Czytaj także: Świdnica Wałbrzych

Wtorek, 21 października 2014 Godz.: 07:16:03 Imieniny: Urszuli, Hilarego, Jakuba Czytających: 1310 Niezalogowany

Wiadomości, Jelenia Góra

Dlaczego jesteśmy biedni? O tym seminarium

Wtorek, 29 października 2013, 07:12, ostatnia aktualizacja: 2013-10-30 07:24
Mea
Miej świadomość
 
Głos ulicy
Schyłek świetności Jeleniej Góry? (26)

Jelenia Góra Czwartek, 19:07
09 października 2014

 
Kalendarz wydarzeń
 
Kategorie wydarzeń
Kabarety1
Koncerty8
Konkursy1
Kursy6
Prelekcje1
Spotkania2
Tańce2
Teatry8
Turystyka2
Warsztaty5
Wystawy2
 
Dialogi Jelonki
 
Archiwum PDF
Archiwalne numery Jelonka
 
Zrób se sam
 
Fot. Mea

„Rozwój Polski, Rozwój Dolnego Śląska, Rozwój Jeleniej Góry” to temat seminarium, zorganizowanego przez posłankę Marzenę Machałek. Odbyło się ono wczoraj (28.10.) na Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Konferencję objął patronatem prof. Ryszard Legutko.

- Pomysł na konferencję zrodził się po dyskusji naukowców. Do Jeleniej Góry przyjechali wybitni przedstawiciele polskiej polityki i nauki, by rozmawiać o rozwoju nie tylko kraju, ale również naszego regionu – mówiła Marzena Machałek.

Krzysztof Szczerski, doktor habilitowany nauk o polityce, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego (Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych), redaktor naczelny dwumiesięcznika „Arcana” i poseł RP, mówił o ”Wpływie polityki europejskiej na model rozwojowy Polski”.

- Musimy zastanowić się, czy faktycznie przeżywamy obecnie w Polsce modernizację, czy kraj jest nowocześniejszy? Ważne jest przełamywanie podziału: centrum a peryferie, i hierarchii narzuconej odgórnie na miasta. Niestety podział ten pogłębia się. Dostępność do funduszy europejskich oraz komunikacja pogorszyły się w ostatnich latach. Możliwości potencjałowe ukryte w różnych miastach nie są w pełni wykorzystywane – twierdził Krzysztof Szczerski.

Jerzy Żyżyński, profesor nauk ekonomicznych z Uniwersytetu Warszawskiego, poseł RP, poruszył temat ”Dlaczego jesteśmy biedni i czy mamy szansę na rozwój? Makroekonomiczne i mikroekonomiczne przyczyny kryzysu – ujęcie systemowe”.

- Polska jest biednym krajem, przeciętny godzinowy koszt pracy jest czterokrotnie niższy, niż w krajach Europy zachodniej. Musimy odbudować pozycję państwa, a zależy ona od tego, co wytwarzamy, czyli przemysłu i usług. Jestem przeciwnikiem kultu małych i średnich przedsiębiorstw, które są ważne w pewnym stopniu, jednak siła gospodarki jest w dużych przedsiębiorstwach – podkreślał Jerzy Żyżyński.

Zbigniew Kuźmiuk, doktor nauk ekonomicznych, adiunkt na Uniwersytecie Technologiczno – Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu (Katedra Finansów i Ubezpieczeń), poseł RP, mówił o ”Sytuacji polskich finansów publicznych, a generowaniu środków finansowych o charakterze rozwojowym”.

- Mówiłem o pułapce niskiego wzrostu, w jakiej znajduje się polska gospodarka już od paru lat i w takiej pułapce jeszcze z pewnością pozostanie do 2017. Finanse publiczne po prostu załamały się, dochodów podatkowych, głównie VAT-u jest coraz mniej, przez to państwo ma duże deficyty i pogłębiający się dług publiczny. Świadczy to o rozkładzie systemu podatkowego. Mamy szanse na dotacje unijne, ale środków własnych przez kolejnych siedem lat musimy mieć ok. 200 mld zł – mówił Zbigniew Kuźmiuk.

