Jelenia Góra: Fantastyczny finisz KPR–u, mamy półfinał

Sobota, 16 sierpnia 2014, 12:56
Aktualizacja: 22:28
Jelenia  Góra: Fantastyczny finisz KPR–u, mamy półfinał
W decydującym o awansie do półfinału pojedynku przeciwko SPR–owi Olkusz, KPR Jelenia Góra zwyciężył 23:14 i o finał zagra o godz. 18:30 z HC Roedertale (Niemcy).

Do efektownego zwycięstwa nad zespołem byłego trenera KPR-u Zdzisława Wąsa naszą ekipę poprowadziły siostry Mączki, które kapitalnie rzucały z drugiej linii. Ania Mączka zapisała na swoim koncie 7 bramek, a jej siostra Małgorzata jedną mniej. Efektowne zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo. W pierwszej połowie żółto-niebieskie przegrywały 3:6, chwilę później wyrównały na 6:6, by w 13. minucie ponownie ustępować rywalkom o 3 bramki (6:9). Kolejne minuty pierwszej części charakteryzowały się niemocą strzelecką obu zespołów, dopiero przed przerwą KPR doszedł na 8:9, a po zmianie stron podopieczne Michała Pastuszko rozpoczęły marsz po półfinał. Przypomnijmy, aby awansować do czołowej czwórki turnieju jeleniogórzanki musiały pokonać SPR co najmniej trzema bramkami. Jak się okazało gospodynie z każdą minutą łapały wiatr w żagle i pewnie pokonały ekipę z Olkusza 23:14.