Czytaj także: Świdnica Wałbrzych

Wiadomości |  Sport |  Fotoreportaże |  Ogłoszenia |  Katalog firm |  Będzie się działo |  Rykowisko |  Sondy |  Życzenia |  Gazeta |  Reklama 
Niedziela, 18 lutego 2018 Godz.: 20:57:20 Imieniny: Flawiana, Konstancji, Maksyma, Szymona Czytających: 5419 Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wiadomości, Jelenia Góra

Posłanka Barbara Bubula w Jeleniej Górze: o telewizji cyfrowej i mediach lokalnych

Wtorek, 16 października 2012, 07:20, ostatnia aktualizacja: 2012-10-17 07:07
Autor : Mea
Miej świadomość
 
Głos ulicy
 
Kalendarz wydarzeń
 
Telewizja DAMI
 
Co jest grane w Norwidzie?
Czas na "Osiem kobiet" 

Jelenia Góra Niedziela, 23:10
11 lutego 2018

 
Kategorie wydarzeń
Film - Kino2
Koncerty11
Kursy2
Prelekcje6
Sportowe1
Tańce1
Teatry8
Warsztaty4
Wystawy13
 
Dialogi Jelonki
 
Archiwum PDF
Archiwalne numery Jelonka
 
Fot. Mea

– Jelenia Góra jako jedno z ostatnich miast będzie miała wyłączony sygnał analogowy w lipcu 2013 r. – powiedziała Barbara Bubula, członkini Komisji Kultury i Środków Przekazu. Spotkanie z posłanką PiS o problemach mediów lokalnych w kontekście cyfryzacji oraz samych zmian z nią związanych odbyło się wczoraj (15.10) w biurze posłanki Marzeny Machałek. – Niestety społeczeństwo ma małą wiedzę na temat cyfryzacji w Polsce. Aż 80 proc. osób nawet nie wie czy ma odpowiedni sprzęt do odbierania telewizji cyfrowej, a tylko 10 proc. Polaków zna datę wyłączenia sygnału analogowego na terenie, na którym mieszka – mówiła Barbara Bubula.

Brakuje w Polsce systemów, które w efektywny sposób wspierałyby media lokalne, tak jak dzieje się to na zachodzie Europy. Tam państwo dofinansowuje etaty dziennikarzy niekomercyjnych i lokalnych, płaci za częstotliwości i dostęp do fal radiowych, czy telewizyjnych. W budżecie Francji aż 500 mln euro rocznie przeznacza się na dofinansowania samej prasy. Podobne systemy funkcjonują również w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Media traktuje się tam jako element ekonomiki społecznej, który jest niezbędny, by mogło funkcjonować demokratyczne państwo i wolny rynek.

- W naszym kraju aspekt ten został pominięty. Skutkiem upadek mediów informacyjnych, zajmujących się komunikacją społeczną. Podczas planowania cyfryzacji pominięto problem udostępnienia jednego sygnału w multipleksach na programy lokalne, gdyż nie znaleziono dobrego sposobu na finansowanie tej kwestii. Ostatnio podniesione zostały nawet opłaty za częstotliwości, z których korzystają np. radia czy telewizje – twierdziła Barbara Bubula.

- Chciałabym w przyszłości zająć się tym aspektem, czyli poszukać nowych rozwiązań lub zaczerpnąć gotowe z Francji, Wielkiej Brytanii czy Niemiec, by pieniądze, które zarabia państwo, chociażby na częstotliwościach telefonii komórkowej lub akcyzie czy VAT-ach związanych z największymi kampaniami reklamowymi, przeznaczało na dofinansowanie mediów niskodochodowych np. lokalnych – dodała.