Wykłady wygłosili również naukowcy jeleniogórscy. Prof. dr hab. Jacek Potocki mówił o ”Przeciwdziałaniu wykluczeniu komunikacyjnemu Jeleniej Góry, wybranych rekomendacjach”.

– W regionie jeleniogórskim najważniejsza jest odbudowa potencjału przemysłowego. Panuje przekonanie, że kotlina ma rozwijać się głównie w kierunku turystycznym. Trzeba jednak pamiętać, że nie byłoby turystyki bez przemysłu. By rozwijać Jelenią Górę potrzebna jest dobra komunikacja. Wreszcie postępuje remont torów z Wrocławia do naszego miasta, jednak to jest regulacja zaniedbań szeregu lat. Komunikacja drogowa nie nadąża za wzrostem liczby samochodów w powiecie – wymieniał Jacek Potocki.
Prof. dr hab. Jarosław Witkowski prezentował ”Diagnozę i kierunki poprawy jakości życia mieszkańców Jeleniej Góry”.

- Skupiłem się na poprawie jakości życia mieszkańców Jeleniej Góry, warunkach mieszkaniowych i dostępności do pracy, świadczeń medycznych i oświaty. Nastroje społeczne są złe i 14 proc. osób przejawia chęć emigracji z miasta. Problemy wynikają z wieloletniego złego zarządzania miastem i brak dialogu społecznego – powiedział Jarosław Witkowski.

Uczestnicy przybyli na konferencję z zainteresowaniem słuchali dyskusji o rozwoju regionu.
- Poruszane były ciekawe tematy. Sukces drzemie we współpracy mniejszych miejscowości z byłego województwa jeleniogórskiego, które powinny wypracowywać wspólne cele i pozyskiwać na nie dotacje unijne – powiedziała Teresa Trefler, przewodnicząca Rady Gminy Lubań.

- Przyszłam na konferencję, by poznać wizję posłanki i naukowców na temat przyszłości Dolnego Śląska i rozwoju regionu. Posiadamy ośrodek narciarski na Łysej Górze w Dziwiszowie i chcielibyśmy mieć wpływa na rozwój powiatu. Trzeba łączyć turystykę z rozwojem przemysłowym – zaznaczyła Joanna Ceglińska ze Szkoły Narciarskiej i Sudeckiego Klubu Eskulap.
Dodatki: Zapisz | Drukuj | Wyślij | Zapamiętaj | Zobacz zdjęcia
Następna wiadomość Wiadomości 
 Poprzednia wiadomość Strona główna 
 
Waszym zdaniem
Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.
  29-10-2013 08:11 | ~sumienie | *.dialog.net.pl (78.10.*.*)
Bo żyjemy we własnym kraju ,kraju bandyckim który okrada swoich obywateli. .!Jedyna grupa uprzywilejowana to kler.

  29-10-2013 08:21 | ~ | *.jeleniagora.vectranet.pl (109.241.*.*)
Bo jesteśmy durnym narodem z mentalnością niewolników. Cieszymy się, że nam rozkradli i wyprzedali przemysł, a sami mamy robić jako wyrobnicy w kolorowych marketach i montowniach. A złodzieje spod znaku partyjnych gęby mają pełne Boga i ojczyzny. Tu jest potrzebny DZIEŃ SZNURA!

  29-10-2013 08:46 | ~ | *.dialog.net.pl (78.10.*.*)
Bo mamy "Mazowiecką" Polskę. Gruba linia, kontrakty baronów, okrągłe podstoliki, układ zamknięty i państwo w państwie. Stalinowski kraj zbrodniarzy.

  29-10-2013 08:48 | ~+ | *.adsl.tpnet.pl (83.5.*.*)
...no i polityków takich jak ci na fotografiach.

