Czytaj także: Świdnica Wałbrzych

Wtorek, 26 maja 2015 Godz.: 01:20:28 Imieniny: Filipa, Pauliny Czytających: 4338, Zalogowanych: 1 . Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wiadomości, Jelenia Góra

Dr. Schneider będzie się rozbudowywał i zatrudniał również fachowców

Wtorek, 9 kwietnia 2013, 07:58, ostatnia aktualizacja: 2013-04-10 08:31
Autor : Angela
Miej świadomość
Pachołki Rosji (5)

Polska Piątek, 16:56
22 maja 2015

 
Głos ulicy
 
Kalendarz wydarzeń
 
Kategorie wydarzeń
Event2
Kabarety1
Koncerty6
Kursy6
Plenerowe6
Prelekcje4
Sportowe3
Spotkania3
Teatry9
Turystyka2
Warsztaty7
Wystawy3
 
Dialogi Jelonki
 
Archiwum PDF
Archiwalne numery Jelonka
 
Telewizja StrimeoTV
Wydarzenia z dnia 25.05.2015 r.  

Jelenia Góra Poniedziałek, 20:12
25 maja 2015

 
Fot. –

W ciągu najbliższych kilku lat firma Dr. Schneider w Radomierzu chce rozbudowywać linie technologiczne m.in. „wtryskarni”, ale i nowego produktu – schowków samochodowych. Prace ma znaleźć tu pół tysiąca nowych pracowników. A już w przyszłym tygodniu rusza budowa Ośrodka Badawczo– Rozwojowego, gdzie jeszcze w tym roku zatrudnionych zostanie 30 inżynierów. Wczoraj (8.04) odbyło się uroczyste wręczenie firmie Dr. Schneider certyfikatu zezwolenia na prowadzenie inwestycji w podstrefie ekonomicznej Janowice Wielkie.

Podczas konferencji zostały zaprezentowane zamierzenia inwestycyjne firmy Dr. Schneider Automotive Polska. Prezes zarządu podkreślał, że do decyzji o rozbudowie zakładu przyczyniło się zaangażowanie i przygotowanie tutejszych pracowników.


- Decyzja o lokalizacji inwestycji w Polsce była skutkiem analizy przeprowadzonej w pięciu innych krajach Europy – mówił Kurt Lampert członek Zarządu Dr. Schneider Automotive Polska Sp, z o.o. – Jednym z głównych czynników wyboru Radomierza było bardzo dobre przygotowanie i zaangażowanie pracowników, wyraźnie większe niż w innych krajach, a wykształcenie i zaangażowanie to baza dobrego biznesu. To było również podstawą decyzji o dalszej rozbudowie zakładu i dalszej inwestycji. W ostatnich latach udało nam się zgromadzić grupę bardzo dobrych pracowników, którzy mają bardzo wysokie kompetencję i bardzo duży poziom wiedzy, również dotyczącej nowych technologii. Duża część pracowników mówi w językach obcych, dlatego jesteśmy z nich dumni. W wielu kompetencjach nasz zespół jest wiodący w porównaniu z innymi grupami - chwalił Kurt Lampert.

Nowe inwestycje w firmie Dr. Schneider to przede wszystkim nowe linie technologiczne w obszarze montażu, ale i pochodnych. Ma być to rozbudowa „wtryskarni” oraz uruchomienie linii technologicznej schowków samochodowych.

- Naszym głównym produktem są systemy nawiewowe do samochodów osobowych, ale następnym produktem, w który będziemy się dość intensywnie angażować i inwestować w niego, będą schowki samochodowe – mówił prezes zarządu.