R E K L A M A
Następna wiadomość  Wiadomości 
 Poprzednia wiadomość Strona główna 
 

Komentarze (32) Dodaj komentarz

~Jacek 16-10-2012 7:31
Kto wie kiedy w Jeleniej ruszy multiplex 2 i multiplex 3
~ino 16-10-2012 7:37
http://cyfryzacja.gov.pl/Mapa,zasiegu,30.html i wpisac nazwę swojej gminy
~ta jaszka 16-10-2012 7:45
piperzenie w bambus , dofinansowywac telewizje , niec sami sie utrzymuja darmozjady dlaczego ja mam jeszcze im abonament placic , skoro mam telewizje cyfrowa n i tam jest program 1 i 2 i n-ka im placi za to ze te kanaly tam sa a ja place n-ce to dlaczego drugi abonament chca ze mnie sciagac? ja sie na to nie godzie niech telewizja zarobi na siebie a zysk przeznaczy na dzialalnosc misyjna i wtedy za ta kase produkuje teatry tv i inne programy , a u nas baba z pisu gada mi o dofinansowaniu telewizji a w dupie to mam wole zeby dofinansowali sluzbe zdrowia zeby ludzie leczyc sie mogli w godnych warunkach a nie telewizornie
~o rety 16-10-2012 7:59
No no. Nie ma nic gorszego jak kobieta która zabiera się za temat o którym niema pojęcia. Po prostu PIS znowu czegoś chce.
~prostegrabie 16-10-2012 8:25
Ciężko cię los doświadczył rozum odbierając. chodzi tu o głupotę nie marecki... "..jest takie powiedzenie że " milczacy głupiec wydaje się byc mędrcem"...Krótko mówiąc, miałeś szanse ukryć swoje braki intelektualne ale z niej nie skorzytsałeś..
~@07;59 16-10-2012 8:30
Nie chcę być niegrzeczny, ale jesteś wrednym impertynentem. Wpadasz tutaj, jak pies do jatki i próbujesz jątrzyć.To,że masz idiotyczny nick sytuuje cię w kategorii gimnazjalistów, szykujących się do kolejnego szczebla edukacji.Co jeszcze masz ciekawego do powiedzenia
~*chipo 16-10-2012 9:40
pani Bubula mówiąc o mediach niskodochodowych ma na myśli tv trwam i radio maryja, z tymi mediami jest ściśle związana i je w swojej wcześniejszej i obecnej działalności wspierała i wspiera nadal. Media lokalne pojawiają się tutaj jedynie przy okazji... widać ta pani została oddelegowana przez prezesa swojej jedynie słusznej partii do kampanii propagandowej związanej z umieszczeniem wspomnianych mediów Tadeusza R. w multipleksach, bo jak wiadomo w chwili obecnej nie będą one dostępne w żadnym MUX-ie. Co do merytoryczności jej dziań wystarczą jej słowa ... "Chciałabym w przyszłości zająć się tym aspektem, czyli poszukać nowych rozwiązań lub zaczerpnąć gotowe..." czyli tak naprawdę ta pani zamierza się rzeczowo dopiero przygotować, bo na razie z jej ust płynie tylko polityczny bełkot.
~kosanasztorc 16-10-2012 9:46
"– Jelenia Góra jako jedno z ostatnich miast będzie miała wyłączony sygnał analogowy w lipcu 2013 r. – powiedziała Barbara Bubula" "|10 proc. Polaków zna datę wyłączenia sygnału analogowego na terenie, na którym mieszka – mówiła Barbara Bubula" "Ostatnio podniesione zostały nawet opłaty za częstotliwości, z których korzystają np. radia czy telewizje – twierdziła Barbara Bubula." I tak w kółko. Ja pytam? Czy ta babula przyjechała do stajni mówić koniom jak się chodzi na 4 nogach? Przecież to wszystko dobrze wiemy, poza tym wydalała z siebie coś, co jest sprzeczne z prawdą. Za to jej wygląd urągał nam jako odbiorcom jej obecności. Popatrzcie na tą postać: niechlujnie uczesana z przedziałkiem jakby piorun w miotłe strzelił. Włosy z niedbałymi odrostami. Tylko samo to budzi obrzydzenie.
~kosanasztorc 16-10-2012 9:51