  29-10-2013 08:57 | ~ | *.jeleniagora.vectranet.pl (78.88.*.*)
Nasz polski przemysł trzeba uruchomić w Jeleniej Górze, to da prace i połączyć Jelenią Górę ze światem bo jesteśmy od niego odizolowani. Polski przemysł zbuduje siłę dla nas, a nie dla innych, pieniądz zostanie w kraju, a nie pójdzie dla jakiejś obcej korporacji. I zlikwidować ulgi podatkowe dla obcych firm handlujących i działających na terenie naszego kraju!!!

  29-10-2013 08:59 | ~ | *.jeleniagora.vectranet.pl (78.88.*.*)
Bo jak tak dalej pójdzie, to będziemy śnili jak Chińczycy i pracowali za miskę ryżu bez wizji spokojnej starości!!!

  29-10-2013 09:00 | ~Error | *.dialog.net.pl (78.10.*.*)
...ale dlaczego tyle pustych miejsc na tej małej salce?

  29-10-2013 09:17 | ~mon | *.ae.jgora.pl (62.87.*.*)
To były rzeczywiście wnikliwe i prawdziwe analizy ze zdecydowaną przewagą argumentów merytorycznych nad politycznymi.

  29-10-2013 09:18 | ~18 sqandal | *.dynamic.chello.pl (89.74.*.*)
..... zniszczyć było łatwo , obłowili się ci < zbawcy narodu > ( czytaj steropianowcy ) a teraz chca kraj odbudować , oddajcie najpierw to co zdobyliscie ( czytaj ukradliście ) dzięki buntowi robotnikow ( których poprostu oklamaliście ) teraz odbudować to zaś po waszemu ( odbudować na biednych robotnikach ) a wam brzuszki i konta rosna , kiedys ktoś was z tej pazernosci rozliczy to pewne jak drut

  29-10-2013 09:43 | ~ | *.jeleniagora.vectranet.pl (78.88.*.*)
w PRL-u nawet własne komputery produkowaliśmy od tych małych począwszy (Elwro / Meritum) także pc (Mazowia) na mainframe skończywszy ( Odra ) a już po PRL-u firma Optimus która kto wie co by dziś produkowała (może nawet własne karty graf lub procesory) gdyby kilka lat temu nie została zniszcona niby przez pomyłkę

  29-10-2013 09:56 | ~wonzkomuną | *.dialog.net.pl (78.8.*.*)
Dlaczegoś biedny,boś głupi. Czemuś głupi? Boś biedny!!!

  29-10-2013 10:03 | ~Hmmm | *.dialog.net.pl (78.10.*.*)
A moje dziecko ma wykłady z socjologii na stołecznej uczelni. I jako sztandarowy socjologiczny przykład / ilustracja pojęcia umierającego / martwego miasta służy non-stop... tak, zgadliście. :( To boli, bardzo. Ale cóż, nie da się bić z faktami.

  29-10-2013 10:04 | ~zBIGs | *.dialog.net.pl (78.8.*.*)
a ile firm prowadzili i ile miejsc pracy stworzyli politycy?

  29-10-2013 10:05 | ~nio, nio | *klient.box3.pl (176.114.*.*)
Skąd takie nagłe zaiteresowanie "warszafki"? Przyjechali zlustrować teren, czy czegoś tu jeszce nie zakopano? Pan na zdjęciu .... skutecznie przyczynił sie do upadku kotliny i może Wam "warszafko" z czystym sumieniem zaręczyć, że tu już nie ma nic do opylenia ani do wywiezienia. Wystarczy odwiedzić były JELCHEM :-(. A czy szanowni prelegenci tam byli?

