska. „Wiązankę kolęd” wyśpiewały pięciolatki z Miejskiego Przedszkola nr 19 im. Kubusia Puchatka przygotowane przez: Katarzynę Gorczycę i Małgorzatę Kowaliszyn. Przedstawienie muzyczne „Bosy pastuszek” zaprezentowały przedszkolaki z „Jedenastki” przygotowane przez Mariolę Świderską. Niczym zespół „Arka Noego” pastorałkę „Świeć gwiazdeczko” wykonały przedszkolaki z „Dziesiątki” przygotowane przez Małgorzatę Gadowską, Anetę Bereśniewicz, Monikę Tuszyńską – Ratajską oraz Ewelinę Góralczyk. Pięknie zaprezentowały się czterolatki z „Okrąglaczka” czyli z Miejskiego Przedszkola nr 27, a jako ostatnie na scenie wystąpiły 5- i 6-latki z Przedszkola nr 2.

Z niezwykłym ciepłem i energią uroczystość poprowadziła Agnieszka Stolarska, która nie szczędziła pochwał małym artystom. Na koniec pamiątkowe dyplomy dla występujących przedszkoli wręczyła organizatorka imprezy - dyrektor Przedszkola nr 4 Violetta Pyrzanowska, której za zaangażowanie dziękowali przybyli goście: przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miejskiej Anna Ragiel, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu UM Paweł Domagała i dyrektor Przedszkola nr 10 Bogumiła Lepiesza.

R E K L A M A
- Bardzo nas cieszy, że mimo ośmioletniej tradycji, dzieci które przyjeżdżają na nasz Przegląd wciąż zaskakują nowymi, zupełnie nieznanymi utworami lub ciekawymi aranżacjami popularnych kolęd i pastorałek – mówiła organizatorka Violetta Pyrzanowska. – Do zobaczenia za rok – dodała.
Zobacz zdjęcia
Następna wiadomość  Wiadomości 
 Poprzednia wiadomość Strona główna 
 