O jej poglądach nie dyskutuję. Każdemu wolno lizać Rydzykowi, więc wiedziałem co to za egzemplarze. Często słucham obu (tych osób na zdjęciu), jak się produkują w Radyju rydzykowym. Każda wypowiedź to dla normalnie myślących coś obrzydliwego, jak można upadlać człowieka. W ich wydaniu znane powiedzenie brzmi: CZŁOWIEK TO BRZMI DURNIE. Zresztą PiS nie raz pokazał czego chce i jakimi drogami do tego dąży.
~znafffca 16-10-2012 9:54
PS. Żenująca ilość widzów na tym spektaklu spłowiałych karier i poglądów z ludem.
~ 16-10-2012 10:17
Powinno być napisane aż 80% nie ma na to żeby kupić sobie odpowiedni sprzet do oglądania tej cyfrowej telewizji.
~Wyindywidual 16-10-2012 10:21
A co bedzie z antenami i tunerami na Astrę do odbioru TV Trwam, jakie dotychczas ta TV rozprowadzała, kiedy już będzie (za DARMO) na którymś MUX-ie? Może będą do zwrotu? Proponuję TV Trwam uruchomić na MUX-3, którego w ogóle nie będzie w Jeleniej Górze! Może panie posłanki zajęły się by się brakiem MUX-3 w naszym regionie!
~*chipo 16-10-2012 10:27
~kosanasztorc ...nie sięgaj po argumenty, którymi tak chętnie posługują się moherowe berety czyli wygląd rozmówcy, wystarczy aspekt merytoryczności. mamy przecież posłankę Zofię C. wygląda chlujnie :P i co z tego wynika, poza tym, że wygląda ? :) ...a z pierwszą częścią wypowiedzi Twojej zgadzam się w zupełności.
~*chipo 16-10-2012 10:39
@10:17 | ~ | ...nie bądź demagogiem... jak to nie ma pieniędzy? wystarczy, że z zaoszczędzonych przez lata pieniążków, za nie opłacanie abonamentu RTV, teraz wyda się 100 zł na dekoder do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T.... i to jest jedyne urządzenie, które jest potrzebne do tego by sygnał cyfrowy był odbierany. Bo odbiornik telewizyjny oraz antena zewnętrzna czy tam pokojowa, mogą pozostać stare.
~ 16-10-2012 11:07
PRECZ Z ABONAMENTEM-HARACZEM
~wierna5 16-10-2012 11:37
pytanie-jle pani posłanka dostała łapówki od operatora kablowej sieci za mydlenie oczek ,ostatni jesteśmy wyłączani?
~ 16-10-2012 12:14
Co za hołota na tym portalu.
~ 16-10-2012 13:04
DOLNOŚLĄZAK. Nie znam się na sygnale analogowym, cyfryzacji, multipleksach. I zgłębiać tej wiedzy nie zamierzam. Zaprzyjaźniony spec od tych spraw powiadomił mnie, że jeżeli mój telewizor przestanie działać mam jego wezwać i on wszystko załatwi. W wypowiedzi Pani Babuli zwróciłem uwagę na utyskiwanie, że Anglia, Francja i Niemcy przeznaczają z budżetu ogrom kasy na sfinansowanie sygnału analogowego. Polska - nie. Budżet Polski jest nieporównywalny z innymi krajami i wg mnie marnotrawiony w niebotycznie rozbudowanej administracji oraz nieefektywnych przedsięwzięciach inwestycyjnych. A tak na marginesie: fotka wykonana poprawnie, delegacja rozliczona, aktywność poselska w terenie odnotowana.
~ 16-10-2012 13:18
Cd. z 13:04. Dzięki tej publikacji i wypowiedzi Pani poseł poznałem nową dziedzinę naukową - "EKONOMIKA SPOŁECZNA". Z inżynieria społeczną już się zetknąłem. Z ekonomiką społeczną - nie. Świadom swojego analfabetyzmu nieśmiało zapytam; Czym różni się EKONOMIKA SPOŁECZNA od EKONOMIKI NIESPOŁECZNEJ /aspołecznej/?. DOLNOŚLĄZAK
~ 16-10-2012 13:28
Cd. z 13:18. W PRL-u na obowiązkowych wykładach dla kadry kierowniczej - Wieczorowym Uniwersytecie Marksizmu-Leninizmu /WUML/ wbijano mi do głowy, że jeżeli istnieje zjawisko A, to równocześnie istnieje przeciwstawne zjawisko B. Czy ten pewnik nadal obowiązuje we współczesności? DOLNOŚLĄZAK
~ 16-10-2012 13:58
Panie Posłanki - blond dziewczyny. Fryzjerka się kłania- odrosty czarnych włosów na 5 cm. W pierwszej kolejności wyglad swój poprawić a potem TV
~mam pytanko 16-10-2012 14:36