To jednak nie koniec. Firma jeszcze w tym roku wybuduje Ośrodek Badawczo- Rozwojowy za 36 mln zł, z czego dofinansowanie tej inwestycji wyniesie 8 mln 400 tys. zł

- Budowę ośrodka rozpoczynamy od przyszłego tygodnia – mówiła Gabriela Stępień , dyrektor ds. administracyjno-handlowych i prokurent firmy Dr. Schneider. - Do startu z badaniami będziemy gotowi pod koniec tego roku. W ośrodku zatrudnionych będzie 30 inżynierów. Zajma się oni poszukiwaniem nowych technologii i rozwiązań dla branży motoryzacyjnej, które są naszym wyzwaniem w branży i absolutną koniecznością by utrzymać dobrą pozycję na rynku. Część fachowców dla ośrodka już mamy. Udało nam się zatrudnić ich już wcześniej i są już oni na pewnym etapie przygotowania zawodowego. Jest to trudna rekrutacja, bo poszukujemy fachowców, których w tym regionie nie ma aż tak wielu. Musimy poszukiwać ich w różnych regionach Polski - dodała Gabriela Stępień.

Zezwolenie na prowadzenie inwestycji w podstrefie Janowice Wielkie Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości do 2020 roku, firmie Dr. Schneider przekazała prezes strefy Iwona Krawczyk, która podkreślała, że jest to inwestor sprawdzony i zatrzymanie go w Polsce było niezwykle istotne.

– Z tym partnerem pracujemy od roku 2006, dlatego przedłużenie dla niego zezwolenia na użytkowanie podstrefy jest dla nas niezwykle istotne – mówiła Iwona Krawczyk, prezes zarządu Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości w Kamiennej Górze. - Jest to partner sprawdzony, który realizuje wszelkie deklaracje zarówno w kwestiach inwestycyjnych, jak i tworzenia nowych miejsc pracy. Tym bardziej wydanie takiego zezwolenia nas cieszy, bo gdyby nie tu, ta inwestycja byłaby poza granicami naszego kraju. Należało więc wypracować kompromis i wziąć na siebie zobowiązania by zatrzymać inwestora, aby tu robił reinwestycje. Jest to trzecia co do wielkości inwestycja w powiecie. Co ważne, forma dba też o rozwój badawczy, dzięki czemu powstanie Centrum Badawczo – Rozwojowe, a to są miejsca pracy dla naszych młodych, bardzo zdolnych inżynierów, którzy będą tutaj w biurach zajmować się najnowszymi tendencjami dotyczącymi systemów wentylacyjnych w samochodach – dodała Iwona Krawczyk.

Wielkiej dumy z planowanych inwestycji nie krył też obecny na konferencji Kamil Kowalski, wójt gminy Janowice Wielkie:

- Dla mnie jako wójta i mieszkańca rozbudowa zakładu to fenomenalna sprawa – mówił. - Nareszcie jedna z najmniejszych i najbiedniejszych gmin w regionie jeleniogórskim rozbudowuje się. Od półtorej roku wspólnie z zarządem firmy Dr. Schneider, Starostwem Powiatowym w Jeleniej Górze i zarządem kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej czyniliśmy starania, by nasza podstrefa mogła się rozwijać i żeby ten zakład mógł się rozbudowywać. To dla gminy spory zysk, a dla mieszkańców całego regionu nowe miejsca pracy. Jako gmina pomagaliśmy zakładowi w ramach pomocy de minimis i teraz też będę starał się przekonać radę, by takiej pomocy mu udzieliła, po to by za jakiś czas te pieniądze do nas wróciły – dodał Kamil Kowalski, wójt Janowic Wielkich.
Dodatki: Zapisz | Drukuj | Wyślij | Zapamiętaj
Następna wiadomość Wiadomości 
 Poprzednia wiadomość Strona główna 
 
 
Będzie się działo! - Jelonka poleca
 
Najczęściej czytane komentowane
10 30
10 30
 
Maraton subiektywności
 
Aktualności
Retro rowerzyści już po raz szósty [video] Retro rowerzyści już po raz szósty   (1)

Jelenia Góra Poniedziałek, 13:41
25 maja 2015

Tradycyjna Parada Rowerów Retro już po raz szósty przejechała ulicami Jeleniej Góry. Kilkudziesięciu...
W niedzielę nasi strażacy obchodzili swoje święto [foto] W niedzielę nasi strażacy obchodzili swoje święto   (4)