Komentarze (24) Dodaj komentarz

~humel 16-01-2015 9:26
Radiomaryjność w tym przedszkolu to już gruba przesaada ,wystarczy popatrzeć na miny dzieci gnębionych po katolicku.........
~ 16-01-2015 11:44
A dlaczego nie zadano sobie trudu zaczerpnięcia wiedzy i nie wspomniano w artykule kto przygotował dzieciaczki z Okraglaczka?!? Brawa dla Pani Danuty Łosińskiej i Pani Magdaleny Grzechnik!! Przedszkole nr 2 tez jakoś po macoszemu. Jak ochy i achy to równo dla wszystkich.
~baden 16-01-2015 12:16
Wszystkie Panie bardzo się napracowały. Zresztą robią to na codzień bo zapanowanie nad tyloma dziećmi a jeszcze ich przygotowanie to bardzo cięzka praca. Szacunek taże za przygotowanie przepieknych strojów przy zapewne wspóludziale rodziców. A ogladanie zdjęć z tej przepieknej imprezy to sam miód na serce.
~ 16-01-2015 12:51
Mentalne molestowanie małych dzieci religijną ideologią katolicką( i jakąkolwiek inną) w państwowych przedszkolach powinno być zakazane ustawowo.
AnonimGall 16-01-2015 12:57
Sianie nienawiści do jakiejkolwiek religii kończy się katastrofą, zwłaszcza dla siewcy! Brawa dla dzieciaczków, rodziców i kadry przedszkola :)
~do 15:51 16-01-2015 13:15
Musisz zrozumieć że te dzieci nie są jak to napisałeś: "molestowane religijną ideologia katolicką", te dzieci są wychowywane w domach rodzinnych w duchu wiary katolickiej i za zgoda rodziców są uczone wartości chrześcijańskich. Czy się to tobie podoba ,i Tobie podobnym Polska to kraj katolicki, i póki jest zgoda rodziców na nauczanie religii to placówki oświatowe będą wypełniały i to zadanie.
~do hymel 16-01-2015 14:17
Pewnie lepiej gdyby zamiast kolęd recytowaly koran. Tradycja śpiewania kolend jest zdecydowanie starsza niż jakieś tamradio maryja.
~AntekPolicmajster 16-01-2015 15:50
To obraza moje uczucia religijne bo promuje jeden wybrany rodzaj wyznania , chrzescijanski . Slowo "bozenarodzenie" obraza moje uczucia religijne bo biblia mowi , ze bog to alfa i omega i jest od zawsze . Ten caly cyrk to obraza uczuc religijnych !!!
~gluś 16-01-2015 17:31
piękne te Anioły i wyjątkowo zdolne, organizatorom i uczestnikom wielkie dzięki
~ 16-01-2015 19:19
AnonimGall - zawodowy troll-misjonarz. Byłeś już w kościółku, dewoto?
~cieplik to j 16-01-2015 20:21
Bo te dzieci coś potrafią,a marudy wiecznie nie zadowolone ze wszystkiego, tylko powietrze zużywają i jęczą.
~Sebastian 16-01-2015 23:56
Brawa dla Pani Agnieszki Stolarskiej i jej dzieciaczków :)
~st 17-01-2015 9:15
Brawa dla pani Anny Janowskiej i Malgorzaty Wasilewskiej z Miejskiego Przedszkola Nr 2 za przygotowanie dzieci do konkursu. Szkoda ze organizatorzy nie sa precyzyjni i uszanowali tylko niektore panie😕
~ 18-01-2015 0:32
Ciekawe dlaczego zorganizowano ten przegląd tylko dla dzieci z miejskich przedszkoli. A dzici z niepublicznych przedszkoli to też są dzieci z naszego miasta. My też płacimy podatki do kasy miasta. Kolejna dyskryminacja dziecia jak w przypadku wejściówek do Term dla dzieci z miejskich placówek.
~do wyżej 18-01-2015 15:06
Jakbyś poszedł do roboty zamiast trollować na forach, to stać by cię było na kupno biletu do Term, hejterku. Ja kupuję dla swojej rodziny kilka razy w miesiącu i na żadne darmowe wejściówki dla biedoty sie nie oglądam.
~do 00:32 18-01-2015 15:36
Ale ten przegląd nie ma nic wspólnego z podatkami. Mam propozycję do dyrektorów przedszkoli niepublicznych - zorganizujcie imprezy nawet takie same jak przedszkola publiczne , udowodnijcie rodzicom swoich dzieci że tez potraficie się zorganizować i pokazać niejedną fajną imprezę. To wstyd ciągle biadolić że Was nie ma. Miejskie przedszkola w przeważającej części organizują te imprezy z funduszy Rad Rodziców.
~ 20-01-2015 15:59
Pani prowadząca z tymi czerwonymi ustami to chyba nie do tej branży :)
~ 20-01-2015 23:38
Te imprezy organizowane są z pieniędzy miejskich i dlatego wszystkie dzieci powinny brać w nich udział. Termy też są miejskie i właśnie dlatego, skoro dzieci z miejskich przedszkli mają wejściówki to pozostałe dzieci z miasta powinny je mieć również. Wszystkie dzieci miejskie powinny być równo traktowane. Zapoznajcie się z tematem a potem wypowiadajcie.
~do wyżej 21-01-2015 2:09
Już to pisałeś. Jakbyś poszedł do roboty zamiast trollować na forach, to stać by cię było na kupno biletu do Term, hejterku. Ja kupuję dla swojej rodziny kilka razy w miesiącu i na żadne darmowe wejściówki dla biedoty sie nie oglądam.
~Ty wyżej. 21-01-2015 23:34
Już to pisałeś wcześniej. Płać sobie ile chcesz i gdzie chcesz. Twoja sprawa. Nikt cię nie rozlicza. Ja w przeciwieństwie do ciebie czytam ze zrozumieniem. Napiszę jeszcze raz, może tym razem zrozumiesz. Pracuję i odprowadzam podatki do miasta jak każdy pełnoprawny obywatel,. Dlatego sprzeciwiam się różnemu traktowaniu dzieci, mieszkańców MIASTA JELENIA GÓRA. To jest dyskryminacja mojego dziecka i mnie bo moje dziecko nie może uczestniczyć w imprezach dla dzieci organizowanych przez miasto. Zrozumiałeś/aś? Wolę się upewnić bo jakoś trudno ci to wytłumaczyć i zrozumieć.
~@ 23:34 22-01-2015 0:36
Nie marudź trutniu. Twoje forumowe hejterskie śpiewki na temat Term wszyscy już znamy na pamięć. I wiemy ile jest w nich prawdy. Tyle co nic. Jak masz nieudane życie to odreagowuj u psychiatry, a nie na forum. Frekwencja w Termach jest wysoka (wyższa od pierwotnych szacunków), co najlepiej świadczy, jak sensowna jest to inwestycja i słuszna polityka cenowa. Nikt nie będzie fundował darmowych biletów takim wieśniakom jak ty pełnym roszczeń. Idź do roboty, to zarobisz na bilet do Term dla dziecka.
~@ 22-01-2015 17:23
Smutne , że tak mało w w/w wypowiedziach pozytywnych opinii na temat zorganizowanej uroczystości,a mnóstwo nie związanych swoistych dywagacji w złym tonie. O jakich pieniądzach tu mowa ??? ( Jak nie ze strony religii, to z innej) LUDZIE DOROSLI ??? Płytkie myślenie. A skąd wiedza na temat wydatków, a może organizator postarał się o sponsorów. Ci co takie bzdury opisują nie związane z tematem może sami by cos zrobili. To żaden obowiązek ale wspaniała praca nauczycieli, dyrektorów że robią w swojej pracy dodatkowo rzeczy cenne-podkreślam Dobrze , że dzieciaczki doświadczyły wspaniałych przeżyć na spotkaniu ze swoimi rówieśnikami, dzięki komuś komu się po prostu chciało - brawo dla organizatora.
~ 24-01-2015 7:39
I kto tu kogo nazywa hejterem? Dalsza dyskusja nie ma sensu. Myli się ten kto myśli że jak obraża innych anonimowo to jest bezkarny. A poza tym świadczy to o poziomie kultury i nie tylko. Pozdrawiam.
~Do 07:39 24-01-2015 18:03
Ty jesteś tu hejterem. I spamerem też. Co mają twoje hejterskie wpisy na temat Term do artykułu o kolędach i pastorałkach? Idź wylewaj swoje żale gdzie indziej, a najlepiej w ogóle nie udzialaj się w internecie, zawodowa marudo.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600
 