  29-10-2013 10:30 | ~ObywatelJG |  (78.10.*.*)
www.youtube.com/watch?v=uU5do2AivR0 Długie Spotkanie uczniów z Korwinem-Mikke (Nowa Prawica - sondażowo może wejść do sejmu, więc nie "marnujemy" głosu). Polecam poznać inne poglądy, wbrew pozorom nie kontrowersyjne. Na pewno warte rozważenia (nie to co ta codzienna papka w mediach). Cały film dość długi ale tylko po całości można wyrobić sobie pogląd o co ten człowiek walczy (a nie z kontrowersyjnych wypowiedzi które ukazują się w głównych telewizjach aby podbić oglądalność).

  29-10-2013 10:35 | ~oko | *.play-internet.pl (164.127.*.*)
bieda na zyczenie ... pseudosolidarnosciowcy sie ustawili a biedaki nie ida glosowac ... wiec niech grzebia w smietniku dalej...ciekawe kiedy przejrza na oczy ...smietanka sama sie wybiera , glosuja na koryto SWOJE...!!!!!!!! TRAGEDIA

  29-10-2013 11:14 | ~do 10:05 | *.dialog.net.pl (78.8.*.*)
Pan na zdj 16 skutecznie przyczynił się też do uratowania zdrowia mieszkańców tej zadymionej chemicznymi wyziewami kotlinki, gdzie przejeżdżając obok zajezdni w l. 80 rodzice kazali mi zatykać nos. Niestety doceniamy tylko to co namacalne i wymierne, a to co potencjalne i niewidoczne gołym okiem chętnie ignorujemy. Rozwój i przemysł tak, ale z głową a nie na hura, jak to było w PRLu.

  29-10-2013 11:19 | ~Wynocha! | *.adsl.tpnet.pl (83.10.*.*)
Gratuluję "pośle jeleniogórski" Lipiński, mieszkańcu Warszawy. Cieszę się, że wreszcie zjechałeś do swoich naiwnych jeleniogórskich wyborców pisowskich. Naiwnych, bo wierzą, że jak ma sie posła z Warszawy to gwarantowany rozwój i dobrobyt naszego pieknego miasta. Dotąd, dopóki jeleniogórzanie będa dawać sie ogłupiać wszelkiej maści obcym cwaniakom i głosować na nich Jelenia Góra będzie traktowana przez nich lekceważąco.Żądamy zmiany granic okręgów wyborczych i zmiany procedur wyborczych! Spadochronoarze legniccy, wrocławscy i warszawscy wynocha z naszej Kotliny!

  29-10-2013 11:45 | ~qm |  (5.174.*.*)
boli też fakt, jak absorbujące dla naszego "chłopczyka po kulu" są działania dotyczące ustawiania znajomych i rodziny (w porównaniu z jego podchodami i roszadami personalnymi - szwagierka poprzedniego wodza była grą wyjątkowo fair) - m.in. zostało mu już nie wiele czasu żeby stworzyć w swoim mieście posadę dla księżniczki - wtedy będzie miał czas na zajęcie się gospodarką i malkontenci będą musieli zamilknąć na zawsze

  29-10-2013 11:52 | rymcycymcy |  
Jak PiS wygra wybory, to od razu bieda zostanie zniesiona, a pod strzechy trafi radość, szczęście i dobrobyt ! :) ...zobaczycie ! :))

  29-10-2013 11:57 | ~belfer | *.jeleniagora.vectranet.pl (78.88.*.*)
dobrze... dobrze.... niedostateczny

  29-10-2013 12:38 | ~tejoo | *.t-mobile.pl (213.158.*.*)
Jest bieda bo Tuskolandia potrzebuje naszej kasy swoją biurokrację , wina, garnitury , cygara itp.

  29-10-2013 13:28 | ~gość II | *.adsl.tpnet.pl (83.30.*.*)
Do Wynocha, to czemu senatorem został spadochroniarz Piono?

