Zalogowanych: 21

III-liga: Karkonosze gromią Piasta

Środa, 20 sierpnia 2014, 21:23
Aktualizacja: Piątek, 22 sierpnia 2014, 21:32
Dwa dotychczasowe spotkania Karkonoszy zakończyły się porażkami naszych piłkarzy bez zdobyczy bramkowych. W trzeciej serii spotkań jeleniogórscy kibice już po niespełna minucie mogli cieszyć się z pierwszego gola w III–lidze. Kolejne trafienia były kwestią czasu...

Niespełna minutę czekali kibice na pierwszą bramkę dla biało-niebieskich. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Radziemskiego, Pacan zgrał głową do Kusiaka, a ten z bliska wpakował piłkę do siatki. Chwilę później dwie doskonałe sytuacje zmarnował Malinowski, najpierw z pięciu metrów głową uderzył mocno niecelnie, a w kolejnej akcji przegrał pojedynek sam na sam z bratem Łukasza Fiabiańskiego (byłego bramkarza warszawskiej Legii, Arsenalu, a obecnie Swansea). Podopieczni Artura Milewskiego uwierzyli w swoje umiejętności i na drugą bramkę nie kazali długo czekać. Już w 9. minucie w polu karnym faulowany był Kusiak, a "jedenastkę" na gola zamienił Pacan. Doświadczony stoper Karkonoszy zagrał tego dnia jak profesor, szczególnie w ofensywie. W 35. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Radziemskiego Marcin Pacan "szczupakiem" zmusił Fabiańskiego do kapitulacji i do przerwy beniaminek III-ligi prowadził 3:0.

Po zmianie stron goście zagrali odważniej, już w 52. minucie powinno być 3:1, ale dwójkową akcję Pakuły i Werbskiego kapitalną interwencją zatrzymał Dubiel. W 65. minucie we własnym polu karnym źle zagrywał Pacan, piłkę przejął Werbski i strzelił gola honorowego dla Piasta, bowiem kolejne trafienia były już autorstwa gospodarzy. Bardzo dobre zmiany dawali Kowalski, Bednarczyk i Szramowiat, co przełożyło się na zdobycze bramkowe. W 75. minucie "Kowal" był faulowany w polu karnym przez gorzowskiego golkipera, sędzia wskazał na wapno, a na 4:1 strzelił Marcin Pacan tym samym kompletując hat-tricka. Mimo kilku dogodnych sytuacji Bednarczyka i Szramowiata dopiero w doliczonym czasie gry padł ostateczny cios. Po strzale Jurczyka Fabiański wybił piłkę pod nogi Szramowiata, a ten ustalił wynik spotkania na 5:1. Dzięki wysokiej wygranej Karkonosze awansowały w ligowej tabeli na 11. miejsce (bramki 5:4).

Już w sobotę (godz. 18:00) kolejne spotkanie przy ul. Złotniczej. Tym razem rywalem Karkonoszy będzie Foto Higiena Gać (13. miejsce, 1 punkt, bramki 4:7).

Karkonosze Jelenia Góra - Piast Karnin Gorzów Wlkp. 5:1 (3:0)