Mam wielka prośbę niech mi ktoś w prosty sposób odpowie gdzie i jak odbierać tv Wrocław- chodzi mi głównie o Wrocławskie fakty. Mam kablówkę i swego czasu tv Wrocław odbierałam na tv info obecnie w tym miejscu mam tv Warszawa. Czy na tym nowym multipleksie znajdzie się możliwość odbioru tv Wrocław? Bardzo proszę o informację.
~asd 16-10-2012 18:06
czegoś tu nie rozumiem. kiedy była tylko TV analogowa i nie było TV Trwam na naziemnej to było wszystko dobrze. pro-toruńscy siedzieli cicho i się nie burzyli a jak tylko powiedzieli T. Rydzykowi "halt" na multipleksie to wielka obraza? odnoszę wrażenie, że nie wolno mówić toruńskiej TV "NIE". a co z pokorą i nadstawianiem drugiego policzka??? czyżby nauki J. Ch. poszły w niepamięć??? jak słucham Radyja to tylko jest: nam się należy, mamy mieć. to są ich argumenty?
rymcycymcy 16-10-2012 18:50
13:58 | ~ | ...to dobrze świadczy o tych paniach ! :) ...blondynkami są tylko z przefarbowania ! :) Czepiasz się chyba :)
~Jacek 16-10-2012 19:12
Ponoc jak wylacza sygnal analogowy w zaganiu ta czestotliwosc ma byc przeznaczona na multiplex 2 w Jeleniej czy ktos wie czy to prawda Zagan wylaczaja w listopadzie
~Stefan112 16-10-2012 19:34
MUX-2 będzie włączony 8 listopada na kanale 37. Więcej na forum operatora - emitel.pl
~emerytka 16-10-2012 19:34
Ile jadu i złości w tych wypowiedziach!Smutne to i przykre.Czy lepiej się czujesz jeden z drugim gdy tak anonimowo nabluzgasz na osoby, które chca coś zrobić dla Polski i których duzo ludzi darzy szacunkiem.Taka złość i nienawiść wraca do człowieka ,więc nie chciałabym być w skórze tych ujadających.Obie panie posłanki są osobami o wysokiej kulturze osobistej i udział w tym spotkaniu dał mi wiele radości i satysfakcji.W spotkaniu wzięly udział osoby spoza naszego miasta,dla których POLSKA to wielka wartość.
~do-19:34 16-10-2012 23:00
Również byłam na tym spotkaniu i całkowicie popieram "emerytkę".
~ 17-10-2012 1:42
pani Machałek wygląda jakby ząb czasu Ją nadgryzł, oj jak ci posłowie-anki uwielbiają lansować się w mediach - nieroby na pensji najwyższej krajowej
~Kohinor 17-10-2012 1:54
Zadziwia poziom niewiedzy i agresja niektórych osób.Po wyłączeniu sygnału analogowego będzie można zapomnieć o oglądaniu telewizji lokalnych,czy słuchaniu radia tego typu,konieczna będzie wymiana bądź też kupno dekodera do np.radia samochodowego. Telewizja cyfrowa-manipulacja koncesjami to jedna wielka kpina.No cóż skazani będziemy na monopol 2-3 podmiotów/prorządowych oczywiście/.Może jeszcze koncesyjka dla PO24?...i będzie super
~*chipo 17-10-2012 8:25
ej ~Kohinor nie pociskaj tutaj głupot, cyfryzacja sygnału radiowego (DAB+) nie jest przewidziana na najbliższe lata, mało tego, być może w ogóle do niej nie dojdzie. Nie ma też uregulowań prawnych. Projekty radia cyfrowego w innych krajach zostały tymczasowo wstrzymane lub po prostu je zaniechano, a co do mediów lokalnych... prowadzone są konsultacje przez Prezesa UKE ...więc tak czy siak, media te się pojawią w technologii cyfrowej, tylko o czym będą u nas tu informowały przez cały dzień? pewnie tak jak w dami... materiał jedno godziny puszczany na okrągło przez całą dobę :D
~Wyindywidual 17-10-2012 10:03
Oto słowa "obrońcy" TV Trwam: - ile jadu i złości,nabluzgasz, złość i nienawiść, ujadających itd - cytuję wpis ~emerytki. Gdzie ta przysłowiowa chrześcijańska miłość do bliźniego? Oto odpowiedź na kulturalne ( w porównaniu do przytoczonych) wpisy!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600
 