  29-10-2013 13:29 | ~tom | *.jeleniagora.vectranet.pl (78.88.*.*)
na sali tłumy..może jakby posłanka zaprosila profesora Rońde i Chrisa od bzziuuu to by ludzie przyszli. Fachowcy PiSu mowią o rozwoju...:D

  29-10-2013 13:32 | ~gość II | *.adsl.tpnet.pl (83.30.*.*)
Kotliną od lat rządzi ten sam układ PO - SLD dbający o stołki dla siebie. Przy takiej politycznej koniunkturze - ta sama parta iw w rządzie województwie i mieście, Jelenia Góra powinna kwitnąć. Ale tak nie jest, gdyż towarzysze myślą tylko o sobie, reszta może iść na szczaw. Ciemny lud wszystko kupi, a w razie czego winę się na Wrocław zrzuci, że niby coś zabiera.

  29-10-2013 14:40 | ~turysta134 | *.adsl.tpnet.pl (83.7.*.*)
Oddajcie składki jakie pracodawca i pracownik musi płacić .Dzięki temu można byłoby wprowadzić prywatne ubezpieczenia, szpitale nie zadłużały b y się a pracodawca zatrudniałby legalnie , oddajemy i musimy walczyć o miejsca w NFZ aby dostać sie do specjalisty,albo musimy wyłożyć prywatnie pieniądze. Czy jesteśmy biedni ? w ciągu 25 lat nie staniemy się potęgą musimy zapłacić za wojnę i za życie w komunie i takie debaty to tylko gdybanie co by było gdyby ,ale lans jest lansem i koniecznie uwiecznieni jestęśmy w mediach a oto chodzi przed wyborami

  29-10-2013 14:44 | ~takie tam | *.adsl.tpnet.pl (83.7.*.*)
złe zarządzanie miastem? Tyle ile Jelenia Góra zyskała korzystając z unijnych pieniędzy to sie nie liczy, przychodzą nowi pracodawcy -dzieje się to powoli ale dzieje. Obecny prezydent jako jedyny chce rozmawiać z przedsiębiorcami. najlepiej krytykować wcale nie zazdroszczę tym co rządzą coraz więcej zrzuca się finansowo na gminy nie patrząc czy gmina jest w stanie to uźwignąć. Patrzenie z perspektywy dużych gmin, które te pieniądze mają nie jest wyjściem z sytuacji

  29-10-2013 15:44 | ~ | *.dialog.net.pl (78.10.*.*)
Dlaczego jesteśmy biedni ? Bo politycy to złodzieje i nie dadzą nam zarobić, jeszcze twierdzą że za najmniejsza krajową da się wyżyć , a ja z tego kraju wyjezdzam bo ja na tych nierobów nie będę robił i dodatkowo jeszcze do 67 roku życia.

  29-10-2013 15:50 | ~Góral | *.bigband.com.br (200.192.*.*)
Pan Potocki jak zwykle same bzdury gada. Jasne, wybudujmy fabryki, zadymimy kotlinę, to turyści będą walić do nas drzwiami i oknami. Tak może mówić tylko człowiek który nie ma pojęcia o turystyce. Wielce wymowny jest przykład Cieplic, które z powodu zanieczyszczenia powietrza mogą stracić status uzdrowiska. A Zakopane to oczywiście musi być zagłębie przemysłowe skoro tylu tam turystów.

  29-10-2013 15:52 | ~ALE JAJA !! | *.dialog.net.pl (78.10.*.*)
Na fotografiach brak wszystkich którzy byli na tym spotkaniu. Brak Foto władz miasta .Brak min. Naczelnika Dialogu Społecznego , Przewodniczącego Rady Miasta i zastępców i wielu innych Vipów. OCENZUROWANO !! ALE JAJA !!

  29-10-2013 16:13 | ~ale jaja! | *.jeleniagora.vectranet.pl (31.11.*.*)
Profesor Z. Przybyła na PIS- owskiej konferencji

  29-10-2013 16:20 | ~ | *.kharkov.volia.com (77.122.*.*)
Ciekawe, że pan profesor Potocki jak był rzecznikiem KPN-u to inaczej śpiewał. Pamiętam że wtedy walczył z mieszkańcami Szklarskiej Poręby, którzy domagali się rozwoju swojego miasta, a teraz nagle zamarzyły mu się fabryki w Kotlinie ? Kto teraz panu Potockiemu płaci ? Taki z niego naukowiec jak z komisji Macierewicza, gada tak jak wiatr zawieje. Prawdę mówiąc tam by się świetnie nadawał. takich nałkoffcuff nam nie potrzeba !