Będzie się działo! - Jelonka poleca
 
Najczęściej czytane komentowane
10 30
10 30
Maraton subiektywności
 
Edukacja
Obdarowani za akcję z żabkami [foto] Obdarowani za akcję z żabkami   (7)

Jelenia Góra Środa, 08:25
25 kwietnia 2018

Przeprowadzona niedawno akcja na Osiedlu Czarne, gdzie rozłożono siatkę chroniącą żaby przed...
Pirewszoklasiści z SP nr 8 i SP nr 11 pod jednym dachem [video] Pirewszoklasiści z SP nr 8 i SP nr 11 pod jednym dachem   (18)

Jelenia Góra Wtorek, 13:59
24 kwietnia 2018

Jest decyzja w sprawie klas pierwszych – dzieci z SP nr 11 i SP nr 8, które od 1 września mają...
W Dniu Książki o kamishibai i Australii [foto] W Dniu Książki o kamishibai i Australii  

Jelenia Góra Wtorek, 11:19
24 kwietnia 2018

Wczoraj (23.04), w Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich, z ciekawą inicjatywą skierowaną do...
Sejmik naukowy w Dwójce [foto] Sejmik naukowy w Dwójce   (8)

Jelenia Góra Wtorek, 08:00
24 kwietnia 2018

W jeleniogórskiej Szkole Podstawowej nr 2 pod hasłem „Rodzinne pasje zbliżają i uczą” odbył się...
Nietypowa lekcja geografii w Ekonomie [foto] Nietypowa lekcja geografii w Ekonomie  

Jelenia Góra Wtorek, 06:37
24 kwietnia 2018

W poniedziałek 23 kwietnia 2018 roku W ramach współpracy Regionalnej Pracowni Krajoznawczej Karkonoszy...
Liceum Plastyczne dla Domu Dziecka w Przesiece [foto] Liceum Plastyczne dla Domu Dziecka w Przesiece   (1)

Jelenia Góra Poniedziałek, 06:39
23 kwietnia 2018

Jeleniogórskie Liceum Plastyczne gościło grupę osób z Domu Dziecka w Przesiece. Zorganizowano im...
O rozwoju małych i średnich firm na pograniczu [foto] O rozwoju małych i średnich firm na pograniczu   (8)

Jelenia Góra Niedziela, 06:36
22 kwietnia 2018

W jeleniogórskim wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu...
Ekologiczna twórczość przedszkolaków [foto] Ekologiczna twórczość przedszkolaków   (1)

Jelenia Góra Sobota, 08:47
21 kwietnia 2018

W sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury po raz kolejny dzieci z przedszkoli miejskich...
Rozpoczął się nabór do podstawówek [foto] Rozpoczął się nabór do podstawówek   (21)

Jelenia Góra Piątek, 08:06
20 kwietnia 2018

Dzisiaj (20.04.) o godzinie 8:00 rano w Jeleniej Górze rozpoczął się nabór do miejskich, czyli...
Ekologiczna współpraca dzieci i młodzieży [foto] Ekologiczna współpraca dzieci i młodzieży   (2)

Jelenia Góra Piątek, 07:20
20 kwietnia 2018

Szkoła Podstawowa Nr 13 z Zespołem Szkół Przyrodniczo–Usługowych i Bursy Szkolnej nawiązały...
Zobacz więcej artykułów
Zobacz więcej Edukacja
 
Redakcja

Masz problem? A może wiesz coś ciekawego i chcesz się z nami tą wiedzą podzielić? Zadzwoń do nas lub przyjdż. Redakcja mieści się przy ul. Skłodowskiej-Curie 13/2 (I piętro).
Redakcja : 75-75-444-00
W piątek dyżuruje
redaktor naczelna
Bożena Bryl-Chrząszcz
Od 10.00 do 12.00
 
Wiadomości |  Sport |  Fotoreportaże |  Ogłoszenia |  Katalog firm |  Będzie się działo |  Rykowisko |  Życzenia |  Sondy |  Gazeta |  Reklama 
© 2002-2018 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group.
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Napisz do nas | Redakcja | Jelenia Góra | Świdnica | Wałbrzych | Reklama | Centralne ogrzewanie | Logo