Jelenia Góra: Karkonoszki postraszyły zespół czeskiej ekstraklasy

Środa, 1 października 2014, 21:40
Aktualizacja: Czwartek, 2 października 2014, 7:37
W ostatnim sprawdzianie przed rozpoczęciem rozgrywek I–ligi koszykarki Karkonoszy zmierzyły się z szóstą ekipą poprzedniego sezonu ekstraklasy czeskiej – Karą Trutnov.

Zgoła odmienne nastroje w porównaniu do sytuacji sprzed roku, mogą mieć kibice "Karkonoszek", bowiem koszykarki z SP 10 po zmianach kadrowych prezentują się znacznie lepiej, a sparingi z wymagającymi przeciwniczkami z najwyższych klas rozgrywkowych Polski, Czech i Słowacji pokazały potencjał jaki tkwi w zespole z Jeleniej Góry.

Ostatni sprawdzian przed inauguracją sezonu 2014/2015 I-ligi centralnej podopieczne trenerów Gadzimskiego i Tomasika rozegrały w swojej hali, gdzie ich przeciwnikiem była Kara Trutnov. Przez 30 minut na parkiecie "Dziesiątki" trwała zacięta, wyrównana walka. Przyjezdne w pewnym momencie odskoczyły na 10 punktów, ale Karkonoszki nie poddawały się i wyszły w trzeciej kwarcie na prowadzenie. Przed decydującą odsłoną na tablicy wyników było 60:61, ale ostatnie dziesięć minut należało do doświadczonych, silniejszych fizycznie Czeszek, który wygrały ostatecznie 91:74. Już w najbliższą sobotę MKS MOS Karkonosze rozpocznie zmagania ligowe wyjazdowym meczem z Koroną Kraków.

MKS MOS Karkonosze - Kara Trutnov 74:91 (16:22, ?, ?, 14:30)