  29-10-2013 16:26 | ~TEJOo | *.jeleniagora.vectranet.pl (109.241.*.*)
A gdzie Zośka??? Ps.niektóre zdjęcia po 3x pokazane żenada...........

  29-10-2013 16:27 | ~prof. dr hab | *.adsl.tpnet.pl (83.10.*.*)
Czy szanowni (?) prelegenci występowali jako naukowcy czy politycy? Bo że człowiek różnie mówi w zależności od tego, jaką rolę w danej chwili przyjmuje, widać po wspomnianej komisji Macierewicza. Prawdziwy naukowiec brzydzi się takimi konferencjami, w których mało jest nauki, a dużo polityki, zaś tytuły naukowe służą głównie legitymizowaniu pseudonaukowych bzdur.

  29-10-2013 18:32 | ~ | *.adsl.tpnet.pl (83.10.*.*)
do 29-10-2013 10:05 | ~nio, nio | ja pamiętam czasy, gdy Celwiskoza śmierdziała na całą Jelenią Górę, zwłaszcza, gdy zbierało się na deszcz. Ludzie tracili w niej zdrowie, a wielu życie. Większość byłych pracowników niewiele pożyła na rentach, a odchodzili na rentę zawodową, a dopiero potem mieli emerytury, z powodu utraty zdrowia i zatrucia organizmu. Nigdy więcej Celwiskozy! Najbardziej szkoda mi natomiast Fabryki Maszyn Papierniczych, która została sprzedana właściwie nie wiadomo z jakiego powodu. Ten zakład nie truł środowiska, a zatrudniał dużo ludzi.

  29-10-2013 18:56 | ~ | *.adsl.tpnet.pl (83.10.*.*)
Do 29-10-2013 18:32 | ~ | *.adsl.tpnet.pl (83.10.*.*): To mało pamiętasz, bo Fampa też spuszczała ścieki do Kamiennej, że śmierdziało na pół Cieplic.

  29-10-2013 19:13 | ~sumienie | *.dialog.net.pl (78.10.*.*)
DO "ala" bo Polską rządzą watykaniści z siedzibią w Krakowie !!Darmozjady wyssysające robotniczą krew.Bieda ? a OPUS DEI i mały pikuś? A odszkodowania za afery sexualne to co ? My przepraszam WY płacicie za to !!Dlaczego nie ma bidy w Skandynawii? Bo tam nie sięga wladza nieomylnego papieża! ONI mają wszyskiego dosyć a my dosyć wszystkiego. ICH stać na wczasy a tu na klęczkach litanie di JP II. Amen.

  29-10-2013 19:26 | ~ | *.adsl.tpnet.pl (83.10.*.*)
do 29-10-2013 18:56 | ~ | w tamtych czasach wiele zakładów spuszczało ścieki do rzek, pamiętam, że z Piechowic też coś spływało do rzeki, obecnie to chyba byłoby bardziej ucywilizowane. Pamiętam też, że jednak, że smród ścieków z Fampy nie dorównywał smrodowi dwusiarczku (CS2) i innym merkaptanom z Celwiskozy, o ściekach nie wspomnę. Celwiskoza wolała co roku płacić wielką karę za zanieczyszczanie rzeki niż wybudować jakieś filtry, aby tego świństwa nie leciało tyle do wody. No i jednak Fampa nie była trucicielem dla ludzi, tak jak Celwiskoza, która jeszcze wiele lat zbierała swoje śmiertelne żniwo wśród byłych pracowników. Pozdrawiam.