Będzie się działo! - Jelonka poleca
 
Najczęściej czytane komentowane
10 30
10 30
Maraton subiektywności
Jelenia Góra korkuje się? 

Jelenia Góra Piątek, 15:58
16 lutego 2018

 
Aktualności
MPGK: Uwaga spacerowicze! MPGK: Uwaga spacerowicze!  (2)

Jelenia Góra Niedziela, 13:25
18 lutego 2018

Przypominamy, że od 19 lutego w okolicy Perły Zachodu będzie prowadzona przez dwa – trzy tygodnie w...
Nowe kompleksy rekreacyjne w gminie Mysłakowice Nowe kompleksy rekreacyjne w gminie Mysłakowice  (11)

Mysłakowice Niedziela, 09:41
18 lutego 2018

Samorządowcy z Mysłakowic chcą urządzić trzy strefy sportowo – rekreacyjne w różnych...
Lutowa odsłona „Szwajcarkowego Grania” Lutowa odsłona „Szwajcarkowego Grania” 

Region Niedziela, 08:15
18 lutego 2018

Tomasz Olesiński wystąpi 24 lutego o godzinie 19.00 w Schronisku „Szwajcarka”. Koncert będzie się...
W KSON–ie pomogą uporać się z PIT–em W KSON–ie pomogą uporać się z PIT–em 

Jelenia Góra Niedziela, 07:27
18 lutego 2018

W jeleniogórskim Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych można skorzystać z darmowej pomocy przy...
Bieg morsów. Było… ciepło! [foto] Bieg morsów. Było… ciepło!   (9)

Region Niedziela, 07:01
18 lutego 2018

Michał Kur z Jeleniej Góry oraz Diana Potęga z Przesieki okazali się najlepsi w rozegranym 17 lutego w...
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym  (3)

Region Sobota, 12:08
17 lutego 2018

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze informuje, że w dniach od 19 do 23 lutego odbędzie się kolejny,...
Karpacz zaprasza do Strefy Kibica Karpacz zaprasza do Strefy Kibica  (4)

Karpacz Sobota, 09:07
17 lutego 2018

Miłośnikom sportu, a zwłaszcza tego w zimowym wydaniu przypominamy, że do 25 lutego, czyli do dnia...
Kontrowersje wokół nowej imprezy [foto] Kontrowersje wokół nowej imprezy   (15)

Region Sobota, 07:29
17 lutego 2018

Chyba każdy mieszkaniec naszego regionu zna, przynajmniej ze słyszenia, Lwóweckie Lato Agatowe. To...
Na Festiwalu „Trójka Górom” dzieje się! [foto] Na Festiwalu „Trójka Górom” dzieje się!   (4)

Szklarska Poręba Sobota, 06:41
17 lutego 2018

W Szklarskiej Porębie trwa zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej...
Radni nie pozwolą na likwidację szkoły! [foto] Radni nie pozwolą na likwidację szkoły!   (112)

Jelenia Góra Sobota, 06:21
17 lutego 2018

Pomysł prezydenta miasta, który chce likwidacji Zespołu Szkół Przyrodniczo–Usługowych i Bursy...
Zobacz więcej artykułów
Zobacz więcej Aktualności
 
Redakcja

Masz problem? A może wiesz coś ciekawego i chcesz się z nami tą wiedzą podzielić? Zadzwoń do nas lub przyjdż. Redakcja mieści się przy ul. Skłodowskiej-Curie 13/2 (I piętro).
Redakcja : 75-75-444-00
W poniedziałek dyżuruje
dziennikarz
Joanna Pasternak
Od 10.00 do 12.00
 
Wiadomości |  Sport |  Fotoreportaże |  Ogłoszenia |  Katalog firm |  Będzie się działo |  Rykowisko |  Życzenia |  Sondy |  Gazeta |  Reklama 
© 2002-2018 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group.
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Napisz do nas | Redakcja | Jelenia Góra | Świdnica | Wałbrzych | Reklama | Centralne ogrzewanie | Logo