Jelenia Góra Poniedziałek, 09:39
25 maja 2015

Na stadionie przy ul. Lubańskiej w Jeleniej Górze odbyły się wczoraj (24.05) powiatowe obchody Dnia...
Znamy już oficjalne wyniki w mieście i okręgu Znamy już oficjalne wyniki w mieście i okręgu  (89)

Region Poniedziałek, 09:17
25 maja 2015

W okręgu jeleniogórskim obejmującym powiaty: bolesławiecki, jeleniogórski, kamiennogórski, lubański,...
Jelenią Górę odwiedzi 2 tysiące młodych ludzi [foto] Jelenią Górę odwiedzi 2 tysiące młodych ludzi   (16)

Jelenia Góra Poniedziałek, 07:59
25 maja 2015

Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które w 2016 r. odbędą się w Krakowie, ruszyły pełną...
Marsz dla Życia i Rodziny w ostatnią niedzielę maja Marsz dla Życia i Rodziny w ostatnią niedzielę maja  (6)

Jelenia Góra Poniedziałek, 07:46
25 maja 2015

Ulicami Jeleniej Góry po raz trzeci przejdzie 31 maja Marsz dla Życia i Rodziny. Podobnie jak w...
Kto zapłaci za zniszczenie chodnika? [FOTO] Kto zapłaci za zniszczenie chodnika?   (8)

Jelenia Góra Poniedziałek, 07:17
25 maja 2015

– Podczas czwartkowych (21.05) prac remontowych w Cieplicach koło Apteki pod Koroną firma budowlana...
Jeleniogórzanie głosują w drugiej turze [foto] (aktualizacja) Jeleniogórzanie głosują w drugiej turze (aktualizacja)  (44)

Jelenia Góra Niedziela, 12:27
24 maja 2015

Dzisiaj (24.05) od godz. 7.00 trwa „dogrywka” w wyborach prezydenckich. Głosować można do godz....
Jak pech, to pech – kolejna awaria rurociągu [foto] (aktualizacja) Jak pech, to pech – kolejna awaria rurociągu (aktualizacja)  (27)

Jelenia Góra Niedziela, 09:48
24 maja 2015

O prawdziwym pechu mogą mówić mieszkańcy jeleniogórskiej dzielnicy Zabobrze z ulic Kolberga i...
Nowy plac dla aktywnych na Zabobrzu  [FOTO] Nowy plac dla aktywnych na Zabobrzu   (11)

Jelenia Góra Niedziela, 08:03
24 maja 2015

Do końca lipca br. na jeleniogórskim Zabobrzu przy ul. Komedy Trzcińskiego powstanie nowy plac...
Mieszkańcy tracą cierpliwość – znów brak wody Mieszkańcy tracą cierpliwość – znów brak wody  (23)

Jelenia Góra Sobota, 10:42
23 maja 2015

Już po raz piąty w tym miesiącu przy ul. Kolberga i Komedy–Trzcińskiego w Jeleniej Górze nie mamy...
Zobacz więcej artykułów
Zobacz więcej Aktualności
 
Redakcja

Masz problem? A może wiesz coś ciekawego i chcesz się z nami ta wiedzą podzielić? Zadzwoń do nas lub przyjdż osobiście. Redakcja mieści się przy ul. Skłodowskiej-Curie 13/2 (I piętro).
Dziennikarze: 75-75-242-16
Marketing: 75-75-444-00
We wtorek dyżuruje
doradca handlowy
Lena Aksonova
Od 10.00 do 12.00
 
Wiadomości |  Sport |  Fotoreportaże |  Ogłoszenia |  strimeotv |  Katalog firm |  Będzie się działo |  Rykowisko |  Sondy |  Gazeta |  Reklama 
© 2002-2015 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group.
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Napisz do nas | Redakcja | Jelenia Góra | Świdnica | Wałbrzych | Reklama | Logo