  29-10-2013 19:28 | ~inny | *.adsl.inetia.pl (159.205.*.*)
A ty ,,sumienie" to udaj się jak najszybciej do PSYCHIATRY,bo cos masz z deklem nie tak.

  29-10-2013 19:35 | ~ciekawski | *.dialog.net.pl (78.10.*.*)
Czy teraz wszyscy profesorowie widoczni na konferencji zasilą komisję Macierewicza????

  29-10-2013 19:38 | ~K_asia1 | *klient.box3.pl (176.114.*.*)
Do Górala. A kto ci powiedział, że przemysł to tylko śmierdzące kominy? Masz wizje rodem sprzed 30 lat. Teraz znaczna część przemysłu jest zupełnie nieuciążliwa dla środowiska naturalnego.

  29-10-2013 19:57 | ~pora umierać | *.dialog.net.pl (78.10.*.*)
Dlaczego jesteśmy biedni? Pytali biedni zza stołu ,biednych na widowni. Jeden taki biedny ,to nawet na fryzjera nie ma.Drugi biedny w kadrze się nie mieści. Młodzież jest jest załamana,bo jeszcze daleko jej do poziomu zbiedaczenia tychże.

  29-10-2013 20:03 | ~ | *.adsl.tpnet.pl (83.10.*.*)
do 29-10-2013 15:50 | ~Góral | - Zakopane jest teraz zupełnie inne niż dawniej, nie jest to oaza czystego powietrza, za dużo samochodów tam wjeżdża.

  29-10-2013 20:44 | ~ | *.adsl.tpnet.pl (83.10.*.*)
A Ty "sumienie" wiesz, że gdzieś dzwoni ale nie wiesz z której strony.

  29-10-2013 20:48 | ~sumienie | *.dialog.net.pl (78.10.*.*)
Wolę że mi dzoni w uszach niż w kościele ,napewno z lewej strony!

  29-10-2013 21:38 | ~MKjanek32 | *.dialog.net.pl (78.8.*.*)
Pytanie do kilku osób, od kiedy przemysł MUSI oznaczać zanieczyszczenia środowiska?

  29-10-2013 22:06 | ~awa | *.adsl.tpnet.pl (83.10.*.*)
Czy argumenty naukowców mogą przekonać perfidnych POstkomunistów?

  29-10-2013 22:53 | ~ | *.adsl.tpnet.pl (83.10.*.*)
Do 29-10-2013 19:26 | ~ | *.adsl.tpnet.pl (83.10.*.*): Otóż to. Dlatego mówienie, że do rozwoju turystyki potrzebny jest przemysł, jest zwykłym bredzeniem ignoranta, bo jest dokładnie na odwrót.

  29-10-2013 22:55 | ~ | *.adsl.tpnet.pl (83.10.*.*)
Do K_asia1: A mogłabyś podać przykłady takich przemysłów? Pewnie o tym nie wiesz, ale żeby przemysł funkcjonował, trzeba wybudować fabryki (które szpecą krajobraz), rozbudować sieć dróg, zwiększa się transport drogowy, hałas i ilość spalin, rośnie zużycie na wodę i wiele innych czynników, które niespecjalnie służą turystyce, a wręcz przeciwnie.

  29-10-2013 23:04 | ~jelgor | *.jeleniagora.vectranet.pl (78.88.*.*)
I znów narady i seminaria.Najwyższy czas przystąpić do pracy na rzecz Polski i Polaków....................

1  2  Dalej » | Ostatnia z 2 stron
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta w portalu Jelonka - zarejestruj się!
 
