Jelenia Góra: 10 minut, które wstrząsnęły Chojnikiem

Niedziela, 17 sierpnia 2014, 18:17
Aktualizacja: 18:39
Jelenia  Góra: 10 minut, które wstrząsnęły Chojnikiem
Inauguracja sezonu w Parku Norweskim dla rezerw kowarskiej Olimpii. W niedzielnym spotkaniu pierwszej kolejki klasy A, Chojnik przegrał z ekipą Jana Szaciłło 1:4.

Decydujące o losach spotkania było pierwsze dziesięć minut, w których gospodarze stracili 3 gole. Wynik już w pierwszej minucie otworzył Jacak, siedem minut później Ciesielski dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Skowrona, a ten podwyższył na 0:2. Po kolejnej akcji gości było już 0:3, tym razem Ciesielski sam wpakował piłkę do siatki wykorzystując kiks obrońcy na 16 metrze. Gdy wydawało się, że inauguracja sezonu wstrząśnie ciepliczanami w 14. minucie udało im się zdobyć bramkę kontaktową i od tego momentu mecz się wyrównał. W 21. minucie bliski szczęścia był Michałek, ale jego strzał z rzutu wolnego z narożnika pola karnego doskonale wybronił Szaciłło. W 31. minucie przyjezdni mogli podwyższyć prowadzenie, jednak Skowron nie wykorzystał rzutu karnego.

Po zmianie stron kolejny stały fragment gry w wykonaniu Michałka mógł zakończyć się golem dla gospodarzy, ale piłka odbiła się od poprzeczki. W 79. minucie Ciesielski przebojem wdarł się w pole karne Chojnika i strzałem w długi róg pokonał Olczyka ustalając wynik spotkania na 1:4. Goście kończyli mecz w dziesiątkę, bowiem w 90. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Bednarz.

Chojnik Jelenia Góra - Olimpia II Kowary 1:4 (1:3)