Będzie się działo! - Jelonka poleca
 
Najczęściej czytane komentowane
10 30
10 30
 
Maraton subiektywności
 
Edukacja
Uroczyste ślubowanie pierwszaków w 707 [FOTO] Uroczyste ślubowanie pierwszaków w 707   (6)

Karpacz Poniedziałek, 08:22
20 października 2014

„Być dobrymi koleżankami i kolegami. Pilnie uczyć się i sumiennie wypełniać wszystkie polecenia...
Skąd wziął się Neptun na jeleniogórskim Rynku [FOTO] Skąd wziął się Neptun na jeleniogórskim Rynku   (17)

Jelenia Góra Poniedziałek, 08:06
20 października 2014

Na rynkach prawie wszystkich miast zachodnio– i środkowoeuropejskich, oprócz ratusza, pręgierza i wagi...
Dzień Edukacji Narodowej  w jeleniogórskiej „Dwójce” [FOTO] Dzień Edukacji Narodowej w jeleniogórskiej „Dwójce”  

Jelenia Góra Piątek, 14:17
17 października 2014

W Szkole Podstawowej nr 2 uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi szkoły świętowali...
Niezwykły gość w Przedszkolu nr 19 [FOTO] Niezwykły gość w Przedszkolu nr 19   (1)

Jelenia Góra Piątek, 09:06
17 października 2014

O problemach i możliwościach funkcjonowania osób z różnymi formami niepełnosprawności opowiadała...
Energetyczna lekcja – zgłoś szkołę i weź udział w programie Energetyczna lekcja – zgłoś szkołę i weź udział w programie 

Region Czwartek, 08:04
16 października 2014

Jak bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych oraz jak zareagować w sytuacji niebezpieczeństwa?...
Artystycznie i świątecznie w Rzemiosłach [FOTO] Artystycznie i świątecznie w Rzemiosłach   (2)

Jelenia Góra Środa, 09:01
15 października 2014

Przedstawiciele dziesięciu jeleniogórskich instytucji kultury przybyli wczoraj (14.10.) do Zespołu...
Uroczysty apel w ZSE i Gimnazjum nr 3 [FOTO] Uroczysty apel w ZSE i Gimnazjum nr 3   (4)

Jelenia Góra Środa, 08:37
15 października 2014

Wczoraj (14.10.) w Zespole Szkół Elektronicznych i Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze odbył się apel z...
Deszcz nagród i wyróżnień w Dniu Edukacji [FOTO] Deszcz nagród i wyróżnień w Dniu Edukacji   (28)

Jelenia Góra Środa, 07:48
15 października 2014

Trzydziestu dziewięciu pracowników szkół i przedszkoli, w tym dziewięciu dyrektorów, 22. nauczycieli...
Miejskie obchody Dnia Nauczyciela [video] Miejskie obchody Dnia Nauczyciela   (10)

Jelenia Góra Wtorek, 16:48
14 października 2014

Kwiaty podziękowania i nagrody – również te pieniężne z okazji dnia nauczyciela wręczano dziś...
Pasowanie pierwszoklasistów w Gimnazjum nr 3 [FOTO] Pasowanie pierwszoklasistów w Gimnazjum nr 3   (5)

Jelenia Góra Poniedziałek, 10:49
13 października 2014

Samorząd Uczniowski w jeleniogórskim Gimnazjum nr 3 zorganizował w piątek (10.10.) pasowanie...
Zobacz więcej artykułów
Zobacz więcej Edukacja
 
Redakcja

Masz problem? A może wiesz coś ciekawego i chcesz się z nami ta wiedzą podzielić? Zadzwoń do nas lub przyjdż osobiście. Redakcja mieści się przy ul. Skłodowskiej-Curie 13/2 (I piętro).
Dziennikarze: 75-75-242-16
Marketing: 75-75-444-00
We wtorek dyżuruje
fotoreporter
Agata Galas-Dudek
Od 10.00 do 12.00
 
Wiadomości |  Sport |  Fotoreportaże |  Ogłoszenia |  Nieruchomości | 
Katalog firm |  Będzie się działo |  Sondy |  Redakcja |  Gazeta |  Reklama |  Partnerzy 
© 2002-2014 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group.
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Napisz do nas | Redakcja | Jelenia Góra | Świdnica | Wałbrzych | Logo